Pai incep cu primul pas desi a trecut foarte mult timp de atunci, ca idee inainte am aplicat pe forum strict pentru gradul de SA.
Pe care pot spune ca l-am obtinut lejer, in acea perioada erau persoane misto(nu ca acuma n-ar fi dar zic ca idee) cu care pot zice ca m-am inteles foarte bine si pana la urma era vorba doar de o simpla culoare (portocaliu).
Ok, dupa aceea a inceput peste o perioada si mai lunga procesul meu de a deveni co-moderator la o categorie.
Pe atunci erau ocupate mai toate locurile cu exceptia unei sectiuni numita GTA SAN ANDREAS , fiind un joc placut pentru mine unde m-am interesat o perioada despre sistematizarea sa si compunerea sa ca script. M-am decis sa asist la dezvoltarea comunitatii postand anumite tutoriale , harti, s.a.m.d (Usor bai haterilor astia de ziceti ca doar am dat copy paste de pe alt site . Diferenta e ca eu inteleg ce fac acele "randuri" pe care le considerati voi copiate . )
In fine revenim la subiect am obtinu pana la urma Co-Moderator, trece 1 luna, 2 . Si am fost propus pentru Global Moderator pentru activitatea de care am dat dovada si pentru devotament cred.
Lumea vanzand ca m-am tinut de treaba bineinteles toti pro.
Ce a fost amuant e ca nu trec mai bine de 5 zile, am avut si eu o perioada mai proasta pe atunci. Intrasem in spital, ma rog.. nu cred ca e asa relevant. Si bineinteles ca nu stiam de inactivitate pe vremea aia ) si ca idee dupa 5 zile am fost scos din functie pentru inactivitate.
Ma rog asta a fost parcursul meu pe scurt , la obiect si pe repede inainte.
Ideea e ca in total daca stau sa ma gandesc am avut de 3 ori pana acum gradul de Global Moderator.
Pentru cei care sunt interesati , va explic cum.
De 2 ori l-am luat pe merit as putea spune, amuzant e ca a 2 a oara cand am luat GM am fost scos din functie desi eram activ doar pentru simplul fapt ca cica nu as fi propus nimic nou pentru acea categorie.
Care dupa parerea mea categoria SA:MP nu mai avea nimic de adaugat, cel putin care sa fie relevant si cautat de alte persoane.
Ma rog a 3 a oara mi-am achizitionat direct gradul de Global Moderator , nici nu mai stiu care a fost pretul cu care l-am luat, ma rog nu erau asa multi bani si pot spune ca am avut o perioada succesiva in care am mai invatat cate ceva nou de la Elit,GrimReaper s.a.m.d . Pana astazi cand aparent domnul membru senator R0b0tz3l reusise sa ma scoata din pepeni pe wapp si m-a provocat sa il banez.
Ceea ce m-a uimit e ca stiam ca Lord mereu discuta subiecte de genul la secret, aparent in cazul de fata n-a stat la discutii, a luat direct decizia. Chit ca o respect , pentru ca acuma cand sunt treaz ( nu mai conteaza ce aveam la bord, smokere tu stii ca ti am zis ) constientizez si eu faptul ca am gresit si ca nu avea nicio relevanta cu forumul acea cearta dintre mine si respectivu om.
Dar acuma stau sa va intreb altfel, daca vine cineva la voi, incepe sa va ia toti "mortii" , "familia" , "mama" la tranta + afirma faptul ca eu as fi fetita lui Lord si lui Strumf , cum a-ti fi reactionat?
Ca idee despre Lord si Strumf am o impresie buna, chit ca in trecut poate am mai avut mici certuri tot datorita faptului ca eram ametit desigur sau ma rog, aveam ceva la bord.. sa zicem asa. Am o impresie buna, ba chiar ii consider genu de persoane cu care chiar poti tine o discutie.
Lorde sa stii ca n-am ura pe tine sau pica, din contra n-am treaba cu faptu ca am ramas iar fara grad. Mi se pare corect, si apreciez ca nu faci favoruri. Sper sa o ti tot asa.
Ma rog , asa un mic istoric ce am invatat eu din tot timpul acesta de pe forum ca a trecut ceva.
Ca idee moderand mai multe categorii la un momentdat am avut ocazia sa cunosc si sa intalnesc anumite chestii de scripting care m-au si ajutat , nu pot nega asta.
In trecut mi-am facut o gramada de "prieteni" virtuali bineinteles cu care am putut socializa deschis mai multe subiecte.
Exemplu GrimReaper nu ma asteptam ca omu chiar sa vina la mine acasa dar s-a tinut de cuvant si apreciez asta la el.
Acum sa incepem cu partea mea preferata, certurile,scandalurile si persoane care nu ma agreau . Ca idee prima persoana cu care am inceput sa am certuri a fost LyoN sau ceva de genu ma rog.. eram un pusti pe vremea aia bagam tot kkt in seama si na..n-are sens sa mai explic ce a fost si cum.
A doua persoana a fost domnu dev. respect bai craioveanule sa stii ca-l salut pe unchesul tau si ii doresc multa sanatate. Nu de alta , poate te ti si tu de promisiune si vi cu el sa ma bati
Bun , in rest doar o sa mai enumar niste persoane cu care am avut certuri fara sa mai povestesc caci ma lungesc preaaa mult.
Rifle, Remix parca, Smoker, RyN la un momentdat si ma rog au mai fost si altii dar nu-i mai stiu. Ca idee multi au sarit pe mine atunci cand facusem acel scandal foarte mare din care zic majoritatea ca m-am ridicat.
Singuru lucru ce il regret atunci din acel "scandal" a fost munca pe care am depus-o pentru un videoclip care a si luat locul 1 acea editie, ba chiar a fost al 2 lea an la rand cand luasem locu 1 la video.
Bineinteles, greseala a fost tot a mea la nervi si betie i am zis lui Lorducu ca ii dau strike si ii inchid canalul, si na el chiar a crezut ca fac aia si.. logic l-a sters.
Eu avand o criza de nervi acea perioada ca luasem strike ca am accesat un site de adulti din "links" logic ca am sters tot contentu de pe canal, ca de ce nu?

Bun gata cu fotosinteza,
Ca idee aici se incheie activitatea mea pe forum. La modul ca voi mai fi activ doar poate sa mai schimb o vorba, cat sa mai dau un pro/contra unde mai am grad si cam atat . Multumesc pentru cei care "au crezut in mine" sa zicem asa de la inceput si cu care am strans si o "prietenie virtuala" pot spune . Gen GrimReaper, Dragos, Trag HD, Smoker , Bles , Ryn , Lord , Strumf , St!L Tare , ALEXXXX, Cosmin. , NoName [;x] , KillerElite , Catalin , Ryu , moxu112 *desi m-am si certat cu el nu zic nu* , crz (o perioada) , bRo , Indigo , busteD , Madalin si ma rog cam atat imi mai aduc aminte. Mi-ati fost ca o familie, ba chiar pot spune ca m-am simtit ca acasa. Multe certuri, discutii unul despre altul + barfe scoase la modu imperativ. Ma rog , ideea e ca de multe ori am uitat de probleme jucandu-ma pe JailBreak si de asta apreciez aceasta comunitate. Voi continua sa mai sustin cu ce pot comunitatea (momentan doar financiar cand e cazul) .
Si ca la orice "botez" "spovada" cum vreti voi sa-i ziceti.
Imi cer scuze personal fata de fiecare persoana careia i-am gresit cu ceva. Nu caut motive acuma, doar imi cer scuze.
E strict alegerea voastra daca ma iertati sau nu oricum eu imi vad de treaba.
Respect si grija maxima de voi, va salut sper sa ne auzim si peste cativa ani tot pe Jb sau chat forum/discord.
Sfat pentru astia de iau totul ca pe joaca: Nu neglijati scoala, faceti-va timp pentru voi, pentru corpul vostru facand sport si bucurati-va de copilarie, e suficient daca jucati 2 ore pe zi "pe acel server preferat unde va simtiti bine" . Zic din propria experienta , am neglijat scoala la un momentdat , ba chiar cumva m-am inchis in mine si am stat o perioada destul de indelungata in care am acumulat doar nervi, grasime si peri albi. Nu e afacere, ca idee de la premiant media 10, locul 4 judetean la olimpiada la Matematica, am ajuns sa scad la medii si de 8,70. Ma refer strict la media de pe final de an. Poate unora li se pare o medie buna, sau ma rog acceptabila. In schimb pentru mine personal mi se pare o umilinta in comparatie cu ceea ce stiam ca pot face.
Chit ca stiu urmeaza multe subiecte de ras pentru unii tin sa precizez faptu ca da, am picat din pacate a doua oara examenul de bacalaureat.
Gen prima sesiune din pricina ca m-a mancat in fundulet sa ma droghi, iar a 2 a tura ca mi-a placut sa imi traiesc viata. Multe petreceri, iesiri in oras ( pe care nu le regret) in schimb uite.
270 locuri la Jandarmerie Falticeni, doar ca necesita bacalaureat. Ca idee intra tot "inaptu" acuma care a resuit sa ia bacu )
Macar din tot anu asta, am ramas cu bacul la Romana 5,85 da? Va rog frumos, am spart normele cu moara cu noroc ) ca de stiam ca pica creanga a 2 a sesiune la prima nici nu ma prezentam . =)
Va pupa fratele , inca o data mult succes si ganditi de 2 ori inainte sa faceti ceva .
BTW: Daca cineva a citit tot ce am scris. Ai respectul meu bro ! Te pup . Ramas cu bine.
Cu stima si respect , RICUC !