Hellau dragutilor, deja am vrut sa fac treaba asta anul trecut(sau de paste/halloween) dar nu stiu de ce nu am mai facut-o(eram o putoare infecta, probabil de asta), deci am implementat acum de sarbatori chestia asta pe server.

Am implementat o RULETA pe server care este bazata pe CADOURILE adunate din sistemul de EVENT, desigur cadouri inca puteti aduna si acum, event-ul a luat sfarsit castigatorii au fost anuntati doar ca punctele acumulate acolo le puteti folosi la RULETA!

Comenzile disponibile sunt:

/ruleta - va afiseaza meniul cu ruleta unde puteti da la ruleta
/cadouri - ca sa vedeti cate cadouri aveti
/inforuleta - va afiseaza un link catre acest topic
/topcadouri - va afiseaza un top cu cadourile jucatorilor de pe server


Vreau sa va anunt ca acum este PERMIS sa farmati CADOURI, nu o sa mai fie nimeni sanctionat daca sta pe server special pentru asta!(desigur cei care au imunitate si stau AFK la o echipa si incurca jocul atunci pot sa primeasca un QUIT)

Ce va poate pica la fiecare ruleta?

Ruleta cu 500 de CADOURI

- VIP O MAPA (sansa 1 la 13)
- 250 de CREDITE (sansa 1 la 13)
- 500 de CREDITE (sansa 1 la 13)
- VIP O MAPA si 200 de CREDITE (sansa 1 la 13)
- 60 de DOLARI (sansa 1 la 13)
- VIP O LUNA / SOUND O LUNA / VOICE O LUNA (sansa 1 la 13 dupa care 1 la 100 - deci foarte, foarte mica)
- Mai incearca [ 1 dolar ]

Ruleta cu 1000 de CADOURI

- VIP O LUNA / SOUND O LUNA / VOICE O LUNA (sansa 1 la 75)
- VIP / SOUND / VOICE 2 SAPTAMANI (sansa 1 la 75)
- +1 si VIP / SOUND / VOICE 2 saptamani (sansa 1 la 75)
- VIP O MAPA si 200 de CREDITE (sansa 37 la 75)
- 60 de DOLARI si 200 de CREDITE

Ruleta cu 4000 de CADOURI

- AICI UNA DIN PREMIILE ASTEA SUNT GARANTATE, ADICA VA PICA 100% una dintre cele de mai jos !

- VIP / SOUND / VOICE O LUNA (sansa 1 la 9)
- VIP / SOUND / VOICE 2 SAPTAMANI (sansa 1 la 9)
- +1 si VIP / SOUND / VOICE 2 saptamani (sansa 1 la 9)


Cei care nu aveti ADMIN si castigati VIP/SOUND/VOICE O LUNA/2 SAPTAMANI sau +1 va rog sa imi trimiteti un mesaj pe privat FORUM/DISCORD/STEAM/FB/ETC. cu NICK+PAROLA pentru a putea revendica premiul!
Cei care deja aveti ADMIN si castigati VIP/SOUND/VOICE O LUNA/2 SAPTAMANI sau +1 o sa primiti castigurile in maxim 24 de ore(depinde cand verific fisierul cu ce ati castigat)!


Cum adunati cadouri?

Este foarte simplu , trebuie doar sa va JUCATI pe server deoarece sistemul este bazat 100% pe activitate!(ca sa evitam freekill si alte prostii)
Sistemul functioneaza astfel:
- Din 4 in 4 minute daca sunt 6 sau mai multi jucatori REALI (adica fara boti, ca sa evitam farmatul seara) pe server o sa primiti random:
-- 4 CADOURI !
-- SAC DE CADOURI care contine 5 CADOURI !


Momentan atat este de spus despre aceasta RULETA! Am implementat foarte multe chestii noi anul acesta pe server mai ales acum in perioada sarbatorilor si sper ca toti ati reusit sa va distrati alaturi de noi si desigur inca va distrati alaturi de noi acum cat tin sarbatorile si dupa sarbatori!
Va pupix si va iubix muullltttt !
Bafta la FARMAT cadouri!!!!!!!!!!!!!!


PS.: Probabil dupa sarbatori o sa facem un sistem separat de RULETA bazata tot asa pe puncte obtinute prin activitate !
Las topicul deschis pentru eventuale BUG-uri/etc. ca sa le puteti raporta cat mai rapid!