Salutare, sunt Stephanie ''100 pc nuggets'' Leung, producătoare principală în echipa de skin-uri. Acum câteva patch-uri, am prezentat skin-urile în variantă mitică. Ideea este că facem o nouă versiune a unor skin-uri legendare existente, în cadrul aceleiași tematici, dar cu aprofundarea acesteia. Acum că a trecut ceva timp, am vrut să reflectăm un pic la modul în care ni s-a părut că a mers treaba cu Jhin și apoi să vă spunem care sunt pașii următori.

Așadar… Jhin?
Pe scurt, Jhin cosmos întunecat absolut a satisfăcut nevoile specifice ale jucătorilor care își doreau o fantezie îmbunătățită și aparte pentru Jhin cosmos întunecat. Asta nu va fi tot ce avem de spus legat de acest subiect, dar legăm conversația mai lungă de o discuție mai largă despre generarea de bani pe care o planificăm în decembrie. Vă suntem recunoscători pentru tot sprijinul și suntem nerăbdători să explorăm în continuare acest spațiu și să-l îmbunătățim.

O îmbunătățire care vine cu această prezentare de variantă mitică este reintroducerea esenței mitice în praguri. Am aflat că există un grup destul de mare de jucători care nu sunt interesați să finalizeze parcursul prezentării, dar care vor să cumpere câteva capsule, fiindcă doresc să obțină ceva mai multă esență mitică între evenimente.

Pentru această prezentare, vom schimba recompensele pentru praguri astfel încât să adăugăm 50 esență mitică și să eliminăm un skin permanent de 1350 RP. Sperăm că asta va îndepărta senzația că toată valoarea este plasată doar în recompensa de final. Puteți vedea cum arată acel parcurs al recompenselor în partea de jos a acestui articol. În viitor, vă puteți aștepta ca fiecare prezentare și pragurile sale să fie un pic diferite, pentru că vom face ajustări ca să ținem cont de feedbackul vostru, astfel încât să găsim ceea ce este potrivit când vine vorba de a atinge echilibrul între preț și valoare.

Ekko de la True Damage solo
https://assets.contentstack.io/v3/as...Video_16x9.mp4

Majoritatea opiniilor pe care le-am văzut se refereau la lipsa de diferențiere între Jhin cosmos întunecat absolut și skin-ul inițial Jhin cosmos întunecat. Am considerat că sunt niște critici corecte raportat la obiectivele pe care le-am urmărit și comunicat, vizavi de modul în care vrem să separăm aceste skin-uri și totodată să menținem legătura lor cu tematica. Jhin a fost doar primul caz de executare a acestui concept și, așa cum sperăm că puteți vedea, am făcut eforturi mai mari ca să-l diferențiem pe Ekko de la True Damage solo de Ekko de la True Damage, în timp ce am păstrat legătura cu tematica existentă a skin-ului original.

Să știți că l-am transformat pe Ekko de la True Damage solo într-un PIANIST hip-hop grozav cu efecte vizuale și schimbări de model care să-i sprijine noua identitate! Am adăugat elementele vizuale cu clape de pian la armele lui și la treptele de scară din animația de întoarcere în bază, precum și un vizualizator muzical nostalgic care seamănă cu winamp-ul pe arma lui. Și toate astea n-ar fi complete fără modificările audio care le însoțesc, inclusiv o melodie hip-hop la pian adăugată la muzica existentă!

Sper că aveți cu toții chef de o melodie... fiindcă urmează o listă definitivă cu tot ceea ce am făcut special pentru Ekko de la True Damage solo:

Vizualizator muzical animat al armei sale
Recolorarea modelului și a efectelor vizuale
Schimbarea elementelor efectelor vizuale pentru abilitățile lui de pe Q și W
Modificarea treptelor din animația de întoarcere în bază – le-am transformat în clape de pian, împreună cu unele modificări ale efectelor vizuale, menite să sprijine această schimbare
În plus, am făcut și modificări ale efectelor sonore, ca să adăugăm o melodie hip-hop la muzica existentă pentru abilitatea lui de pe W și un șir de alte modificări ca să corespundă cu restul schimbărilor de efecte vizuale
Un alt lucru pe care vrem să-l menționăm aici este că nu există o ''schiță'' sau o ''listă'' de căsuțe pe care să le bifăm pentru fiecare variantă mitică, așa că ceea ce facem aici s-ar putea să nu fie aceeași listă ca pentru următoarea variantă mitică sau oricare altele din viitor (dacă vom continua să le facem).

Cum arată parcursul cu praguri acum?
Recompensele pentru praguri vor arăta acum după cum urmează:

Prima capsulă: iconiță exclusivă
3 capsule: animație exclusivă, 5 esență mitică
5 capsule: skin aleatoriu cu tematică muzicală de 1350 RP, 5 esență mitică
10 capsule: skin aleatoriu cu tematică muzicală de 1350 RP, 5 esență mitică
15 capsule: skin aleatoriu cu tematică muzicală de 1350 RP, 15 esență mitică
20 capsule: skin aleatoriu cu tematică muzicală de 1350 RP, 1 punguță muzică, 20 esență mitică
25 de capsule: 2 punguțe muzică
30 de capsule: varianta mitică Ekko de la True Damage solo

''Skin-urile muzicale'' vor fi un skin aleatoriu din orice grup muzical legat de skin-uri, deci K-DA, Pentakill, True Damage și o anumită trupă de băieți care s-a lansat recent. (Da, scriu asta fără să spun numele, în eventualitatea în care acest articol este publicat mai devreme și vine cineva să caute autorul.)

Punguțele muzică vor conține: 1 frântură de skin în valoare de cel mult 1350 RP și 2 frânturi de skin-uri în valoare de cel puțin 975 RP, împreună cu o șansă bonus să primești 2 frânturi de skin-uri în valoare de cel puțin 975 RP, precum și esență mitică.