Nu te inregistra daca esti idiot sau agramat!


AlphaCS.RO[ORIGINAL GAMING]


Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  9
Results 1 to 3 of 3

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    User Info Menu

    Server inchis! [jbgo.alphacs.ro]

    Pun mesajul de pe discord si aici, categoria o mai lasam aici momentan, dar dupa un timp o sa o pun pe invizibil pana facem din nou(daca mai facem din nou) server-ul!

    Trebuie sa va anunt ca intr-un final am decis sa inchid si am inchis server-ul de JBGO, asta inseamna ca statisticile de pe gametracker/istoricul si ip-ul server-ului se pierd definitiv.
    Am ales sa fac asta ca deja de 5 luni il plateam degeaba de cand este cs2 (bine in realitate il plateam degeaba deja de 2 ani ca s-a dus de ceva vreme).
    Pana nu se pune pe picioare cs2 pe partea de servere comunitare nu o sa redeschidem alt server de JailBreak, o sa continuam cu ARENA (care cel mai probabil o sa fie facut mod clasic pana se pune pe picioare totul si o sa fie ceva stabil).
    Server de JB se poate face si acum, dar cum nu exista download la resurse externe si este foarte BUGAT CS2 nu isi are rostul, adica hai sa fim seriosi, daca aveti chef de un jb va luati de pe workshop o mapa de jb si intrati pe cs2 si va jucati, ca asa ar fi si pe un server, fara modele, fara sunete, fara atmosfera de a simula puscaria, doar o simpla mapa si asa nu se merita.

    Din pacate pentru acest server de pe CS:GO (ca cine stie daca facem pe cs2 si cum ne atasam de el si cum o sa mearga o sa existe) nu exista un video de "la revedere", dar in acest video de pe 1.6 am cuprins si momente de pe JBGO si hint-uri/easter egg uri de pe JBGO.

    Va multumim ca ne-ati fost alaturi si pe acest server din 2016, au fost 8 ani frumosi alaturi de voi (bine 6 daca luam realist de cand s-a dus pe pl ... ), ne-am distrat, am petrecut momente frumoase impreuna ceea ce se poate observa si din video-urile de pe YT si postarile de pe forum + discutii discord, chiar nu ma asteptam sa putem recrea atmosfera de pe 1.6 si aici si sa facem o comunitate asa frumoasa de jucatori cum a fost pe acest server, va multumim din nou pentru tot !

    In viitor daca o sa existe un JB pe CS2 va asteptam cu drag.
    Va pupic si va iubix ca de obicei


    WWW.ALPHACS.RO # ORIGINAL GAMING



    Daca doresti sa ma contactezi:

    Skype : thelord353
    Discord : thelordacs
    Nu imi plac oamenii falsi cu doua fete !
    Daca esti un lingau amarat nu te mai obosi sa ma bagi in seama !
    Dupa cum vorbesti/cum te comporti isi da oricine seama ca esti un fals ,
    un zero care provoaca greata doar prin simplul fapt ca deschide gura !




    Valoare




  2. #2

    User Info Menu

    mai reintru si eu pe aici sa vad cum mai sta treaba si vad aceste vesti urate... n-am sa fac acum treaba mare pe mine de parca m-am mai jucat in ultimii 2 ani dar totusi am ceva istorie pe acest server, observand ca recent s-au facut 6 ani de la prima mea cerere de politist pe server, urmata de 3 ani de jbgo in care am format multe amintiri. tin minte cand am primit up de la swat la comisar pe la ora 11-12 noaptea cand aveam scoala si trebuia sa dorm, nu am putut sa astept pana ziua urmatoare si a trebuit neaparat sa intru pe laptop pe ascuns pe server sa imi vad numele si gradul in chat, alegere ce a dus la repercusiuni parentale agresive din partea paterna de care nu o sa uit. in 2 luni de la cererea de politist am ajuns la general, oferindu-i lui lord un skin de p90 de vreo 2-3 euro pentru up-ul de la comisar la general, lucru pe care inca il tin minte si il apreciez din partea lui lord. cum au mai zis si ceilalti pe postarea de pe jb, am inceput sa joc la 10-11 ani si anul asta fac 18.. mi se pare ireal. mai sunt mandru de faptul ca am un sticky thread pe discutii server, idee furata de pe jb, si de faptul ca am ajuns, pe forum, co-moderatorul anului 2021, urmand sa obtin gradul de moderator si la scurt timp dupa sa retrogradez. tin sa mentionez cateva nume de oameni buni(sau mai putin buni) ce mi-au ramas in cap pana in ziua de azi si merita rememorati in opinia mea: krauxmxm8, dj animals, assassin desigur, pandamaxx, gabyvadabass, un baiat dragos care m-a facut sa imi iau vac ban pe contul de steam cu 8-9 ani vechime, bankai, motamo, minion pro, azzy, ZASMOKE, halogen, sparkles, t3m1 pentru precizia deciziilor la reclamatii, apollo, hunter_woolf, orlando(care juca numai arms race cand intra pe server si laptopul meu exploda de fiecare data de la lag), ainsley/gtc(parca), MATUKITE, piggy porcu, matei2019 caruia i-am facut eu cererea de grad pentru ca lui ii era rusine, adolf hitler, gunter, dogeu, warrior, senpai, andrei god, ugh baiatul cu reclamatiile, demonic reinvie, danny pentru tot ajutorul pe parcursul "moderarii" mele a forumului cat si alexutz, asemenea, The Lord si Strumf pentru crearea acestei comunitati. sper sa nu fi uitat pe nimeni care a avut un impact semnificativ asupra experientei mele pe server/forum. va pup pe toti, va multumesc pentru ca mi-ati fost parte din copilarie si ne-om auzi cand ne-om auzi.
    Last edited by zasrit; 06-02-24 at 16:57.

  3. Likes BANKAI., TheLord liked this post
  4. #3

    User Info Menu

    ☆☆☆☆☆☆☆☆
    Daca doresti sa ma contactezi:








  5. Likes TheLord liked this post

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •