Pun mesajul de pe discord si aici, categoria o mai lasam aici momentan, dar dupa un timp o sa o pun pe invizibil pana facem din nou(daca mai facem din nou) server-ul!

Trebuie sa va anunt ca intr-un final am decis sa inchid si am inchis server-ul de JBGO, asta inseamna ca statisticile de pe gametracker/istoricul si ip-ul server-ului se pierd definitiv.
Am ales sa fac asta ca deja de 5 luni il plateam degeaba de cand este cs2 (bine in realitate il plateam degeaba deja de 2 ani ca s-a dus de ceva vreme).
Pana nu se pune pe picioare cs2 pe partea de servere comunitare nu o sa redeschidem alt server de JailBreak, o sa continuam cu ARENA (care cel mai probabil o sa fie facut mod clasic pana se pune pe picioare totul si o sa fie ceva stabil).
Server de JB se poate face si acum, dar cum nu exista download la resurse externe si este foarte BUGAT CS2 nu isi are rostul, adica hai sa fim seriosi, daca aveti chef de un jb va luati de pe workshop o mapa de jb si intrati pe cs2 si va jucati, ca asa ar fi si pe un server, fara modele, fara sunete, fara atmosfera de a simula puscaria, doar o simpla mapa si asa nu se merita.

Din pacate pentru acest server de pe CS:GO (ca cine stie daca facem pe cs2 si cum ne atasam de el si cum o sa mearga o sa existe) nu exista un video de "la revedere", dar in acest video de pe 1.6 am cuprins si momente de pe JBGO si hint-uri/easter egg uri de pe JBGO.

Va multumim ca ne-ati fost alaturi si pe acest server din 2016, au fost 8 ani frumosi alaturi de voi (bine 6 daca luam realist de cand s-a dus pe pl ... ), ne-am distrat, am petrecut momente frumoase impreuna ceea ce se poate observa si din video-urile de pe YT si postarile de pe forum + discutii discord, chiar nu ma asteptam sa putem recrea atmosfera de pe 1.6 si aici si sa facem o comunitate asa frumoasa de jucatori cum a fost pe acest server, va multumim din nou pentru tot !

In viitor daca o sa existe un JB pe CS2 va asteptam cu drag.
Va pupic si va iubix ca de obicei


WWW.ALPHACS.RO # ORIGINAL GAMING