Salutare, eu sunt Alexutzu1409 şi doresc să vă lămuresc despre treaba cu "intratul în facţiuni".

Pasul 1.
-Încearcă să nu faci DM/DB, sa nu vorbeşti vulgar şi şa nu faci alte lucruri ce încalcă regulamentul. Ca să ştiti, adminii pot vedea sancţiunile voastre oricând. Deci, încearcă să fii cât mai paşnic şi să eviţi certurile.

Pasul 2.
-Ai level 10, 100 de ore jucate şi te-ai plictisit să fi civil. La level 10 poţi aplica în Paramedic Department LV/SF, Taxi LS/LV/SF, School Instrctors LV/SF şi în mafii. Nu vă recomand mafiile, mai ales dacă sunteţi la început de "carieră".
-Vă alegeţi o facţiune care vă place dintre acestea şi aplicaţi. Ţin să precizez faptul că va trebui să scrieţi o aplicaţie cât mai complexă şi cât mai interesantă, ca să nu se plictisească liderul/co-liderul când o citeşte.
-Dacă nu sunteţi acceptat, asta este, nu este capăt de lume. Încercaţi să faceţi cât mai multe ore jucate, câ tot odata şi odata vă acceptă.

Pasul 3.
Regula de aur: Nu stresaţi liderul/co-liderul cu sms-uri, gen: "Mă accepţi şi pe mine?", "Am şanse?". Dacă veţi trimite astfel de sms-uri şansele de a intra în facţiune devin aproape nule.

-Mulţi spun că în facţiuni se intra doar pe pile. Nu este adevărat, totul se bazează pe ore jucate / aplicaţie / FH. Dar întradevăr, există facţiuni unde se intră pe pile, dar asta nu înseamnă că trebuie să refuzăm să mai aplicăm la acea facţiune.

-Cel mai mult contează FH-ul (dar daca nu ai FH contează orele jucate), iar după orele jucate, respectiv aplicaţia.