Sunt convins că veți vedea foarte mulți acest mesaj și vreau să vă comunic ceva.


Se vede cu ochiul liber, COMUNITATEA ALPHACS A DECĂZUT FOARTE MULT ÎN ULTIMUL TIMP!
Bineînțeles că știu și explicația, majoritatea care am copilărit aici, ne-am maturizat și avem alte priorități ( muncă, facultate, etc. ) + că acest joc are o vechime destul de mare.
Nu vi se pare totuși că ar trebui să facem ceva în privința asta? Voi realizați câte amintiri, prietenii, certuri au fost create aici? Poate ne și certam, înjuram, dar ne distram.
Nu are nimeni cum să-mi spună că nu îi este dor de ceea ce a fost odată. Probabil nu se mai poate să fie ca înainte, dar măcar să încercăm să ne implicăm mai mult pentru a aduce această comunitate la viață. Dacă toți ne-am implica cu câte puțin, sigur ne-ar ieși ceva.
Îmi aduc aminte câți ani am petrecut alături de voi, câte nopți nedormite, câte revelioane pe JB cu artificii.
Este păcat și chiar trist că s-a ajuns aici, să fie serverul cât și forumul aproape mai mereu gol.
Chiar vă cer ajutorul și vreau să ne implicăm în număr cât mai mare. Cine poate financiar, cu atât mai bine. Orice lucru micuț, să începem cu promovările, cu aducerea unor servere în comunitate, cu activitate.
Totul va prinde contur dacă chiar ne dorim asta. Doar gândiți-vă cât de mult este muncită această comunitate și câtă vechime are. ALPHACS chiar este un nume destul de cunoscut în lumea Gaming-ului.
Știu că timpul este limitat pentru foarte mulți dintre voi, vă înțeleg, dar sunt convins că vă puteți face puțin timp pentru AlphaCs, comunitatea pe care am copilărit majoritatea dintre noi și care ne aducea mereu un zâmbet pe buze.



Vreau mai jos un post pentru fiecare persoană care dorește să readucă comunitatea AlphaCs la viață și care se poate implica ( cu orice, nu doar financiar ).

Vă mulțumesc tuturor ! Sper să luați în serios acest anunț și să-l punem în aplicare cât mai curând posibil ! Vă iubesc !