Ioiii , am asteptat momentul potrivit sa ma simt inspirat sa fac acest topic , deoarece anul trecut am scris un roman intreg la topicul de 5 ani , vreau totusi sa incep cu ceva mai putin important, in acest topic mai jos o sa gasiti 2 spoilere cu 2015-2016 acolo puteti sa vedeti discursurile din 2015 si 2016.
Asa sa revenim in 2017 la ziua serverului care a fost pe 3 iunie si desigur a fost sarbatorita ca in fiecare an + am creeat un video ca in fiecare an. Cand filmam mereu ma gandeam "ba anul acesta o sa fie foarte slab acest video" , "ba nici nu stiu daca are rost sa il fac" . Aveam un sentiment ciudat , lafel ca de paste si de Craciun acum si anul trecut. De Craciun parca simteam ca nu este Craciunul, parca ma simteam asa "este doar o alta zi ca toate celalalte asta e.." , a trecut Craciunul , de paste lafel.
Spre deosebire de anii trecuti cand am sarbatorit ziua serverului (adica timp de 5 ani) niciodata nu am avut acest sentimet. Dar anul acesta i-am scris si lui Silvana ca nu mai e cum era nici pe jb cu ziua server-ului. Poate ca am crescut noi asa mult sau poate nu stiu. Dar spre deosebire de Craciun si Paste , ziua serverului a reusit sa se faca simtita ea doar prin simplul fapt ca am decis totusi sa fac ceva din filmarea aia(care parerea mea a iesit foarte bine). In timp ce filmam , nu am reusit sa ma enervez si chiar m-am simtit bine, chiar am simtit din nou ca A MAI TRECUT UN AN si ca toti playerii tin la server-ul nostru si la nevoie colaboreaza , ajuta si cel mai important nu se cearta.(yety a luat minne dar csfffff )
In concluzie , ca in anii trecuti JB.ALPHACS.RO a reusit sa demonstreze ca poate face orice , a reusit sa faca sa dispara acel sentiment almeu care a fost prezent de Craciun si Paste si desigur a reusit sa demonstreze iar ca si in 2017 se mai joaca counter-strike 1.6 si o sa se mai joace mult timp de acum in colo. Nu cred ca multi dintre voi se joaca cs sa zicem asa ca va place, va jucati multi din cauza jb-ului ca asta va place si aici jucati. Cunosc multi care joaca doar jb si in rest cs joaca pe cs go si tin sa va multumesc pentru asta ca nu ne parasiti si sper ca nu o sa ne parasiti mult timp de acum, macar pana in 2020 sa mai sarbatorim impreuna ziua de nastere al server-ului , sa radem si sa ne distram impreuna.
Nu cred ca are rost sa va mai umplu in acest an cu informatii si amintiri despre server , mai jos in spoilere mai precis in cel din 2016 am dezvoltat toate aceste chestii si nu stiu cati dintre voi citesc aceste topicuri pana la capat , acolo am vorbit despre admini/server si despre faptul ca trebuie sa va bucurati de copilarie cat mai puteti . Am precizat ca pentru mine acesta nu este doar un server de counter-strike 1.6 , pentru mine este a doua casa, locul in care am crescut , locul in care putem spune chiar ca m-am si maturizat un pic, am inteles repede cum sta treaba cu oamenii si cu muncitul.

A mai trecut un an , am implinit 6 ani , anul acesta care a trecut spre deosebire de cei trecuti am implementat multe chestii noi si frumoase propuse de voi, de exemplu ranga / hats-uri noi etc. Anul acesta vreau ca sa implementam mai multe lucruri, day-uri noi si chestii propuse de voi care probabil o sa fie implementate in timpul verii.
6 ani de JB.ALPHACS.RO a trecut totul FOARTE FOARTE rapid, de la un copil de 13 ani am ajuns si eu si strumf in doar cateva clipe la 20 de ani , nici nu am realizat cat de repede a trecut timpul si cat de repede am trecut de la o etapa a vietii la alta si in situatia asta se afla foarte multi admini care au crescut, s-au distrat si au ras alaturi de noi timp de foarte foarte multi ani si cu care am reusit sa legam prietenii stranse, chiar daca sunt ele virtuale ne putem baza oricand unii pe altii si in realitate si va multumesc pentru asta.
Va multumesc/multumim tuturor pentru momentele de memorabile, de neuitat oferite de catre voi si pentru tot sprijinul venit din partea voastra atat pe partea financiara a server-ului/comunitatii cat si morala si pentru tot sprijinul posibil , curatenie pe server(chiar daca asta nu a fost de multe ori din cauza certurilor dar putem trece peste).
Ceea ce tin sa mai postez odata din discrusul de anul trecut este asta:


Anul acesta chit ca a scazut cs-ul grav ce ziceti sa ridicam iara si iara server-ul sa il tinem in picioare inca 3-4 ani sa le aratam tuturor ca JB.ALPHACS.RO nu moare niciodata ca cs 1.6 NU MOARE NICIODATA ! Ar fii asa frumos daca am putea realiza si asta dar la cat de rapid scade 1.6 cam greoi si imi este greu sa va mut pe go ..
Cum am zis intr-un topic acuma imi amintesc nu odata "am zis nu la o bere cu prietenii" sau am renuntat la unele clipe din viata , unele clipe frumoase , am stat cu noptile sa lucrez la server , dar nu imi pare rau doar ceea ce vreau sa va rog in acest an sa apreciati mai mult munca noastra si nu sa va bateti joc de ea , daca ati face toti cate ceva si ar ramane server-ul fara abuz am putea urca si mai sus (cred) sau poate fix asta da acel + server-ului(nu va zic sa abuzati doar daca vreti sa zburati ) . Totusi ceea ce am facut eu nu as sfatuii pe altcineva sa faca(nu zic din rautate) traiti-va copilaria cat mai puteti (si nu, pentru haterii care citesc si ne pandesc nu sunt no-lifer , am viata sociala ) . Nu de alta nu toti au norocul sa faca multe chestii si pe noi nu norocul (poate si asta) ci personalitatea si caracterul nostru , almeu si alui Strumf nea ridicat cel mai sus ( se si vede de cand nu petrecem ca pe vremuri cate 8-10 sau chiar mai multe ore pe server a inceput sa scada ) , dar timpul de acuma s-a ajuns si aici si acuma voi trebuie sa ne ajutati.
Sunt atatea lucruri de spus , lucruri pe care nu le poti cuprinde intr-un topic asa simplu, o istorie care trebuie scrisa saptamani ca sa cuprinda tot. Chiar ma gandeam ca daca vreodata o sa se intample ceva sau dispare cs-ul, o sa fac un topic luuuuung cu toata istoria acestui server,cu absolut toate amintirile si trairile de pe acest server, dar sper ca momentan nu o sa trebuiasca sa facem asta si prin momentan ma refer inca MULTI ANI sa nu trebuiasca sa facem asta si asta depinde doar de voi.
Ma simt prost de multe ori ca nu mai intru ca pe vremuri sa ma joc alaturi de voi , am inceput sa intru de mai multe ori in ultima vreme pe server si chiar ma simt foarte bine alaturi de voi , este fix ca pe vremuri caterinca, distractie si voie buna . Cu facultatea nu este cum era la liceu, vin acasa si la 18:00 20:00 si sincer dupa o zi de asta nu mai am chef de nimic inca 2 zile. Asa , sa nu vorbesc despre problemele astea ca poate nu va intereseaza

Asa dragutilor, haideti atunci sa nu o mai lungim , anul acesta nu cred ca are rost sa va mai scriu odata ce am scris anul trecut , sa ma repet si alte chestii. Anul viitor sper ca o sa fie altfel cand scriu acest topic si atunci o sa cuprind din nou mai multe chestii ca la aniversarea de 5 ani. Mai jos va puteti uita la ambele discrusuri si chiar va rog sa o faceti daca doriti sa aflati mai multe despre server .
Cum am zis EU cu STRUMF tinem foarte mult la server, tinem foarte mult la voi chiar nu va puteti imagina cum tinem la aceste doua chestii, chit ca el este un pic mai dur ca voi , asta nu inseamna ca nu tine la voi, de multe ori ma intreaba daca sa dea - la o persoana respectiva ca i se face mila , nu este cum credeti voi acel "durulet" (ca l-am imblanzit eu i-am pus sarpele pe ceafa si gata ), chiar daca nu prea mai intra el pe server, credeti ca nu intra din cauza timpului? Are un calculator mai vechi si i se buguieste microfonul in jocuri si mai bine decat sa se enerveze prefera sa nu intre , deoarece si el vrea sa faca caterinca ca pe vremuri.
In concluzie si EU si STRUMF va iubim si tinem mult la voi , sa nu uitati asta niciodata , chiar daca aveti 10-11-12 ani , chiar daca aveti 50 de ani si chiar daca nu mai intrati pe server (aici fac referire la adminii vechi) stiti bine ca nu am uitat de voi si ca mereu o sa va pastram in inimioarele noastre , mereu o sa fie loc pentru toti.

Si uitati ca am ajuns si la finalul acestui topic , am ajuns la aniversarea a 6 ani de JailBreak, 6 ani de JB.ALPHACS.RO , deja incep si eu sa ma emotionez

Toate astea fiind spuse, cum v-am spus de 5 ani incoace va spun acum a 6-a oara LA MULTI ANI JB.ALPHACS.RO , LA MULTI ANI TUTUROR JUCATORILOR/ADMINILOR/PRIETENILOR NOSTRII SI LA MULTI ANI SMURFUCULUI MEU MICUT GEYUT

La multi ani JB.ALPHACS.RO # JailBreak Mode .
La multi ani server-ului care pentru multi dintre noi a fost si este o a doua casa !
SIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII INCA ODATA LA MULTI ANI JB.ALPHACS.RO!
Speram sa ne revedem si in anii care urmeaza tot aici sa sarbatorim ziua server-ului nostru , va pupa LORDUCU !


Video creat anul acesta:



Video LMA DE LA SALAM:


2016
|
|
|


2015
|
|
|