Nu te inregistra daca esti idiot sau agramat!


AlphaCS.RO[ORIGINAL GAMING]


Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 59

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    User Info Menu

    Propuneri BIG update SERVER!

    Hellau, acum cateva saptamani am avut o tentativa cu Skillartzhd sa rescriem tot scriptul nostru de jailbreak, dar cum nu prea am mai facut nimic in ultima vreme si fiind o sursa de peste 7k linii nu prea am facut momentan nimic.
    Totusi pana atunci(daca o sa ajungem sa rescriem tot) vreau sa propuneti lucruri noi pe server sau lucruri vechi ce vreti sa fie iar bagate sau sa fie scoase din ce este acum pe server.
    Aici ma refer ca puteti propune day-uri/lr-uri/chestii in shop ORICE tine de server , culoare hud noua , mesaje , knife etc etc.
    Pana acum am in cap sa implementez un day nou , acela fiind dodgeball day + niste day-uri care au mai fost propuse in alte topicuri gen drujba day , awp day si mai vedem.
    Momentan fac acest topic sa se aduna propunerile si dupa vedem ce reusim sa facem.
    Nu am mai implementat un day nou cam din 2015 , noi fiind primii cu day-urile mari gen paintball si snowballday acum suntem cam ultimii , din cate am vazut au aparut multe day-uri noi in alte scripturi de pe nett(desigur daca imi placeau le bagam si eu dar nu sunt prea cine stie ce).
    Am implementat in astea 2 ani doar lucruri marunte gen ranga , ejaculate si desigur noul sistem de hats care nu este marunt.


    CE ESTE MAI SUS ESTE SCRIS DE ACUM 3 SAPTAMANI INTR-UN TXT CAND NE-AM APUCAT CU SKILL SA FACEM CEVA DAR AM CAM LASAT TOTUL BALTA!
    Cititi ce este mai jos ca ESTE IMPORTANT!


    Deci eu de azi 8/19/2017 iar o sa fiu plecat , acum in vacanta 1 saptamana si dupa ce revin iar plec o saptamana Deci o sa lipsesc 2 saptamani in total , cum am zis si in topicul cu "TARA" pentru donatii si orice probleme il cautati pe Strumf ! Nu ma spamati pe mine pe forum/mess ca de data asta o sa fie sanse foarte mici sa si raspund !

    Fac acest topic in speranta ca in doua saptamani se aduna destule propuneri frumoase.
    Cum am zis mai sus propuneti absolut orice vreti voi legat de server ORICE DAY daca aveti idei de day-uri noi cum vi le inchipuiti / knife / shop / hud / lr / mesaje puteti propune ABSOLUT ORICE nou/vechi si sper ca dupa ce ma intorc din vacanta o sa le implementez pe toate pana incepe facultatea .
    Sper ca si SkillartzHD o sa isi faca timp cand incepe scoala si poate rescriem impreuna toata sursa de la jailbreak , dar pana atunci o sa optimizez eu sursa acutala dupa ce revin sa nu mai fie probleme de CRASH sau alte cacaturi .

    PS.: Daca o sa fie propuneri foarte multe , chestii ce necesita timp si daca decidem sa rescriem sursa atunci totul o sa fie implementat maxim pana la sfarsitul anului.Dar daca nu rescriem sursa , doar o optimizez un pic atunci o sa fie bagate toate propunerile in Septembrie.
    Ca sa intelegeti si voi cat de important este acest topic il fac STICKY , nu vreau sa vad propuneri cu "mai scoate din admini" sau propuneri legate de admini , vreau PROPUNERI STRICT PENTRU MODUL JAILBREAK!

    Daca doresti sa ma contactezi:

    Skype : thelord353
    Discord : thelordacs
    Nu imi plac oamenii falsi cu doua fete !
    Daca esti un lingau amarat nu te mai obosi sa ma bagi in seama !
    Dupa cum vorbesti/cum te comporti isi da oricine seama ca esti un fals ,
    un zero care provoaca greata doar prin simplul fapt ca deschide gura !




    Valoare




  2. #2

    User Info Menu

    Daca va este lene sa cititi tot de sus(daca nu cititi ma luati de oo) va fac aici si un exemplu de propunere sa nu ziceti ca sunt bulangiu:

    Propunere X: vreau sa se bage inca un knife la knifeshop pe langa cele actuale - model knife: (link knife) sau vreau sa se bage inca 2 knife-uri pe langa cele actuale sau vreau sa fie scos unul dintre ele etc.
    Propunere Y: Vreau sa se bage acest day : cacat day unde toti playerii apasa x si se caca si trebuie dedectat cine se caca cu mot(nu e o idee rea lol )
    Propunere Z: Vreau sa se schimbe culoarea din hud , sa nu mai fie albastru sa fie galben/verde etc.
    Propunere XYZ: Vreau sa se bage lucruri noi la shop ex. grenada care ingheata , cheie cu care poti deschide celulele , hp, gravitate ETC.
    Propunere XYZX: Sa sa scoata acel day deoarece - scrieti si motiv- sa se bage un plugin anume , sa se adauge un LR nou sa se fixeze un LR sau sa se scoata un LR
    Propunere XYZXY: propun day-ul allahu akbar , sa se auda sunetul cand incepe day-ul si teroristii sa fie sinucigasi , trebuie sa ii fugareasca pe cei de la CT si sa ii prinda cu explozia , mereu cand un TERO bubuie sa se auda ALLAHU AKBAR

    ETC.ETC. Fac 2 posturi deoarece vreau sa intelegeti cum am zis si mai sus CAT DE IMPORTANT ESTE ACEST TOPIC ! Nu am mai facut un update asa mare de foarte mult timp si probabil (daca cs 1.6 moare in 2-3 ani) acesta o sa fie sa zicem asa "ultimul" update asa mare de genul, desigur nu o sa fie ultimul ca o sa mai bagam pe parcurs facilitati si chestii dar ma refer ca privind sursa de la jailbreak daca o sa fie rescrisa atunci asa o sa ramana de acum in colo mult timp, cum am zis cu alte adaugari pe parcurs day-uri etc. etc..
    Cum am zis sper ca o sa fie foarte multe propuneri pana revin si ca o sa avem la ce sa muncim cu strumf si daca este cazul sper ca si skillutz ne da o manuta de ajutor in caz de rescriere


    Daca doresti sa ma contactezi:

    Skype : thelord353
    Discord : thelordacs
    Nu imi plac oamenii falsi cu doua fete !
    Daca esti un lingau amarat nu te mai obosi sa ma bagi in seama !
    Dupa cum vorbesti/cum te comporti isi da oricine seama ca esti un fals ,
    un zero care provoaca greata doar prin simplul fapt ca deschide gura !




    Valoare




  3. #3

    User Info Menu

    Propun sa se faca un day cu lr gen sa isi aleaga cine cu cine sa se dueleze
    propun sa se dea mai multi banuti per kill
    propun sa se bage o arma noua numita bumerang si sa dea cu un hit 120 hp
    propun sa se bage doggeball day fotbal day
    sa se scoata harry poter si snow ball
    si sa se mai creeze comenzi pentru admini , nu stiu exact ce dar o comanda noua nu ar strica.

  4. #4

    User Info Menu

    INFECTION DAY Un day in care un player va fi ales sa fie "Zombie". Acesta poate face parte din ECHIPA T cat si din echipa Counter-Terrorists
    Iar scopul acelui player va fi de a infecta ceilalti jucatori. Un timp minim pentru acest day ar fi 2 minute.
    PISTOLS DAY Un day in care ambele echipe au doar PISTOALE ! Un day asemanator cu "GUN DAY" Doar ca, ambele echipe in loc de ak47/m4a1/shoutgun au doar pistoale.
    PRESIDENT DAY Un day in care un player de la echipa Counter-Terrorist va devenii "Presedinte". iar Terroristi au ca scop eliminarea acestuia. Echipa Terrorista va primii doar "AK-47" iar echipa Counter-Terrorista va primii "M4A1".
    "Judgement Day Dupa cum ii spune si numele, In acest DAY toti prizonierii vor fi dusi la "Judecata" Acest day se va desfasura astfel : Simon-ul in cauza ii va judeca pe "acuzatii" si acesta va decide cine sa fie "pedepsit", si cine nu.
    "Frezze Tag Day" Un day in care echipa CT va vana echipa terrorista odata ce un jucator al echipei terroriste va fi atins de un membru al echipei CT Acesta va deveni inghetat pentru 30 de secunde. Daca acesta nu este atins de un alt coechipier in acele 30 de secunde acel membru al echipei T va muri.

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Mesaje : Bine ai venit pe serverul JB.ALPHACS.RO , Esti nou pe la noi si nu cunosti acest mod?, Foloseste /help si o sa inveti , Vrei sa vezi adminii online?, foloseste "/who" , Pentru a intra CT aveti nevoie de 20 de minute.
    Ar trebui adaugat si "Trivia" ca playerii care au murit sa se poata "Distra" si acumula "$" in timp ce ceilalti jucatorii continua "DAY
    Lucruri de adaugat in shop si eventualele preturi ale acestora :
    Viteza : 20$
    Gravitatie : 35$
    50HP : 50$. Cam astea au fost propunerile mele
    Last edited by RMV.; 19-08-17 at 14:14.

  5. #5

    User Info Menu

    Propun sa se bage un day geva genu NoJump Day, in care daca sari/folosesti space mori, ar fii ceva fain Si gen sa decurga ca un day normal, cv de genu
    Sa se bage ceva knife-uri noi..
    Sa se bage un meniu vip, nush.. Gen daca faci un kill sa primesti +1$ fata de jucatorul normal..
    Sa se scada viata la vip, mai sus am zis.. Macar la 200-250..
    Sa se bage la shop ranga, mai exact 80$, si sa ramana pana ce nu mori, si daca-ti pica ranga, sa ramana doar o runda
    Scoate harry poter si snowball.. Alea cauzeaza lag, in special la aia cu pc din carton..
    Sa se adauge un sistem de credite si shop de credite care se salveaza, gen sa pui ceva chestii scumpe, dar bune, gen racheta la 1000 credite, si faci 3 credite pe kill/6 pe hs si la vip x2, adica 6 credite pe kill/12 credite pe hs
    Sa faci o prezenta a adminilor..
    DAca vrei, sa faci un meniu al simonului cum e pe jbgo, gen sa dai open din simonmenu sau cv de genu, sa dai revive odata unui tero daca l-ai omorat din greseala..
    Sa faci un /menu in care sa fie hats,knifeshop, etc sa nu mai scrii in chat..
    O sa dau edit daca mai e ceva..

  6. #6

    User Info Menu

    DAca vrei, sa faci un meniu al simonului cum e pe jbgo, gen sa dai open din simonmenu sau cv de genu, sa dai revive odata unui tero daca l-ai omorat din greseala..
    ai comanda amx_revive la creator , daca nu donezi..ghinion

  7. #7

    User Info Menu

    DAY-URI:
    1. Deceit Day - Un prizonier primește un mp5 iar gardienii trebuie să îl găsească pe cel cu armă și să-l omoare înainte să fie omorâți ei. (găsiți voi un nume mai bun, ideea e inspirată după jocul Deceit, de aceea se numește așa day-ul)
    1.1. Day-ul să fie pe un timp anume, dacă gardienii nu-l găsesc pe cel cu armă și nu sunt nici omorâți, să moară din cauza timpului.
    1.2. Să nu se poată face damage gardienilor decât cu arma.
    1.3. Să nu se poată lua arme de pe jos sau cu E.
    2. Ground Day - La acest day totul trebuie să decurgă la sol, dacă spre exemplu Simon spune "ultimul duck jump moare" și cineva sare, acesta trebuie omorât. Dacă Simon gândește, poate să inducă prizonerii în eroare spunând ceva în genul: "Simon spune ultimul duck jump moare", "Simon spune stop Ground Day", "Simon spune ultimul duck jump moarte".
    3. Headshot Day - Prizonerii primesc Ak47, gardienii M4A1 - echipele trebuie să se omoare prin headshot, dacă glonțul nu nimerește capul și nimerește o altă parte a corpului să nu scadă HP-ul.
    4. Sniper Day - Ambele echipe beneficează de AWP și trebuie să se omoare.
    4.1. Să nu se poată lua alte arme.

    SIMON MENU:
    Ar fi mult mai ușor pentru Simon dacă ar avea un meniu cu următoarele:
    1. Deschide celulele
    2. Days Menu
    3. Free Day Menu
    4. Acordă Simon - Simon-ul să poată acorda altcuiva rolul în cazul în care s-a băgat fără să vadă că un admin a anunțat următorul Simon.
    5. Box - Când e apăsată tasta 5 să fie dat box, e folositoare pentru a se da iar mai rapid.
    6. Ball - Dacă se apasă tasta 6, să apară mingea la locația Simon-ului, de multe ori există mape cu fotbal fără minge.
    7. Închide meniul
    NOTĂ: Meniul să nu se închidă când ai ales deja o opțiune, să se închidă doar când apeși pe 7.

    SHOP:
    Ar fi mai folositor dacă ar avea opțiuni în plus:
    1. Gravitate
    2. Invincibilitate (5 secunde)
    3. Invizibilitate (3 secunde)

  8. #8

    User Info Menu

    Să Începem cu ce as vrea eu sa incepem:
    [Shop: Să fie adăugat în shop, noi lucruri pentru cumparat ,in locul TMP-ULUI sa fie adaugag Ak47(5)]
    /Knifeshop: Să fie adăugat In locul acelei ,să fie adăugat la 5$ Ceapa ,25$ Pumnal , 35$ Assasin Knife 60$ Pumni
    Day-uri Speciale:
    HeadShot Day: Este un day in care Prizonieri si Gardieni ,trebuie sa se omoare ,dar trebuie sa fie "HeadShot Kill" vă, va da 3 arme "SSG ,AWP ,SCOUT" ,doar printr-un HeadShot ,Gardieni sau Prizonieri pot fii omorâți.
    1Hp Day: Un day în care toți Prizonieri au 1hp ,iar Gardieni au 65hp ,si ei trebuie sa se omoare cu "Click Dreapta si Click Stânga".
    Race Day: [B]Acest day depinde ,de Prizonieri ,deoarece cel va castiga locul 1 va avea la alegere parcurgerea următorului day ,si va putea avea Freeday ,si voice doar pentru o rundă ca sa ajute la parcurgerea day-ului
    Killer Day: [B]Un day pentru cei mai criminali Prizonieri ,de până acum ,iar cel care va câstiga va avea o arma cu 10 gloanțe în următoarea runda.
    Slow Day: Va parcurge ca si un "Walk day" ,deoarece absolut toate comenzile pentru Prizonieri ,vor fii numai si numai si "SHIFT".

    Hud special "Admini si Playeri"
    Admini sa pot scrie in diferite culori ,nu doar în verde
    Playeri Sa pot ,sa aibe posibilitatea de as cumpără Hud verde din shop(75$)

    2 Skinuri

    Banana Killer: http://cs-bg.info/skin/4521 Pentru Prizonieri.
    Crocodil Decent: http://cs-bg.info/skin/4516 Pentru Gardieni.

    Lr-ul Special.

    La finalul rundei să fie adăugat noi challenger-uri pentru Lr
    Knife 1Hp challengw.
    Regeneration challenge
    One Ct death.
    Weapon chose challenge

    Sper ca te-am ajutat cu ceva TheLord.


    Strumf: Pula mea in gura ta ~2024

  9. #9

    User Info Menu

    1. Sa se scoata SnowBall Day din cauza ca nu este distractiv

    2. Sa se adauge Arbaleta Day ( ma doare-n pl cum se cheama arbaleta in engleza ) in care ct sa aiba 300hp si tero 150 dar arbaleta sa dea cate 10hp si sa traga pe secunda fara tinta

    3. -Pumnal 10$ si sa dea 30hp
    -Bata de baseball 30$ = 40hp
    -Ciocan 40 $ = 50hp

    4. Terminator day - In acest day CT trebuie sa se apere asupra invaziei T , CT are arma M4A1 si tero are sabii ninja
    -CT are 500HP si viteza mare , gravitate mica
    -T are 300HP si viteza mica , gravitate mare

    5. xRay Day - In acest day ambele echipe vor trebuii sa se omoare unul pe altul cu AWP vazand inamicii prin pereti

    6. Grenade Launcher Day - In acest day este la fel ca la grenade day dar in loc ca T sa isi atace coechipierii ei vor ataca CT acestia avand 450HP

    Last Request - TMP
    - XM ( shotgun )
    - toate pistoalele ( fiveseven , dual beretas , usp , glock , etc )
    - Parkour , in acest request tu cu partenerul tau de lr sunteti teleportati la un surf/parkour ( amandoua in 1 ) , primul care moara pierde , cine sta afk 3 secunde moare

  10. #10

    User Info Menu

    Propunere DAY: Sa se bage un day numit Naruto Day. Prizionerii sunt niste shinobi din konoha, iar unul singur din prizioneri este Naruto. Acesta avand rasengan. (cauta pe youtube sau pe google lorde ce e rasengan, e o putere din anime-ul naruto, o sa vezi tu), prizionerul care este naruto trebuie sa apese click stanga pentru a da cu shuriken (din nou o sa cauti pe net daca nu te uiti la anime-uri) , iar pe click dreapta va fi rasengan, dar acesta nu tot timpul il poate folosi, doar atunci cand puterea e incarcata la maxim.
    Iar ct-ul este MADARA, daca sunt 2 ct , o sa fie madara/obito. daca sunt mai multi, o sa fie random.
    [acm eu am propus un day ]
    Propunere lr: Sa se bage duel glock.
    Propunere knife: sa fie scoasa tigaia si sa se bage cutitul asta https://gamebanana.com/skins/156716
    Alte propuneri nu mai am.

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Propuneri SERVER/Raportare BUG/etc.
    By TheLord in forum Discutii Server
    Replies: 15
    Last Post: 27-09-21, 23:30
  2. Propuneri UPDATE CRACIUN!
    By TheLord in forum Anunturi
    Replies: 11
    Last Post: 17-12-17, 22:10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •