Sa nu fac mereu un topic cu ce a fost bagat si ce nu, o sa postez aici.
Acest topic o sa reprezinte un "MEMO" sa zic asa pentru mine si o lista cu UPDATE bagate pentru voi!
Mereu cand bag ceva nou , modific , scot fac aici un post sau poate o editez asta , inca trebuie sa ma decid

UPDATE 09/15/2017:
◆ fixare o eroare din log (inca este in testare, dar ar trebuii sa fie totul okay)
◆ optimizare sistem de detectare playeri/entitati (in special pentru snowball day)
◆ task-uri inutile scoase de la snowball
◆ rezolvare bug snowball (cand nu dispare bulgarele de pe jos)
◆ de acum la snowballday damage-ul este de 100 pentru ambele echipe, CT o sa primeasca 300 hp , TERO 100 (indiferent daca are sau nu vip) , asta inseamna ca tero moare la 1 bulgare, CT la 3 (sa fie cumva echilibrat)
◆ la snowball LR fiecare da 100 dmg, adica primul care nimereste adversarul castiga
◆ Am modificat limitele de la day-uri , de acum se pot da asa:
---SnowBall+HarryPotter Day+PaintBall Day = la 4 day-uri
---Gang Day+GodMode+Night+Shark+Zombie+Spartan+HNS = la 3 day-uri
---Grenade Day+Box+GunDay+UspNinja = la 2 day-uri
(pe scurt acest update mai mult s-a bazat pe fixarea unor bug-uri , erori de la snowball day si unele erori pentru a evita crash-urile)

UPDATE 09/16/2017:
◆ fixare o eroare din log(sper ca acum definitiv)
◆ optimizare sisteme de LR la SNOWBALL si PAINTBALL
◆ de acum la LR SNOWBALL doar cei care se dueleaza isi pot da hit

UPDATE 09/17/2017:
◆ skinuri pentru teroristi la SPARTAN DAY adaugate
◆ la zombie day acum cei de la TERO au 2000 HP(gloantele raman in continuare consumabile deoarece intr-un tunel cu infinite ammo intrarea este imposibila)
◆ de acum si cei cu gradul GARDIAN(slot) pot vedea chat-ul adminilor "u@"
◆ am scazut accesul la amx_psay pana la S.W.A.T , de acum si ei au acces + gradele mai mari de dupa S.W.A.T
◆ am scos sunetul de la EJACULATE sa nu mai fie deranjant(daca nu va place asa bagam iar si limitam la 1 ejaculate pe runda)
◆ mapa jb_satomi scoasa
HTML actualizat din comanda /reguli http://www.alphacs.ro/jbgo_reguli/re...balphacs3.html pentru a vedea HTML intreg

UPDATE 09/18/2017:
Rata Day adaugat(asteptam pareri despre acest day!)
Hook Day adaugat(BIND: "bind tasta +hook" in consola cand este day-ul activ!)

UPDATE 09/19/2017:
◆ la Rata Day+Hook Day cand expira timpul si cei de la CT nu prind toti T atunci cei de la CT primesc slay iar cei de la T primesc 10 dolari.(daca ramane 1 tero se da LR)
◆ la Rata Day am fixat bugul cu mingile (daca CT mureau/nu prindeau toti T nu se despawna mingea)

UPDATE 09/22/2017:
◆ modele modificate la DRUJBA si SABIE LASER din /knifeshop
◆ modele noi in /knifeshop , BANANA si TOPOR
◆ model nou ranga , acum este o BATA

UPDATE 09/23/2017:
◆ modele adaugate la SHIELD la SPARTAN DAY
◆ acum daca aruncati SCUTUL la SPARTAN day NU il mai puteti lua

UPDATE 09/29/2017:
◆ am adaugat PROVOCARI DAY , momentan sunt 3 provocari dintre care se alege unul random:
◆◆◆ 1. GARDIENII trebuie sa faca day-ul fara LUMINA
◆◆◆ 2. PRIZONIERII primesc DRUJBA
◆◆◆ 3. DOI PRIZONIERI random primesc ARME (AK47+DEAGLE)

UPDATE 10/06/2017:
◆ la PROVOCARI DAY cand se da provocarea cu DRUJBELE cei de la CT o sa primeasca 200 HP
◆ a mai fost adaugat un mesaj informativ la PROVOCARI DAY
◆ fixare singura eroare din log(acum chiar sper ca definitiv,am facut cea mai optima metoda, nu ar mai trebuii sa returneze erori)

UPDATE 10/14/2017:
◆ optimizarea unei functii in codul sursa de la modul jailbreak
◆ update la textele din /help (culoarea am decis sa ramana tot portocaliu ca asa arata cel mai bine)
◆ optimizarare si curatare fisiere server
◆ am adaugat mesaje informative la MENIU CLASE GARDIENI https://i.imgur.com/fxKJEUJ.png

UPDATE 10/15/2017:
◆ fixare bug (https://i.imgur.com/fxKJEUJ.png) cand aparea mesajul cu Prizonieri Vii si Total in mijloc, acum apare JOS IN COLTUL STANG cum trebuie
◆ am adaugat o noua functie la evidenta cu Prizonieri Vii si Total acum apar si cati au FreeDay https://i.imgur.com/PFAqQDh.png https://i.imgur.com/iMmGU1F.png
◆ mapa jb_projetocs scoasa deoarece cauza server crash


UPDATE 10/24/2017:
HTML actualizat pentru comanda /vips CLICK pentru a vedea HTML intreg
◆ categorie noua adaugata la JB.ALPHACS.RO ★ VIP ★

UPDATE 10/24/2017-11/02/2017:
◆ Sansa de SERVER CRASH a fost redusa cu 90% (1 crash pe zi , dar in general 1 crash pe 2-3 zile, a fost in testing pana acum din data de 10/24/2017)

UPDATE 11/05/2017:
◆ Fixare bug CLASE GARDIENI cand cei VIP primeau 135 HP
◆ Facilitate noua adaugata la cei cu VIP * VIP primeste +35 HP (la cel existent) la toate CLASELE DE GARDIENI
VIP primeste +50 HELM
(la cel existent) la CLASELE DE GARDIENI care ofera HELM *
◆ Damage de la DRUJBA a fost marit de la 150 la 170
◆ Damage de la SABIE LASER pe hit HEADSHOT a fost marit de la 110 la 140
◆ Mai multe detalii despre acest update gasiti aici: CLICK
◆ Metoda de citire MOTD de la /vip a fost actualizata de asemenea si motd-ul de pe server a fost actualizat cu cel de la categoria ★ VIP ★
◆ Metoda de citire MOTD actualizata si la comanda de /preturi si /reguli

UPDATE 11/13/2017:
◆ fixare singura eroare din LOG , eroarea pe care am incercat sa o fixez si in: UPDATE 10/06/2017/UPDATE 09/16/2017/UPDATE 09/15/2017 , este singura eroare de pe server(nu afecteaza server-ul cu absolut nimic) pe care sper ca acum am fixat-o definitiv

UPDATE 12/12/2017:
◆ mesajul: "[JBALPHACS] Scrie /shop pentru a cumpara Obiecte si /knifeshop pentru a cumpara Cutite!" de acum apare doar la PRIZONIERI , am scos sa apara si la GARDIENI deoarece ei oricum nu pot folosi /shop si /knifeshop

UPDATE 12/24/2017:
◆ modelul de la SPARTAN DAY schimbat intr-un spartan adevarat
◆ adaugare Find The Gift Day
◆ foarte multe optimizari in codul sursa + server
◆ rata de crash redusa cu 99%
◆ manusi de BOX mai realiste adaugate

UPDATE 02/17/2018:
◆ am adaugat SINUCIGAS DAY (un day unic pe serverele de jailbreak)
◆ fix bug-uri micute in sursa JailBreak astfel este optimizat in totalitate

UPDATE 04/05/2018:
◆ toate MINGILE au fost spawnate din nou si fixate

UPDATE 05/13/2018:
◆ problema unde cativa playeri pe unele cs-uri nu vedeau modelele de la playeri a fost rezolvata, de acum ORICE client de
CS 1.6 o sa vada modelele de la CT/T/VIP (problema aparuta de 1-2 ani de cand au aparut toate clientele care "ofera" protectie anti destroy/minne etc. , dar acum am rezolvat , erau maxim 1-2 playeri cu problema asta dar au fost indrumati mereu sa isi seteze cl_minmodels 0)

UPDATE 05/16/2018:
◆ pluginul de amx_revive rescris + evidenta log
◆ evidenta log pentru comenzile amx_givejbmoney / amx_takejbmoney / amx_freeday / amx_open

UPDATE 05/19/2018:
◆ update comanda KICK pentru a afisa unui jucator care primeste KICK numele adminului care a executat comanda de KICK
◆ mai multe informatii despre acest update gasiti aici: http://alphacs.ro/showthread.php?89929

UPDATE 06/05/2018:
◆ bug-ul la comenzile
kickmenu/slapmenu/teammenu in care cand deschideai meniul si dupa schimbai NICK tot mergea sa dai KICK/SLAP/CHANGE TEAM cu NICK-UL NOU a fost FIXAT (acum daca faceti acest "bug" la alegerea unui player o sa va dispara meniul si o sa va afiseze un mesaj dragut "[ACS-KINVALID]Sa imi pupi talpile ca nu iti dau remove javro ! Lordic te pupa" si desigur comanda o sa fie invalida = nu se executa)


UPDATE 06/18/2018:
◆ plugin-ul de /who , /admins (afisare admini online) a fost refacut de la 0 cu sisteme si detectari unice , mai multe informatii: http://alphacs.ro/showthread.php?91138

UPDATE 16/07/18:
◆ Probleme vechi legate de dproto si hlds rezolvate: http://alphacs.ro/showthread.php?92462


UPDATE 03/08/18:
◆ Bug-ul la MINNE/SHAKE/UNSHAKE/QUIT cand la folosirea comenzii primeau mai multi de pe server minne/quit/shake/unshake detalii: http://alphacs.ro/showthread.php?935...ield-(fix-bug)
◆ Fake client din dproto rezolvat , nu mai trebuie sa primiti la connectare aceasta eroare : http://alphacs.ro/showthread.php?935...ield-(fix-bug)
◆ Luminile care se stingeau/aprindeau cand intrati pe server au fost fixate , acum totul o sa fie bine cand intrati pe server si se adapteaza la day-urile curente ( adica la day-ul care este in momentul cand intrati pe server)
◆ Modulu NBEX ( fixarea pentru eroarea RELIABLE CHANNEL OVERFLOWED) a fost mutat in HLDS-Shield


UPDATE 05/08/18:
◆ Adaugare GODMODE la cei de la echipa CT cand este BOX DAY
◆ Fixare BUG cand un CT moare ( si aveti meniul deschis deja ) sa nu se mai poata da LR cu el ( cand cineva murea sau primea slay si il selectati din meniul deja afisat tot se dadea LR )
◆ Afisare BANI in HUD , cand tineti tinta pe un PRIZONERI puteti sa vedeti pe langa NUMELE + VIATA lui si BANII ( doar celor de la echipa TERO , la CT nu avea rost ca nu isi pot folosii banii)
Sistem de gag nou implementat , cu asta s-a rezolvat si bug-ul cand iesea cineva cu gag si urmatorul care intra continua gag-ul lui
◆ Toate pluginurile (care foloseau comenzi in chat /shop /t /banmenu etc.) au fost actualizate/rescrise pentru noul sistem de gag , cu asta am actualizat si pluginuri scrise in 2003
◆ Fixare bug la SNOWBALL DAY , doar ct-ul cu care va duelati primeste DAMAGE , nu mai puteti sa dati in toti CT
◆ Rezolvare BUG arme , nu mai puteti sa luati arme la day-urile care folosesc functia asta , nu mai conteaza ca aveti CS cu protectie sau nu , arme nu mai puteti lua
◆ Rezolvare BUG arme LR , nu mai puteti lua arme la LR va duelati doar cu cele pe care le primiti ( doar in caz de revive se pot lua din meniu CT dupa ce se selecteaza un LR , asta urmeaza sa fie fixat in zilele astea)
◆ Pasii lui SIMON au fost dezactivati la day-urile : Zombie Day , Shark Day, Night Day, Find The Gift Day,Gun Day.
◆ Adaugat sistem nou care arata cand cineva omoara un COECHIPIER/INAMIC cu orice fel de MASINA (in functie de asta primiti +1 kill daca omorati un CT sau -1 kill daca omorati un TERO): https://i.imgur.com/4wfY8O8.jpg https://i.imgur.com/ybJdOLy.jpg
◆ Bug-ul din Admini Online (cand va aparea mesajul ca nu aveti acces la comanda dar meniul se afisa) a fost fixat , toate verificarile sunt mutate pe flag.


UPDATE 07/08/18:
◆ Acel bug cand dadeai LR si aveai menu-ul de arme la CT si puteai sa il folosesti nu mai exista
◆ Optimizarea a anumitor functii
◆ De acum pot intra si jucatorii la TERO/CT fara sa astepte o runda la spectator (fara acel bug de spawn)
◆ Jucatorii de la spectator de acum nu o sa mai primeasca kick automat de la modul jailbreak
◆ Functie noua in shop pentru a putea sa va deghizati in CT(cu model arma si pistol fara gloante)
◆ Acel bug de la USP NINJA pentru a lua arme a fost rezolvat
◆ Acum toti jucatorii pot vedea ce admin trimite bani altui jucator/deschide celulele (takejbmoney,open,givejbmoney)
Simon Menu implementat cu functiile urmatoare: poate deschide celulele/poate da freeday/curenta prizonieri maxim de 4 ori/incatusare prizonieri(maxim de 4 ori) - meniul se poate deschide cu tasta N sau prin /simonmenu
◆ Shop-ul de acum se poate deschide cu tasta N sau /shop
◆ Cand /lr este disponibil de acum se deschid usile automat
◆ Acel bug cand aruncai cu he/flash inainte de LR nu mai exista

UPDATE 05/08/18:
Orbire adaugat in meniu SIMON
amx_testmic adaugat info. : http://alphacs.ro/showthread.php?94021

UPDATE 14/08/18:
De acum toti cu anti(sm_credits/acs_credits) in clientul cs o sa auda SOUND-URILE
◆ s-a adaugat sistem de trivia Primul care scrie cuvantul corect dat de BOT primeste 5$ : https://i.imgur.com/HtAeGnb.jpg
◆ s-a adaugat SMOKE MOV
◆ s-a adaugat comanda /gt /ore pentru gametracker

UPDATE 15/08/18:
◆ Bug-ul cand unii jucatori nu puteau sa traga la PaintBall Day a fost rezolvat
◆ acel bug cand puteai sa intri la ct/t cu respawn cu ajutorul /hats nu mai exista (thanks wow zero)
◆ flash-ul din SimonMenu a fost extins la 4 secunde (de la 3)
◆ acel bug la 00 de primeai respawn cu ajutorul unui alt bug nu mai exista
◆ codul sursa a fost imbunatatit


UPDATE 16/08/18:
◆ In shop la TERO a fost adaugat un item nou : Devino Sinucigas costa 60$ si da 135 damage (pentru a putea omora un CT macar)
◆ A fost adaugat sunet la TERO cand este electrocutat , puteti intra pe server sa vedeti.
◆ Mici buguri au fost rezolvate
◆ Hats-urile au fost schimbate in totalitate(exceptie 2-3 modele)
◆ Limita cu 512 precache(din cauza asta pica si server-ul) a fost rezolvata.
◆ Plugin nou de BOTI a fost adaugat , detecteaza automat cand sunt 29 de jucatori si scoate singur bootii.
Knife Random adaugat la /knifeshop
◆ Sistem de blocare a unui jucator de a intra la echipa CT , comanda se numeste amx_blockct si se foloseste ex.: amx_blockct nume . Cel care primeste amx_blockct nu mai poate intra la echipa CT toata mapa , dupa ce se schimba mapa toti jucatorii blocati de la echipa CT o sa fie stersi din lista si din nou pot intra la echipa CT. Cu comanda amx_clearct puteti sterge lista de jucatori blocati (daca folositi amx_clearct o sa fie stersi toti cei blocati cu blockct din lista nu doar unul singur).
◆ La comenzile de blockct/clearct aveti acces de la gradul S.W.A.T adica de la gradul de la care puteti da si ban.(flag M)
◆ Comenzile de mai sus se pot folosii si in chat cu : /blockct nume , /clearct
◆ Am adaugat si /testmic in chat sa fie mai ez.(ex. /testmic nume)
◆ Rezolvare sinucigas day , nu mai puteti face niciun bug de damage si mereu o sa dea acelasi dmg chit ca este sinucigas day sau aveti cumparat din shop Sinucigasul, am rezolvat bugul creat ieri(data 08/15/2018) ca puteati arunca bomba si ca puteati da in cei de la TERO.



UPDATE 17/08/18:
◆ Am adaugat un sistem in SIMONMENU care se numeste "Da cu Zarul" , pentru a usura unele jocuri. Cand folositi optiunea "Da cu Zarul" o sa se aleaga random un numar intre 1-6 si o sa va apara in chat "Simon-ul X a dat cu zarul si a picat numarul Y".Cu functia asta puteti voi sa inventati jocuri cand sunteti simon ex.: puneti sa aleaga unu un numar daca pica numarul ala moare sau daca pica numarul ala traieste etc. etc.


UPDATE 02/09/18:
◆ La GodMode day nu mai primesc cei de la CT slay dupa 6 minute. GodMode day a fost setat pe 7 minute(420 de secunde) dupa care cei de la Gardieni isi pierd efectul de GodMode si o sa poata fi omorati din nou(nu era frumos sa primeasca slay , se termina prea brusc runda).
◆ HUD-ul fixat la GodMode Day acum apare normal ce day este si cine este simon ca la restu day-urilor nu va mai apare ca la HNS day strict timer si day fara cine este simon.
◆ Timer-ul a fost fixat la GodMode day , dupa ce ajunge pe 0 o sa primiti in chat mesaj "GodMode a fost dezactivat pentru Gardieni" si o sa aveti un mesaj nou in HUD care va spune aceeasi chestie (in caz ca nu vedeti in chat). Asa mi se pare acum cel mai okay acest day!
◆ (stiu ca multi dintre voi stiti ca a doua fraza a fost deja bines pe server dar de cand s-a facut modificarea cu cele 6 minute dupa care slay hud-ul a fost stricat)

◆ Erorile din error-log , create dupa update-uri (dar care nu afectau server-ul) au fost rezolvate.
◆ Butonul de EXIT a fost dezactivat la meniurile: DaysMenu / Find The Gift Day Menu / Interlop Menu.
◆ In caz de EXIT (se inchide meniul la cele mentionate mai sus DaysMenu / Find The Gift Day Menu / Interlop Menu) ele o sa se deschida automat in caz ca nu a fost selectata o optiune din ele.
◆ La Find The Gift Day o sa se deschida meniul de ascundere cadou automat la 3 secunde daca el este inchis prin orice modalitate posibila /shop , /shopct , amx_vote , meniuri etc. In caz ca simon ascunde cadoul acest meniu nu se mai deschide.
◆ DaysMenu in caz ca este inchis cu /shop , /shopct etc. o sa fie tot asa deschis la 1.5 secunde (aici nu mai bag loop task sa nu facem atatea verificari , in caz de amx_vote acest meniu nu se deschide din nou de asta este implementata comanda /daysmenu)
◆ La InterlopMenu in caz ca este inchis cu /shop etc. se deschide automat la 1.5 , dupa ce alageti ceva din el nu se mai deschide ( doar o singura data puteti sa alegeti din acel meniu ) dupa care ramaneti cu avantajele de la interlop.

◆ Pretul de la Sinucigas a fost marit la 65 $.
◆ NoFlash marit la 30 $.
◆ FreeDay marit la 60 $.

◆ La ORBIRE si INCATUSARE din Simon Menu a fost bagat timp de asteptare ! Limita de 7 utilizari pe runda a ramas tot asa , dar acum o sa aveti un timp de asteptare inainte sa puteti utiliza din nou aceste functii.
◆ Dupa ce folositi ORBIRE trebuie sa asteptati 60 de secunde pentru o noua ORBIRE.
◆ Dupa ce folositi INCATUSARE trebuie sa asteptati 15 secunde pentru o nouca INCATUSARE.
◆ (astept pareri despre asta, daca limitele sunt prea mari si daca vreti sa mai scad dina cele secunde)

◆ Gardienii primesc 15 $ la 60 de secunde!
◆Modelele de VIP au fost schimbate , sound-urile au fost schimbate !

◆ S-a schimbat modalitatea de blocare a armelor la day-uri/lr etc. !

◆ Runda de acum tine 9 minute ( am fost nevoiti sa facem asta ca sa scapam de un bug )
◆ De acum intrarile in celula/tunel/cusca mare/etc. se vor face in minutul 7:00 (se da automat un mesaj in chat/hud cand gardieni pot intra in celulele/etc., freeday-ul se termina la 7:00 )


UPDATE 14/09/18:
◆ Toate erorile din error.log aparute dupa update-urile recente au fost fixate si cu asta au fost fixate multe bug-uri raportate in topic-uri
◆ Bug-ul unde la duel paintball cei de la echipa gardienilor ramaneau cu GodMode la urmatoarele LR a fost fixat
◆ Au fost facute mici optimizari in codul sursa


UPDATE 16/09/18:
◆ Bug-ul in care cand esti CT si iti iei a 3-a optiune "Lunetistul" dupa ce schimbi arma pierzi SPEED-ul a fost rezolvat (la cei cu VIP ramane speed-ul lor default , lunetistul are speed mai micut cu 5)
◆ In shop la Deghizare de acum prizonierul primeste si Baston


UPDATE 17/09/18:
◆ Bug-ul in care cand esti CT si iti iei a 3-a optiune "Lunetistul" dupa ce schimbi arma pierzi SPEED-ul a fost rezolvat (la cei cu VIP ramane speed-ul lor default , lunetistul are speed mai micut cu 5)
◆ Bug-ul unde cei cu VIP isi pierdeau speed-ul cumparat din SHOP a fost rezolvat
◆ Bug-ul unde cei cu VIP isi pierdeau speed-ul de la DROGURILE din SHOP a fost rezolvat
◆ Bug-ul unde cei cu VIP isi pierdeau GRAVITY la HNS Day a fost rezolvat
◆ Bug-ul unde cei cu VIP isi pierdeau SPEED-ul la Usp Ninja Day a fost rezolvat
◆ Bug-ul unde cei cu VIP isi pierdeau SPEED-ul la Sinucigas Day(echipa CT) / Zombie Day(echipa TERO) a fost rezolvat
◆ Bug-ul unde cei cu VIP isi pierdeau SPEED-ul la Box Day / Spartan Day a fost rezolvat (la spartan daca va puneti click dreapta la scut pierdeti speed-ul cum era si pana acum momentan nu prea am fix pentru asta)


UPDATE 17/11/18:
◆ Bug-ul cand faceati multi bani la CT dupa care va mutati la TERO si banii ramaneau la voi in cont a fost rezolvat: https://alphacs.ro/showthread.php?99795


UPDATE 18/11/18:
Sistemul de gag a fost modificat sa functioneze asa:
Nu poti da gag cu mai mult de 10 minute.
Nu poti da gag cu 0 minute.
Nu poti da gag cu minute - , ex. -5 minute.


UPDATE 14/01/19:
◆ Am adaugat model la prizonieri la Zombie Day
◆ Am bagat un skin separat pentru SIMON care este VIP (ca sa nu mai fie probleme ca nu stiti care este simon-ul)



UPDATE 14/01/19:
◆ De acum nu mai puteti sa folositi comanda de amx_givejbmoney pana cand mai raman 15 minute din mapa (pana cand timeleft indica 15 minute sau mai putin)
◆ La Find The Gift Day cei care primesc SLAY de acum primesc si 5 dolari ! (nu vedeam rostul ca la acest day cum era propunerea sa fac sa dea arme la cel care gaseste cadoul si sa isi omoare colegii, asa este mai okay deoarece puteti de ex. sa nu gasiti cadoul, daca bag si chestia cu armele atunci deja nu isi mai are farmecul)
◆ Am adaugat si la urmatoarele day-uri sa nu mai puteti folosii comanda de /BOX: SnowBallDay , PaintBallDay, SinucigasDay, HookDay, RataDay, HarryPotterDay, HNSDay
◆ Daca esti INTERLOP la LR se dezactiveaza functia de INTERLOP si nu o sa fie mai fie HS ONLY pentru el (asta a fost rezolvata deja in 2018)
La GunDay am facut urmatoarele modificari:
◆ ◆ Daca sunt 9 sau mai putini prizonieri cei GARDIENII primesc 150 HP si GARDIENII cu VIP 335 HP
◆ ◆ Daca sunt mai mult de 9 prizonieri atunci GARDIENII primesc 175 HP si GARDIENII cu VIP 335 HP (am calculat la 20 prizonieri x100 HP si la 7 GARDIENI x175 hp (aici daca luam 3 GARDIENI Normali si 4 VIP tot nu ajunge la 2000 HP in total cu modificarile de mai sus (asta fara sa includem vrun VIP la prizonieri), deci GunDay ramane tot la fel de greu pentru GARDIENI dar cu o sansa in plus, propunerea a fost facuta acum mult timp si am decis sa o implementez))





UPDATE 03/05/19:
◆ La Hook Day cei de la CT sunt blocati 10 secunde (timp in care cei de la TERO pot sa fuga). Cei de la TERO primesc instant HOOK (adica cand se alege day-ul) cei de la CT primesc doar dupa cele 10 secunde HOOK (asta mai mult pentru VIPI sa nu va blochez de tot in caz de reusiti sa faceti bug-ul cu armele ca dupa imi sariti in cap)





UPDATE 11/03/2019

Day:

HeadShot Day a fost implementat, asemanator ca GunDay dupa 30 de secunde de la inceperea day-ului primiti armele si practic "incepe", GARDIENII primesc M4A1+AK47+AWP si 100 HP cei cu VIP primesc 150 HP si cei de la PRIZONIERI primesc DEAGLE si 100 HP si cei cu VIP 150 HP , la acest day va puteti omora doar cu HeadShot.

Last Request:

◆ Am adaugat LR-ul 1HP vs 1HP (cu knife)
◆ Am adaugat LR-ul USP vs USP (cu silencer sa fie mai interesant)

Altele:

◆ Am adaugat "Activeaza BOX" in SimonMenu
◆ Am adaugat "Anti Orbire Interlop" in /shopct (shop-ul gardienilor) si in /shop (shop-ul prizonierilor) "Anti Orbire Simon", efectul tine O SINGURA RUNDA (in caz ca nu va dati seama ce fac itemele , daca aveti "Anti Orbire Interlop" cand interlopul ii orbeste pe cei de la CT cel care are itemul nu o sa fie orbit , tot asa si cu "Anti Orbire Simon" cand simon orbeste prizonierii cei care au acest item nu o sa fie orbiti)
◆ Am adaugat o functie noua , cand SIMON te incatuseaza iti apare un meniu cu "Vrei sa cumperi descatusare? - 15$" cu "Da" sau "Nu" , in caz ca alegi "Da" atunci cumperi cu 15$ "Descatusare" in caz ca alegi NU iti apare in chat ca nu ai cumparat si daca te razgandesti poti sa cumperi din /shop - - > ◆◆
◆ Optiunea de "Descatusare" a fost adaugata si in /shop (shop-ul prizonierilor) - - > ◆◆
- - > ◆◆ Chiar daca iti cumperi "Descatusare" (indiferent din SHOP sau din MENIUL care iti apare) SIMON nu te mai poate incatusa pana runda urmatoare (ca sa nu dati 15$ degeaba)
◆ La Bagheta lui Harry Potter de acum aveti doar 9 folosiri daca il cumparati din shop ! (Click Stanga = -1 folosire si Click Dreapta = -3 folosiri)
◆ Cand ai FreeDay o sa iti apara in HUD , mijlocul ecranului mesajul cu verde "Ai FreeDay!" (ca sa stiti cand aveti freeday si sa nu stati sa intrebati alti prizonieri/gardieni si sa va pierdeti freeday-ul degeaba)
◆ La Gang Day am dezactivat comanda de /box
◆ La Box day , Grenade Day si Gang Day am modificat timpul day-ului din 240 de secunde in 300 , am adaugat un timer care din 30 in 30 de secunde va regenereaza HP-ul si activeaza box-ul din nou pentru evitarea bug-urilor. Tot la aceste day-uri comanda de /box a fost dezactivata.
◆ Functia de BOX a fost rescrisa
◆ Metoda de detectare a Echipei Rosie sau Echipei Albastre la Gang Day (la final de day) a fost complet rescrisa si de acum toti cei care fac parte din Echipa Rosie sau Echipa Albastra primesc bani in caz de CASTIG!
◆ O eroare care aparea la SnowBall Duel din log a fost rezolvata
◆ Cei cu VIP de acum primesc mai multi bani pe KILL. Jucatorul fara VIP primeste 5$ pe KILL si inca +5$ daca kill-ul este si HS(adica 5 normal kill si 10 pe headshot kill) - - - >
- - - > Jucatorul cu VIP primeste 5+3$ pe kill(adica 8$ normal KILL) si inca +5+1$(adica 6) daca kill-ul este HS(adica 8$ pe normal KILL si 14 pe HEADSHOT KILL)


UPDATE 11/05/2019

BUG

BUG-ul in care primeati GLOCK la spawn la undele day-uri a fost rezolvat
◆ La HOOK DAY de acum nu se mai aude sunetul de HOOK cand sunteti mort (sa nu mai spamati si sa derutati degeaba)
◆ De acum nu mai puteti cumpara din /shop la day-urile in care comanda asta este blocata chiar daca va ramane meniul deschis cand incepe day-ul

SOUND

◆ De acum dupa ce folositi un sound o sa primiti COOLDOWN 5 secunde (doar cel care activeaza sound-ul , ceilalti pot baga peste el) - https://i.imgur.com/8d0ZDbY.png
◆ Pe STOP o sa primiti cooldown 2.5 secunde pana la o noua folosire (sa evitam spam-ul) - https://i.imgur.com/Lf3mpay.png
◆ De acum o sa fie afisat in chat cine activeaza un SOUND si ce SOUND activeaza ca sa evitam acel spam si bug venit din say lala;say numesound ( deja l-am evitat cu cooldownul dar mai bine sa fie si afisarea ) - https://i.imgur.com/8d0ZDbY.png
◆ De acum daca ruleaza un sound la inceput de runda o sa fie automat oprit (daca activati un sound la final de runda atunci cand incepe runda noua o sa fie oprit automat) , asta mai mult ca sa nu mai scrieti STOP


UPDATE 12/05/2019

MOD

◆ Mici corectari la mesajele din shop/mod.

INTERLOP

◆ De acum cine se baga la interlop primeste 100 HP (nu conteaza daca are VIP sau nu)

BLOCKCT/CLEARCT

◆ Bug-ul in care daca primeau doi sau mai multi jucatori /blockct se stergea lista si nu ramanea blocarea pe ei a fost rezolvata
◆ De acum puteti da si pe timp /blockct (ex. /blockct nume timp) , nu prea are rost sa folositi pe timp deoarece oricum dupa change map se reseteaza lista dar asa sa fie ceva de "fita"
◆ De acum cei cu imunitate nu mai pot sa primeasca /blockct
◆ De acum comanda /clearct nu mai sterge toata lista de BLOCKCT , sterge doar o singura persoana si trebuie sa o folositi in felul urmator: /clearct nume



UPDATE 13/05/2019

MOD

BUG-ul in care va ramaneau gloantele infinite din SHOP CT daca va mutati la PRIZONIERI a fost rezolvat.

UPDATE SISTEM MINGE

◆ Am adaugat un sistem nou la MINGE , de acum la portile de pe mapa o sa vedeti un "contur" sa zic asa (plasa) si daca intra mingea in poarta atunci primeste automat respawn dupa 5 secunde, adica se pune ca GOL
◆ Cand da cineva GOL se aude un sunet de "GOOOOL" si apare in HUD CINE a dat GOL si de la ce distanta(mesajul apare pentru 6 secunde)
◆ Pe unele mape unde vedeti acest "contur" pe perete este pus asa special pentru a va putea juca baschet , pe unele mape care nu aveau FOOTBALL am creat noi doua porti si o minge ca sa va puteti juca FOOTBALL
---POZE: https://i.imgur.com/4uNsmHU.jpg https://i.imgur.com/J34dZE3.png https://i.imgur.com/ZRzfvMA.jpg


UPDATE 14/05/2019

DAYSMENU

Am creat o noua limitare la DAY-uri , de acum cand selectati un day toate day-urile primesc 3 runde de COOLDOWN (inafara de Classic/Jump/Duck/Cell/Walk/Free Day)
◆◆ DAY-ul ales primeste 4 runde de cooldown ca dupa cele 3 runde de la limitarea noua sa nu folositi din nou acelasi DAY (ca sa evitam jucarea unui singur day din daysmenu)
◆ Am modificat un pic ordinea DAY-urilor din daysmenu in asa fel ca DAY-urile pe care nu se aplica deloc limitarile(adica Classic/Jump/Duck/Cell/Walk/Free Day) sa fie pe prima pagina si restul dupa ele

INTERLOP

◆ De acum functia de interlop se activeaza din 5 in 5 runde(nu 4)
Orbirea de la interlop de acum tine 3 secunde nu 5 (aproximativ cat un flash)
◆ De acum cand este runda de INTERLOP cei de la GARDIENI nu isi mai pot da KILL
◆ De acum comanda de interlop (in runda de interlop) o sa fie /interlopCARACTERRANDOM ex. /interlopX , /interlopY , /interlopZ etc. sau orice alt caracter random , asta ca sa nu mai aveti bind pe cuvantul de /interlop si sa fie mereu aceleasi persoane

SIMON

Orbirea de la SIMON de acum tine 3 secunde nu 4 (aproximativ cat un flash)

JOC

◆ Durata unei mape a fost crescuta la 40 de minute in loc de 30 de minute



UPDATE 16/05/2019

◆ Mesajele din HUD au fost transmise
◆ Mesaje in hud la day-uri cu mici informatii despre day-ul respectiv(mai trebuiesc modificate si explicate mai bine)
◆ La GangDay acum aveti ecranul rosu/albastru putin pentru a tine minte in ce echipa sunteti
◆ Comanda de +hook a fost mutata pe +use , adica pe tasta E (fara a mai adauga alte binduri)



UPDATE 17/05/2019

Daysmenu

A fost adaugat day-ul FreezeTagDay
◆◆ La FreezeTagDay cei de la echipa GARDIENILOR trebuie sa ii prinda pe cei de la PRIZONIERI. Daca un GARDIAN atinge un PRIZONIER (nu cu knife, daca intra in el de exemplu) atunci acest PRIZONIER o sa fie inghetat si are 20 de secunde sa fie dezghetat de catre un coechipier care la randul lui tot asa trebuie sa il atinga. Adica mai pe scurt un fel de prinselea.
Daca un PRIZONIER este inghetat de 3 ori atunci moare instant!

MOD/BUG

◆ Bug-ul in care cineva se baga SIMON alegea un day dupa care se muta la alta echipa si ramanea tot el SIMON a fost FIXAT
◆ De acum cand va uitati la un gardian (tineti tinta pe el) va apare si cati bani are pe langa numele lui in HUD



UPDATE 19/05/2019

◆ La SnowBall Day si LR de acum nu o sa mai bubuie grenadele la final de runda , doar una singura
◆ Comanda de /shopct nu mai are limita , daca aveti bani puteti cumpara tot din shop intr-o runda
◆ A fost adaugata o optiune de a demisiona de la simon si a pune pe alt cineva in locul vostru , optiunea poate sa fie folosita din /simonmenu sau cu comanda /simonout
◆ Bug-ul in care va muta un admin de la SPEC la o echipa si nu se vedea tinta si erati bugati a fost rezolvat
◆ Bug-ul in care erau sub 3 jucatori la TERO si puteau intra 2 la CT a fost rezolvat
◆ La LR in caz ca sunteti in celule si ele sunt inchise o sa fie automat deschise cand alegeti un duel




UPDATE 19/05/2019-27/05/2019

◆ Bug-urile existente au fost rezolvate in proportie de 90% din mod/lr/shop/etc.
◆ Toate mesajele din HUD-ul nou au fost asezate si corectate sa fie totul frumos
◆ Toate mesajele din chat au fost corectate(unde erau greseli) si facute mai frumoase ca design
◆ Capcanele nu se pot accesa acum doar la GodModeDay (dupa cum ati cerut si voi)

Am facut foarte mult chestii din 19 dar nu am mai stat sa postam fix orice chestie micuta facuta in script , in mare parte ce am scris mai sus este ce s-a facut mai important.





UPDATE 22/07/2019

◆ De acum daca cumparati din /shop DESCATUSARE puteti sa mai folositi o data shop-ul. (deoarece daca cumparai din meniul care apare dupa ce primesti incatusare inca mai puteai sa folosesti /shop am decis sa las folosirea de /shop inca o data chiar daca cumperi DESCATUSARE din /shop pentru ca este aceeasi chestie)
◆ Mesajul de la /lr care spunea ca esti MORT si nu REBEL cand incercai sa dai /lr a fost modificat.
◆ De acum daca se termina runda NU mai puteti da /lr, dupa ce se termina runda daca aveti meniul de /lr deschis acesta o sa se inchida automat.(ca sa evitam bug-ul in care va ramanea meniul deschis si puteati alege FREEDAY sau daca erati in meniul cu "Alege Gardian" (cu care sa te duelezi) a doua runda mergea sa alegi un gardian si se activa functia din acel duel)




UPDATE 07/08/2019

SHOP GARDIENI+PRIZONIERI

◆ A fost scos functia de "Deschide Celulele" din /shop (shop-ul PRIZONIERILOR)
◆ A fost adaugat in /shop (shop-ul PRIZONIERILOR) o functie noua numita "Cheie Celula(sansa 1din3)" care acum costa 20$, dupa ce cumparati o cheie puteti deschide O SINGURA celula daca dati cu PUMNUL in ea! Sansele sunt 1 din 3 ca cheia cumparata sa fie buna(adica din 3 numere random 1 functioneaza). In caz ca cumparati o cheie gresita (adica nu se deschide celula) pierdeti banii.
◆ A fost adaugat in /shop (shop-ul PRIZONIERILOR) "Gravity" (15$) care va ofera gravity mai mare(daca este mai mare sariti mai putin) ca la VIP cu 50. Cei care au VIP nu o sa vada acest ITEM ca sa nu cheltuiti banii din shop degeaba, nu am vrut ca la cei cu VIP sa bag -50 la gravity daca isi cumparau din SHOP ca dupa sariti prea tare si este urat. Ca si la celelalte iteme daca va cumparati GRAVITY si nu muriti runda urmatoare va ramane acest beneficiu si puteti sa folositi shop-ul din nou!
◆ A fost adaugat in /shop (shop-ul PRIZONIERILOR) "+20HP" (10$) care va ofera +20 HP la viata existenta.Dupa cumparare nu mai puteti sa folositi shop-ul pana runda urmatoare.

◆ A fost adaugat in /shopct (shop-ul GARDIENILOR) "Semi Invizibilitate" care va face 80% invizibili. Acest item poate sa fie cumparat doar la DAY-uri SPECIALE!
◆ Meniul de /shopct a fost facut sa functioneze in felul urmator: de acum il puteti deschide mereu, desigur doar dupa ce se alege un day si lucrurile care nu se pot cumpara din acest shop o sa apara cu ROSU si cu MESAJ langa. Pana acum cand era un day SPECIAL nu puteati deschide deloc /shopct si am decis sa lasam unele iteme la anumite day-uri si altele la alte day-uri.
◆◆ A fost adaugat in /shopct (shop-ul GARDIENILOR) "Gravity" (15$) care va ofera gravity mai mare(daca este mai mare sariti mai putin) ca la VIP cu 50. Cei care au VIP nu o sa vada acest ITEM ca sa nu cheltuiti banii din shop degeaba! Avantajul se pierde la runda noua sau daca muriti.
◆◆ A fost adaugat in /shopct (shop-ul GARDIENILOR) "Speed(VITEZA)" (15$) care va ofera mai multa viteza(viteza ca la meni-ul de arme). Cei care au VIP nu o sa vada acest ITEM ca sa nu cheltuiti banii din shop degeaba! Avantajul se pierde la runda noua sau daca muriti.
◆◆ Deoarece sa nu oferim prea multe beneficii in shop am bagat ca daca cumparati din /shopct GRAVITY atunci sa nu puteti cumpara SPEED si invers.
◆ A fost adaugat in /shopct (shop-ul GARDIENILOR) "+35 HP" (20$) care va ofera +35 HP la viata existenta.
◆ A fost adaugat in /shopct (shop-ul GARDIENILOR) "God Mode (3 secunde)" (40$) care va ofera GOD MODE pentru 3 secunde. Puteti cumpara acest item O SINGURA data pe RUNDA chiar daca va dati revive sau nu!(ca sa nu abuzati de el)
◆ A fost adaugat in /shopct (shop-ul GARDIENILOR) "Zeus" (25$) care va da un ZEUS ca pe CSGO. Acest ZEUS o sa dea one shot si se poate folosi doar O SINGURA data(desigur pana omorati un inamic cu el), sa fie mai realist trebuie sa fiti in apropierea inamicului si cu tinta pe el ca sa mearga, nu aveti cum sa ratati cu el daca aveti tinta pe cineva si il folositi o sa dea one shot instant(nu se poate da pe langa cu el, de asta si limitarea de distanta)! Momentan am bagat limitare de 1 ZEUS pe runda si la unele day-uri am dezactivat ZEUS-ul.(aici ma gandeam daca las 2-3 cum am vrut initial atunci atunci deja la 6 CT si 18 TERO din start la un DAY mor 12 tero cu acest zeus si asa nu mai are farmec)La Zombie Day l-am lasat deoarece da 1k damage si zombalaii au 2k deci unul moare de la doi CT ceea ce este okay.

◆ A fost adaugat in /knifeshop (knife shop de la PRIZONIERI) "Electrosoc (VIP)" (40$) care va ofera un electrosoc(knife) cu sunete specifice si efecte cand dati intr-un GARDIAN. Acest knife este VIP ONLY si da cu 10 damage mai putin ca al 3-lea knife din /knifeshop(adica sabia laser acum) pe NORMAL HIT si cu 10 damage mai putin pe HEADSHOT HIT si daca cel in care dati este GARDIAN acesta o sa primeasca SHAKE SCREEN iar daca hit-ul este HEADSHOT HIT atunci primeste si un BLACKSCREEN pentru 0.08 secunde!


DAYSMENU

◆ Limita de 3 runde cooldown pe toate DAY-URILE dupa ce a fost selectat unul a fost redus la 2 runde, day-ul ales primeste 4 runde COOLDOWN ca pana acum.
◆ Ca sa mai scap de modele inutile la PaintBallDay am scos modelele de arma de la CT si TERO si am pus unul global. Am scos si modelele de USP si GLOCK + primirea acestor arme. De acum primiti doar automata la PaintBall.
◆ La HookDay am marit viteza la HOOK pentru GARDIENI ca sa prinda mai usor prizonierii, cu viteza egala era foarte greu sa ii prinda sau in unele situatii chiar imposibil.
◆ La RataDay de acum GARDIENII au 400 gravity iar PRIZONIERII 500, am marit cu 20 viteza gardienilor fata de viteza prizonierilor.
HookDay a fost redenumit in "Spiderman Day" si au fost bagate skin-uri de spiderman la ambele echipe si un sunet la inceperea day-ului.(ca la spartan day)
◆ Timerul la HookDay cu "Mai aveti -1 secunde sa fugiti!" a fost fixat.

Last Request

◆ A fost adaugat "Duel Harry Potter" in care o sa va duelati cu baghetele lui Harry Potter.
◆ Am mutat LR-urile foarte rar folosite (Duel PaintBall/Duel SnowBall/ Duel Harry Potter) pe a doua respectiv ultima pagina si cele cu arme(adica cele des folosite deagle/awp etc.) sunt ca acum cativa ani pe prima pagina.

Simon Menu

◆ De acum puteti incatusa acelasi prizonier o data la doua runde !

BUG

BUG-ul in care daca aveati un item din /knifeshop (ex. DRUJBA) si a doua runda va spawna cu RANGA(bata de baseball) si aveati beneficiile "mixate" sa spun asa (damage ranga + sunete drujba sau invers) a fost fixat! De acum nu mai este posibil sa va dea RANGA(bata de baseball) la spawn daca aveti un item din /knifeshop si nu muriti, ca si pana acum daca nu muriti cu itemul din /knifeshop a doua runda va ramane acel knife!
BUG-ul in care daca aveati BATA DE BASEBALL(ranga) si cumparati din /knifeshop un cutit si va ramanea tot modelul de BATA DE BASEBALL a fost rezolvat! De acum daca aveti BATA DE BASEBALL si totusi va decideti sa cumparati din /knifeshop ceva atunci o sa primiti functiile knife-ului cumprata(model,sunete,damage,etc.)!

ALTELE

◆ De acum cand va spawnati si primiti BATA DE BASEBALL(ranga) o sa primiti si urmatorul mesaj in chat: "Ai primit BATA DE BASEBALL care are mai mult damage ca primele doua knife din /knifeshop !".(acesta a fost bagat mai mult ca sa stiti ce va ofera BATA DE BASEBALL deoarece primele doua knife-uri din /knifeshop sunt mai slabe la damage ca BATA DE BASEBALL)
◆ De acum daca luati SHAKE si nu va da nimeni UNSHAKE daca intrati din nou pe server o sa va revina la normal!(sa nu mai scrieti voi hud_draw 1 ca sa revina)



UPDATE 19/08/2019

◆ Cei care au acces la GIVEJBMONEY isi pot da de acum doar INDIVIDUAL bani si nu mai pot da bani si altor jucatori! Tot asa si la TAKEJBMONEY, isi pot lua doar din banii lor nu si din banii celorlalti jucatori!(adica asta inseamna ca X are acces la GIVEJBMONEY sau la TAKEJBMONEY si acest X poate sa isi dea doar lui bani sau isi poate lua doar din banii lui, nu poate sa dea bani lui Y sau sa ia din banii lui Y) Mesajul cu CINE da si CUI ii da a fost scos de pe public!


UPDATE 21/08/2019

◆ A fost scos "FreeDay" din /shop (shop-ul PRIZONIERILOR).


UPDATE 23/08/2019

BUG-ul (nu era chiar bug, asa era normal de la CS dar nu e normal pentru noi si era enervant) in care cand intrati pe SERVER va punea la "UNASIGNED" (adica nu va baga la vrun team) si erati fortati sa stati pana se termina runda cu camera fixata la SPECTATOR a fost FIXAT! De acum cand intrati pe server sunteti pusi automat la SPEC ceea ce permite "free roam" cu camera si sa va uitati pe cine vreti(adica sa nu mai aveti camera blocata si sa nu o puteti misca).
BUG-ul de mai sus a fost FIXAT atat la comenzile /spec,/ct,/t cat si la mutarea din amx_teammenu (sau din amxmodx)
BUG-ul in care cand un jucator intra pe server si nu alegea o echipa si il muta un admin cu comanda(t/ct sau din teammenu) si NU isi vedea tinta sau era teleportat random a fost REZOLVAT!
◆ Cand echipa de CT este FULL(adica se aplica regula de 1 CT la 3 TERO) o sa va apara la meniul de "choosteam" (tasta M) langa echipa ct "FULL TEAM".


UPDATE 24/08/2019

◆ De acum cand sunt 3 sau mai multi jucatori cu VIP la PRIZONIERI cei de la CT care nu au VIP o sa primeasca +50 HP. Desigur daca isi aleg clasele care le ofera +35HP o sa mai primeasca si cei +35 HP si asa ajung sa aiba in total 185 HP!


UPDATE 26/08/2019

BUG-ul de la minutul 00:00 cand se intra la o echipa si primeati REVIVE a fost REZOLVAT! (asta strica si LR si jocul in foarte multe cazuri cand se ajungea la 00:00)
BUG-ul in care va spawna cu GLOCK a fost rezolvat la SPARTAN DAY si BOX DAY!
◆ De acum SIMON are posibilitatea sa ACTIVEZE si sa DEZACTIVEZE BOX-ul cu comanda /box sau din /simonmenu!
◆ La SpartanDay a fost adaugata o functie care alege random un "SEF" al spartanilor, care o sa primeasca +15 HP, GLOW si poate fi omorat doar prin HEADSHOT!
CT primeste de acum 6 dolari pe minut si cei cu VIP CT primesc 7 dolari!
Shop-ul de la CT sau T il puteti deschide si cu tasta N de acum la day-uri!
◆ Niste mesaje care nu erau corect formulate sau erau afisate gresit au fost FIXATE!
◆ Drogurile din SHOP de acum o sa dea 300 HP la jucator normal si doar 350 HP la cei cu VIP (nu va mai da 600). Aici daca un VIP are mai putin de 350 HP sa zicem ca are 2 HP si cumpara droguri o sa ii se regenereze si o sa aiba 350!
BUG-ul in care nu te muta corect cateodata la echipe la /t,/ct,/spec a fost rezolvat!
SOUND-urile la LR nu se mai suprapun, de exemplu daca x da LR se aude sunetul de la LR(in momentul de fata "eu sunt bomba nucleara") dar daca omoara inamicul pana nu se termina acel sound atunci sound-ul se opreste si cand da din nou LR o sa se auda iar(adica nu se mai suprapun sa se auda de 2-3-4 ori, depindea cat de repid ii omora mereu)! Functia asta nu afecteaza sound-urile din /sounds (adica la ce aveti acces), ele nu o sa fie oprite doar strict cel de la LR!
◆ "SINUCIGAS" din /shop a fost limitat la 5 minute indiferent daca folositi RETRY sau nu!
◆ De acum cand SIMON alege FreeDay din DAYSMENU o sa ii se puna automat SKIN-ul normal de CT nu mai ramane cu SKIN-ul de SIMON!





UPDATE 03/09/2019

JailBreak Mod:

BUG-ul din shop cand cumparai godmode la godemode day a fost rezolvat ( godmode a fost scos la godmode day/hns/paintball/etc..)
◆ Meniul de interlop a fost modificat , atunci cand selectezi o abilitatea o poti activa prin butonul E (ca si cum ai deschide parasuta , fara binduri)
◆ Arma TMP de la interlop a fost marita la 5 GLOANTE
◆ Au fost adaugate 2 mesaje in chat pentru inarmare prizonieri/vindecare prizoneri pentru interlop
GLOW-ul de la freedayul global pentru acel itemul "deghizare ct" a fost scos (multumesc bRo pentru raport)
◆ Sonorul din "lr" cu "bomba nucleara" cand se suprapuneau a fost rezolvat (gresisem eu ceva in celalt changelog)
◆ A fost scos acel meniu freeday din /shopct /simonmenu (sau comanda /fd) poate fi folosita doar la day-urile normal day/walk day/jump day/duck day/etc..
◆ Meniul /shopct poate fi utilizat la maxim (fara sa se mai inchida chit ca n-ai bani sau nu pentru a apasa mereu butonul N pentru a deschide shop-ul)
◆ Acel sonor cu "ups" din /shopct a fost editat in asa fel in cat doar cel care cumpara si nu are bani sa il auda
◆ Mesajele dhud default din modul counter-strike 1.6 (press duck for spectator meniul,enemy found etc..) au fost scoase pentru ca erau inutile



UPDATE 06/09/2019
JailBreak Mod:

◆ Modul jailbreak despagubeste jucatorii in day-urile box day/spartan day/hns/gun day/etc... care au harry potter/tmp/sinucigas/cheie cu banii care i-au cheltuit pe acel item + le scoate item-ul pentru a nu il putea folosi in acel day
◆ Modul jailbreak despagubeste jucatorii care au freeday intr-un day neselectat (unassgined day) in caz daca simon selecteaza spartan day jucatorul cu freeday de la prizoineri o sa il piarda in acea runda si o sa il primeasca urmatoarea runda automat
Update in freeze day , de acum gardieni pot lovi prizonieri pentru a ii ingheta/opri in bhop(fara a primi dmg prizonierul)
Update in freeze day , la fiecare inghetare gardiaul primeste +1 kill si 2 dolari daca-i jucator si daca-i vip primeste 3 dolari
Update in freeze day , prizonierul inghetat care a murit va primi 2 dolari , vip 3
Update in hide and seed day , gardieni nu se vor putea misca pana cand day-ul nu incepe (inclusiv vip)
Update in hide and seek day , gardianul primeste un usp cu 4 gloante cu "one hit kill" ca era prea greu pentru a prinde toti prizonieri inlcusiv cei cu vip care pot sa se miste
Update in hide and seek day, bastonul de la gardian are "one hit kill" pentru ca nu are rost sa il omori din mai multe lovituri cand l-ai gasit
Update in toate day-urile (zombie/hns/ si care ar mai fi) in care lumina pe mapa era prea intunectata a fost mai redusa
◆ Menu-ul lui simon cu "electrocuteaza prizonier" ii muta putin camera/cursorul prizonierul in stanga/dreapta pentru a il incruca cand fuge/face bhop
◆ Daca comandatul spartanilor este vip el o sa primeasca 360 hp in loc 310 cum are jucatorul normal
Revive-ul la spectator poate fi folosit doar de cei cu RCON , pentru cei care vor sa descopere/incerce ceva



UPDATE 06/09/2019
JailBreak Mod:


◆ Update in Hide and Seek Day ,echipa CT o sa primeasca un nightvision pe care il pot folosi o singura data/sau expira la 10 secunde dupa utilizare
◆ Ultimele retusuri/fixuri din update-ul din data de 06/09/2019 au fost realizate (hns day/freeze day/sinucigas day... fix bug)
◆ Menu-ul lui simon cu "electrocuteaza prizonier" a primit un effect jucatorului electrocutat , ii sare sangele in aer pentru a afla unde se afla
◆ Un nou day a fost adaugat numit ca si "counter-strike day" in care toata treaba este simpla , ambele echipe (T&CT) sunt impartite in doua culori (glow) si cu un model specific modului cs 1.6 normal si ei sunt aruncati in echipa in care trebui (press tab to view) , day-ul incepe in 10 secunde in care ai timp sa-ti gasesti echipa pe harta si sa va bateti intre voi cu arme (ak47/awp/m4a1 etc..) adica un fel de gunday + gangday global , la finalul rundei toti vor fi trimisi la echipa de care apartiuneau inainte (pentru ca stiu ca va place sa faceti kill-uri )
◆ Atunci cand este un day (spartan/box/hns etc...) simon-ul o sa aibe shop-ul pe tasta (fara a sa apara simonmenu in care era mesajul ca nu aveai voie sa folosesti acel menu in respectivul day) N fara a mai scrie /shopct (sincronizare pentru confort)
◆ Anumite iteme din /shopct au fost restrctionate pentru anumite day-uri
◆ Sincronizare mesajelor hud/chat/dhud in anumite day-uri (gangday/spartan etc..) care erau "gardienii pot intra acum in celule/etc.. " nu mai exista doar in day-urile erau nevoie
◆ Update in Rata Day , atunci cand o rata este lovita cu mingea o sa primeasca +2$ jucator normal si vip 3$


UPDATE 29/10/2019

◆ La Freeze Day a fost rezolvat spamul din consola.
◆ Am redus cooldownu GLOBAL de la DAY-uri la 1 runda. Adica dupa ce selectati un DAY restul primesc cooldown doar 1 runda nu mai primesc 2 (sau 3 cum era in trecut) si day-ul selectat primeste 4 runde cooldown ca pana acum!(cat am jucat acum pe server parca devenea monoton sa vad aceleasi day-uri si sa nu faceti nimic la ele, asa macar puteti sa mai dati day-uri, desigur daca o sa se abuzeze iar atunci maresc limitarea inapoi)
◆ La CS DAY bug-ul in care se dadea FREEDAY automat a fost rezolvat.
◆ A fost adaugata functia de Despagubire si la Sinucigas Day.
Bug-ul in care erati invizibili la LR dupa anumite DAY-uri a fost rezolvat.
◆ Sistemul de debug pentru glock a fost optimizat.

◆ Foarte multe bug-uri din sursa au fost REZOLVATE si sursa de JAILBREAK a fost foarte mult OPTIMIZATA!(am parcurs din nou toate liniile din sursa si unde am putut sa fac optimizari am facut,desigur nu am putut sa fiu atent la fiecare detaliu ca deja avem 15k de linii in sursa, de asta am nevoie de voi sa raportati PROBLEMELE, ca de ex. am creat metode mai rapide de executare si am optimizat unele coduri care incarcau memoria degeaba ca de exemplu am rezolvat executarea unei functii de multe ori degeaba intr-un timp foarte scurt etc.)




UPDATE 08/11/2019

◆ Foarte multe BUG-uri au fost rezolvate! (sincer nu mai tin minte tot )
◆ De acum SHARK DAY dupa ce o sa fie ales incepe dupa 15 secunde (nu dupa 30 cum era pana acum).
◆ Dupa ce se alege SHARK DAY toti cei care sunt in viata primesc GODMODE cele 15 secunde pana incepe DAY-ul !
◆ Dupa ce se alege NIGHT DAY toti cei care sunt in viata primesc GODMODE cele 15 secunde pana incepe DAY-ul !
◆ De acum HEADSHOT DAY dupa ce o sa fie ales incepe dupa 15 secunde (nu dupa 30 cum era pana acum).
◆ Dupa ce se alege HEADSHOT DAY toti cei care sunt in viata primesc GODMODE cele 15 secunde pana incepe DAY-ul !
◆ De acum USP NINJA DAY dupa ce o sa fie ales incepe dupa 15 secunde (nu dupa 30 cum era pana acum).
◆ Dupa ce se alege USP NINJA DAY toti cei care sunt in viata primesc GODMODE cele 15 secunde pana incepe DAY-ul !
◆ Dupa ce se alege ZOMBIE DAY toti cei care sunt in viata primesc GODMODE cele 30 de secunde pana incepe DAY-ul !
◆ Dupa ce se alege PAINTBALL DAY toti cei care sunt in viata primesc GODMODE cele 10 secunde pana incepe DAY-ul!
◆ Dupa ce se alege HOOK DAY toti cei care sunt in viata primesc GODMODE cele 10 secunde pana incepe DAY-ul!
◆ Dupa ce se alege GUN DAY toti cei care sunt in viata primesc GODMODE cele 20 de secunde pana incepe DAY-ul !
◆ De acum GUN DAY dupa ce o sa fie ales incepe dupa 20 secunde (nu dupa 30 cum era pana acum).
◆ De acum daca cumparati "Devino Sinucigas" din SHOP T si se da un day care face despagubire la acest ITEM atunci o sa fiti SCOSI si din restrictia de 5 minute! (restrictie care se activeaza cand cumparati itemul "Devino Sinucigas" si timp de 5 minute nu il mai puteti cumpara)
BUG-ul in care la unele DAY-uri sau LR-uri cei de la CT sau TERO ramaneau cu ARMELE VECHI in mana si primeau si ARMELE NOI a fost rezolvat!

◆ BUG-UL in care primeati GLOCK LA SPAWN (in unele DAY-URI) A FOST REZOLVAT DEFINITIV !!!! (este imposibil de acum sa primiti arme la spawn si daca primiti le pierdeti)




UPDATE 13/11/2019

◆ De acum poti inchide celulele din /simonmenu (e un switch dupa ce apesi pe deschide se schimba In a inchide )
◆ In /shopct dupa ce iti cumperi un item acela va aparea in /shopct ca Item Activ
◆ Atunci cand esti despagubit de freeday in day-uri specifice o sa-ti dispara si modelul de freeday
◆ Comanda /simonout trimite si /daysmenu daca nu a fost folosit catre urmatorul simon (ca la /set)
◆ Comanda /set a primit un mic bugfix
◆ Acum cand mori iti dispare menu-ul de /fd /daysmenu etc.


UPDATE 15/11/2019

◆ A fost creat un sistem de Ghost Mode pentru cei morti ca sa nu se plictiseasca in timpul rundei: https://alphacs.ro/showthread.php?116089


UPDATE 20/11/2019

◆ Mici BUG-uri insesisabile au fost rezolvate.
◆ Butonul N la Ghost Mode a fost fixat.
◆ De acum se deschide /simonmenu automat pentru SIMON dupa ce alege un day (unde este necesar acest meniu NORMAL/CELL/GODMODE/JUMP/ETC.)
◆ A fost adaugat sistem de GRAB pentru SIMON care se poate activa de pe tasta E si care functioneaza doar la GodModeDay ! Acest sistem va permite sa prindeti un jucator si sa il pozitionati unde vreti voi, este benefic pentru SIMON sa ii prinda pe cei fugari sau de ce nu sa faca o atmosfera mai placuta si amuzanta pe server !



UPDATE 29/11/2019

Criminal Day a fost implementat pe server: ◆◆
◆◆ La acest day o sa se aleaga un SERIF de la echipa GARDIENILOR si un CRIMINAL de la echipa PRIZONIERILOR, restul jucatorilor (din ambele echipe) o sa devina INOCENTI cu skin-uri de PRIZONIERI!(inclusiv gardienii)
◆◆ Criminalul trebuie sa omoare toti inocentii ca sa castige iar SERIFUL trebuie sa descopere cine este CRIMINALUL si sa traga in el cu DEAGLE-ul primit (se da one shot). Daca SERIFUL descopera cine este criminalul si il omoara atunci SERIFUL+INOCENTII castiga! Daca criminalul reuseste sa elimine toti inocentii atunci poate sa elimine si SERIFUL si asa castiga runda CRIMINALUL!
◆◆ Daca SERIFUL trage intr-un inocent atunci o sa devina si el INOCENT iar jucatorul in care a tras o sa devina noul SERIF avand aceeasi misiune, adica sa descopere cine este CRIMINALUL si sa il omoare!
◆◆ Daca SERIFUL sau CRIMINALUL ies de pe server in timpul rundei o sa fie ales un nou SERIF sau CRIMINAL!(serif de la gardieni, criminal de la prizonieri)
◆◆ CRIMINALUL primeste mai mult SPEED dupa ce expira cele 60 de secunde si se face seara.
◆◆ CRIMINALUL poate sa omoara si cand este ZI si dupa ce se face SEARA. Tot asa si SERIFUL poate sa descopere criminalul si sa il omoare in cele 60 de secunde si desigur si seara.
◆◆ La Criminal DAY HUD-ul in care apare NICK+BANI+HP+etc. cand tineati tinta pe cineva a fost DEZACTIVAT ca sa fie mai greu sa prindeti CRIMINALUL. Cand CRIMINALUL omoara pe cineva o sa fie un efect de SANGE pentru cateva secunde sa stiti cam pe unde a fost.
◆ Mai multe chestii au fost REZOLVATE si IMPLEMENTATE pe server ! (o sa posteze probabil @SkillartzHD maine ce a mai facut, dar probabil stiti deja)
◆ S-a bagat un "auto responder" cand scrieti in chat numele unui hats din /hats sau cand scrieti palarie, o sa va apara "Pentru a pune palarie scrie /hats", asta deoarece am observat ca adminii nu prea se mai obosesc sa raspunda unui jucator cand intreaba cum sa puna un hats.(daca este enervant auto responderu la unele cuvinte nu ezitati sa scrieti).
◆ La FreeDay de acum orice jucator poate sa deschida celulele cu comanda /open ca sa nu va mai rugati de CT sa va deschida celulele. Si aici a fost bagat un "auto responder" cand este FreeDay si scrieti "open,usa,celula,celulele" atunci primiti mesaj ca puteti sa scrieti /open pentru a deschide celulele
◆ Mici chestii la Criminal Day au fost rezolvate!




UPDATE 16/12/2019

◆ Update de Craciun implementat
SISTEM DE MISIUNI: https://alphacs.ro/showthread.php?116647



UPDATE 10/02/2020

BUG-ul in care daca erati in Ghost Mode sau SPEC si va mutati cu TEAMMENU la TERO sau CT primeati REVIVE a fost rezolvat. ( din /t si /ct este rezolvat deja de mult timp )
◆ De acum nu va mai puteti da revive cu comanda amx_revive daca va aflati la echipa SPEC sau UNASSIGNED.


UPDATE 23/03/2020

◆ Optimizari in gameplay,functii,ghostmode,etc. (adica sa se miste totul mai bine si fara lagg)
◆ Cei de la CT de acum au culoarea portocalie la HUD-ul unde este afisat NUMELE,HP-ul,BANII jucatorilor si langa valoarea de la HP o sa vedeti o cruce in locul textului "HP": https://i.imgur.com/B2A0VA3.jpg
◆ A fost sters din ghostmode efectul acela de cadavru cazut pe jos cand dadeai kill/intrai inapoi in runda (acum e invizbil) pentru a reduce folosirea memoriei si implicit sa fie ping mai micut si fps mai mare.
/shop merge accesat si de CT si ii arunca in /shopct ca sa nu va mai complicati sa scrieti /shopct
◆ De acum daca nu exista nimeni la CT si toti sunt la TERO(abea intrati) pot folosi din nou chooseteam(MENIU DE ALEGERE A ECHIPEI) fara restrictia "Ti-ai ales deja echipa!". Daca este deja cineva la CT o sa se activeze acel blocaj la loc cand schimbi echipa/intri (ca sa nu mai dati retry ca jucator sa intrati la CT)
◆ La Zombie Day cei de la CT de acum au gloante infinite.
◆ A fost redus volumul sirenei care se aude cand atacati un GARDIAN/etc.
◆ Cei de la echipa TERO pentru o utilizare mai usoara a meniului de /hats pot accesa de acum meniul default si fara vreun bind cu tasta "F" (desigur puteti sa accesati meniul si daca scrieti /hats in chat si daca va puneti voi orice bind vreti).


UPDATE 25/03/2020

◆ De acum la day-urile care necesita AUTO OPEN de ex. FREEDAY/GUNDAY/TOATE DAY-URILE SPECIALE/ETC. usile de la celule o sa se stearga pana la finalul rundei si la finalul rundei o sa apara din nou! Acest update este ca sa evitam situatiile in care jucatorii raman blocati in celule la day-urile speciale sau chiar la FREEDAY si SIMON este obligat sa dea AMX_OPEN sau in caz de BLOCK la celule era obligat un GARDIAN sa se sacrifice si sa omoare jucatorii care fac block si sa dea open!
De acum simplu se sterg usile de la celule si nu o sa mai fie probleme de genul.
◆ A fost adaugat PIATRA,HARTIE,FOARFECA la LR.
◆ A fost rezolvat un bug pentru unele harti cand usile erau demontate si montate inapoi
◆ Vip-ul primeste 5 dolari cand castiga la piata/hartie/foarfeca + 1 frag la LR.
◆ Jucatorul primeste 3 dolari cand castiga la piata/hartie/foarfeca + 1 frag la LR.
◆ De acum VGUI-ul din Tabscore este actualizat cu ghostmode atunci cand intra un jucator pe server si isi alege echipa pentru a nu-l afisa la spectator
◆ Usile de la spawn prizonieri au primit un update atunci cand cineva face block la usa sa il arunce in spate cu 1dmg si usa se va deschide chit ca face block
◆ De acum si GhostMode (adica ghostmode+prizonieri) intra in calulele pentru locurile pentru echipa Gardienilor
◆ Alte optimizari in anumite functii pentru marirea performantei serverului (avand in vedere ca primele au dat roade)
Speed-ul/Gravity-ul din shop ramane acum si urmatoarea rundei , avand in vedere ca erati intampinati doar de acel mesaj (fix bug)


UPDATE 31/03/2020

◆ A fost adaugat Trouble in Terrorist Town Day. La acest DAY o sa fie ales din echipa PRIZONIERILOR un "TRADATOR", din echipa GARDIENILOR un "DETECTIV" si restul jucatorilor o sa fie INOCENTI.
La acest DAY toti jucatorii de pe server pot sa foloseasca microfonul pentru a depista TRADATORUL.
INOCENTII se pot omora intre ei, misiunea lor este de a depista TRADATORUL in care nu pot da DAMAGE si de a spune detectivului pe cine sa omoare, fiecare inocent joaca cum doreste el, ajutand ceilalti inocenti sau ajutand tradatorul sa elimine pe toata lumea!
DETECTIVUL poate omora pe oricine si nu primeste damage de la absolut nimeni, misiunea lui este de a depista cine este TRADATORUL si sa il omoare, el poate fii infulentat de INOCENTI/TRADATOR si sa omoare alti INOCENTI!
TRADATORUL poate omora pe oricine inafara de DETECTIV si poate fi omorat strict de DETECTIV. Misiunea TRADATORULUI este de a elimina toti inocentii dupa care poate sa elimine si DETECTIVUL pentru a castiga jocul! TRADATORUL isi poate schimba identitatea cu tasta T, asta inseamna ca daca apasa tasta T primeste un skin RANDOM de PRIZONIER!
◆ Au fost optimizate mai multe sisteme din JailBreak!
◆ Distanta de folosire la E a fost marita pentru NPC.
◆ Au fost adaugate mici chestii noi vizuale ca de exemplu BANII licaresc de cateva ori la inceputul rundei.



UPDATE 12/04/2020

◆ De acum la Find the Gift DAY nu puteti sa mai folositi comanda de /set pentru a alege un SIMON nou.
◆ De acum la Find the Gift DAY daca SIMON iese de pe server sau cu /simonout si cineva intra la SIMON o sa se deschida lui meniul din care trebuie sa plaseze cadoul (desigur daca au mai ramas din cele 60 de secunde timp pentru plasare)
◆ Accesul la comanda /set si amx_simonset a fost scos de la gradul de admin "Gardian" si a fost mutat sa aiba acces cei de la Politist in sus, inclusiv gradul de Politist are acces.
◆ Au fost scoase gloantele infinite la Zombie Day
◆ La Zombie Day de acum echipa GARDIENILOR (dupa ce se deschid celulele) primeste 4 arme cu un INCARCATOR SPECIAL:
------ M4A1 care are primul incarcator cu 100 de GLOANTE dupa care cand incarcati din nou revine la valoarea default adica capacitatea de 30 de gloante.
------ AK47 care are primul incarcator cu 100 de GLOANTE dupa care cand incarcati din nou revine la valoarea default adica capacitatea de 30 de gloante.
------ DEAGLE care are primul incarcator cu 100 de GLOANTE dupa care cand incarcati din nou revine la valoarea default adica capacitatea de 7 gloante.
------ M249(minigun) care are primul incarcator cu 300 de GLOANTE dupa care cand incarcati din nou revine la valoarea default adica capacitatea de 100 de gloante.
◆ La Zombie Day de acum cei care sunt Zombie o sa aiba 3000 HP, nu 2000 HP cum era pana acum.



UPDATE 18/04/2020

◆ De acum o sa va apara in consola cine apasa pe butoane (o sa apara numele butonului)
BUG-ul la LR cand nu mergea a fost rezolvat( ASTA TREBUIE TESTAT SI CONFIRMAT CA TOTUL FUNCTIONEAZA CORECT LA EL !!! )
◆ De acum nu mai apare "Descatusare" in /shop daca nu sunteti incatusati!
◆ De acum cand sunteti incatusati o sa aveti si un model pe ecran cu "maini incatusate" - poza: https://i.imgur.com/ugTaLUu.png
◆ De acum puteti schimba culoarea la SKIN la Criminal Day ca si la TTT day de pe butonul "T"
Bug-ul cu speed-ul de la T din SHOP cand disparea la spawn a fost REZOLVAT!
◆ La revive de acum sunteti scosi automat din Ghost Mode



UPDATE 04/05/2020

BUG-ul cand apasau 2 jucatori deodata sa intre la GARDIENI si ii baga chiar daca nu era loc a fost FIXAT!
◆ De acum la Sinucigas Day nu se mai poate cumpara ZEUS
/knifeshop la Sinucigas Day a fost dezactivat



UPDATE 03/06/2020

◆ Durata day-ului "Trouble In Terrorist Town" a fost redusa de la 320 de secunde la 240 de secunde.
◆ Damage la Bagheta Harry Potter a fost redus la 65 de la 80 pe CLICK STANGA si la 99 de la 135 pe CLICK DREAPTA.
--- Ca sa ramana GAMEPLAY-ul la fel la "Harry Potter Day" de acum cei de la tero au 195 HP in loc de 250 si cei de la CT au 395 HP in loc de 500.
--- De acum la "Bagheta lui Harry Potter" din shop CLICK DREAPTA scade doar 2 din fololosiri, nu 3 ca pana acum.
◆ Modelul de MINGE a fost schimbat.
◆ Modelul de la "Find The Gift" a fost schimbat intr-un model cu "Pumba" si day-ul a fost redenumit in "Find The Pig Day".
◆ Modelul de la knife Banana a fost schimbat in Rechin.
◆ Modelul de la knife Topor a fost schimbat in Katana.
◆ Modelul de la Bata de Baseball a fost schimbata in Ranga sa ne amintim de vremurile vechi(desigur cu un skin mai nou).
Hats-urile au fost schimbate.
◆ Modelele de jucatori au fost schimbate:
--- cele de VIP CT si TERO au fost schimbate(asta oricum stiti ca le schimbam lunar)
--- modelul de SIMON a fost schimbat si am renuntat la modelul de VIP SIMON deoarece nu prea isi avea rostul sa fie doua modele de SIMON, asa absolut toti o sa aiba un singur model de SIMON astfel usuram si jocul si evitam "incurcaturile".
--- modelele de PRIZONIERI au fost schimbate
--- modelul de GARDIAN a fost schimbat
--- modelul de INTERLOP a fost schimbat
--- modelul de ZOMBIE a fost schimbat
--- modelul de RATA a fost un pic modificat si integrat in modelul global
◆ Sunetul de LR a fost schimbat in "poti sa fugi etc." ca pe vremuri (deoarece asa s-a dorit).
◆ Sunetul de sinucigas a fost schimbat in ceva nou la Sinucigas Day.

Un SKIN nou de vara pe nume "Cutitar" a fost adaugat in shop-ul din Sistemul de Misiuni si se poate obtine cu 5500 de puncte la NPC.


UPDATE 28/07/2020

◆ Evidentele "Evidenta reclamatii" si "Evidenta reclamatii [CREATOR]" au fost mutate la sectiunea de Reclamatii.
◆ Sanctiunea pentru "Abuz de voice" a fost marita de la "-3 zile" la "-7 zile" din beneficiu.
◆ Topicul de la Anunturi "Big UPDATE(MEMO+UPDATE)" a fost redenumit in "Evidenta UPDATE!" si o sa fie utilizat strict pentru a tine evidenta update-urilor implementate pe server sau categorie.
◆ Cerintele pentru ADMIN au fost actualizate si de acum toate gradele de pe server se pot obtine prin "Cerere UP" inafara de ultimul grad, "Sef Penintenciar", unde am pastrat ideea de "propunere".
Astfel lista cu cerinte arata in felul urmator:

Sef Penitenciar: +400 DE ORE si DOAR CU PROPUNERE
General: 350 DE ORE
Comandant: 250 DE ORE
Comisar: 150 DE ORE
S.W.A.T: 110 ORE
Agent: 90 DE ORE
Politist: 65 DE ORE
Gardian: 45 DE ORE


UPDATE 08/02/2020

BUG-ul in care pierdeati GRAVITY(de la VIP sau cel cumparat din SHOP) cand erati prinsi cu GRAB a fost REZOLVAT.
◆ De acum cand sunteti DEGHIZAT intr-un GARDIAN(deghizarea din SHOP) si sunteti IN VIATA la GodModeDay(si unde se mai poate da revive de catre Simon/Admin, dar doar la GodModeDay este asta) nu o sa primiti RESPAWN pentru a nu va pierde DEGHIZAREA.(deghizarea se pierde ca pana acum daca muriti, daca muriti si primiti revive tot ramane pierduta, nu o pierdeti doar in cazul in care sunteti VIU si DEGHIZAT)
BUG-ul in care la Counter-Strike Day puteati sa loviti inamicul inainte de expirarea timpului de start a fost REZOLVAT.
◆ De acum la Counter-Strike Day cei cu VIP primesc 150 HP, nu le mai ramane 300 sau 335 HP de la VIP deoarece asa este foarte usor pentru ei si sa fie cat de cat "balansat" pentru toti.
Mesajul de UnblockCT a fost remediat, acum cand cineva primeste UnblockCT nu mai apare si "pentru x minute", apare si pentru cate minute doar strict la BlockCT.
◆ De acum la Last Request nu se mai poate lua scutul de pe jos(in cazul in care a fost Spartan Day) sau de la buton. In cazul in care il aveti deja in mana si dati un LR o sa fie scos automat ca si pana acum.
◆ Au fost facute optimizari(datorita scutului de mai sus) la functia de blocare al armelor si acum codul este mult mai curat si optim.
◆ De acum la "Spartan Day" prizonierii primesc: SPEED un pic mai mare care tine pana cand apasati CLICK DREAPTA(adica pana va puneti scutul in fata, deci fiecare foloseste acel SPEED cum crede ca este mai bine si in avantajul lui) si GRAVITY mai micut care este permanent pana la finalul DAY-ului.
◆ De acum nu se mai poate folosi /knifeshop la "SnowBallDay".(daca vreti sa mai limitam si la alte day-uri SCRIETI in acest TOPIC, momentan este limitat la SinucigasDay si SnowBallDay)
BUG-ul in care la Last Request(LR), SHOTGUN si USP, CT-ul(gardianul) putea lua HP sau ARME a fost REZOLVAT.

DAY-URI

DAY-ul TTT(Trouble in Terrorist Town) a fost rescris complet deoarece nu functiona cum trebuie, nu exista un final pentru tradator, cand se ajungea la 1 singur tero, adica tradatorul sa ramana singur, se dadea conditia de final de day dupa care LR, ceea ce nu era normal. Inafara de asta nici nu era corect facut, mesajele in chat erau "ca sa fie acolo", nu reflectau realitatea day-ului si cine ce era. Practic pentru tradator era imposibil sa castige vreodata day-ul(fememe skill), chiar daca omora tot nu ii permitea conditia de final . Au mai fost BUG-uri raportate ca la final de day se spama chatul ca ati fost omorati de un INOCENT.
In concluzie am decis sa rescriu in totalitate DAY-ul si asa mi-am dat si seama ce multe probleme avea, dupa 4 ore de rescris la 2 functii mi-am dat seama ca in a 3-a este problema si iar a trebuit sa refac, DAR INTR-UN FINAL a iesit totul perfect(din ce am testat eu cu botii mei ) asa ca de acum DAY-UL TTT o sa fie in felul urmator:
- de acum se afiseaza corect in chat de catre cine ati fost omorat, daca ati fost omorat de un INOCENT o sa apara asta, daca de TRADATOR atunci apare ca de tradator si daca de DETECTIV atunci apare ca de detectiv
- de acum daca un INOCENT omoara un ALT INOCENT o sa primeasca KILL, deoarece Trouble in Terrorist Town(din cate stiu) asa se juca si ca sa aiba sanse mai mari si TRADATORUL(pana la urma suntem intr-un ORAS cu un tradator unde se respecta legile si inocentii nu au voie sa se omoare)
- cand se trage in TRADATOR o sa va apara pe ecran "HMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM" ca sa stiti cine este TRADATORUL si sa il informati pe DETECTIV de asta
- microfoanele raman activate ca sa fie mai interesant day-ul si sa il ajutati mai bine pe DETECTIV
- rolul INOCENTILOR este de a depista TRADATORUL si de al informa pe DETECTIV despre cine este TRADATOR. DETECTIVUL trebuie sa omoare TRADATORUL si TRADATORUL trebuie sa elimine toti INOCENTII dupa care pentru a castiga DAY-ul trebuie sa omoare DETECTIVUL
- de acum TRADATORUL o sa aiba 175 de HP(pentru a avea si el o sansa in plus), daca un VIP devine TRADATOR ramane cu cei 300HP. Daca TRADATORUL iese de pe server si se alege altul nou si atunci o sa primiti 175/300 HP.
- TRADATORUL acum o sa aiba in permanenta afisat pe ecran(in mijloc) cu ce tasta schimba identitatea
- la finalul DAY-ului, cand ramane TRADATORUL cu DETECTIVUL(1 v 1, adica 1 tero si 1 ct), TRADATORUL o sa poata da ONE SHOT DETECTIVULUI(il omoara dintr-o lovitura), detectivul ramane cu DMG normal. M-am gandit si la acest avantaj deoarece probabil pana la final de DAY detectivul reuseste sa il mai nimereasca si oricum ramane LOW tradatorul, asa mai are o sansa in plus pentru a castiga DAY-ul.
- de acum la finalul DAY-ului, daca DETECTIVUL reuseste sa depisteze si sa omoare TRADATORUL cand mai sunt si alti inocenti in viata nu o sa se mai spameze in chat "A fost omorat de un inocent". Multumim pentru raportarea acestui bug, asta m-a motivat mai mult sa rezolv in totalitate acest day si sa il fac unu jucabil.
- conditia de "ultimul prizonier" nu mai exista la acest DAY, in concluzie nu se mai poate da LR dar o sa primiti BONUS bani daca castigati DAY-ul
- ca si pana acum, daca detectivul/tradatorul reuseste sa moara pe mapa in ceva obstacol si nu de tradator/detectiv atunci o sa fie ales un detectiv/tradator NOU, tot asa si daca iese de pe server in timpul DAY-ului

DAY-ul CriminalDay a fost rezolvat in totalitate(ca si TTTDay), nici aici nu exista un final pentru CRIMINAL(fememe skill x2), daca ramanea ultimul criminalul se dadea conditia de "ultimul jucator" si implicit se dadea kill all sau LR, ceea ce nu este normal si nu pentru asta a fost creat acest day.
- spre deosebire de TTTDay la CRIMINAL DAY deja INOCENTII nu se pot omora intre ei, INOCENTII trebuie sa fuga de CRIMINAL. CRIMINALUL trebuie sa elimine toti INOCENTII dupa care poate elimina si SERIFUL iar SERIFUL trebuie sa prinda cat mai rapid CRIMINALUL.
- si aici au fost fixate mesajele din chat si acum apare totul corect si cum trebuie
- conditia de "ultimul prizonier" nu mai exista nici la acest DAY, in concluzie CRIMINALUL poate castiga de acum DAY-ul (desigur primeste bonus bani pe fiecare KILL)
- la finalul DAY-ului, cand ramane CRIMINAL vs SERIF amandoi o sa se poata omora dintr-o lovitura, chestia asta este valabila pe tot parcursul DAY-ului, SERIFUL poate omora CRIMINALUL dintr-o lovitura dar CRIMINALUL poate elimina SERIFUL doar dupa ce a eliminat toti INOCENTII
- daca SERIFUL impusca pe cineva INOCENT o sa isi piarda rolul de SERIF si cel impuscat devine noul SERIF(ca si pana acum)
- CRIMINALUL acum o sa aiba in permanenta afisat pe ecran(in mijloc) cu ce tasta schimba identitatea si de pe ce tasta activeaza nightvision
- am IMPLEMENTAT si in acest DAY functiile care aleg un SERIF/CRIMINAL nou in cazul in care reusesc sa moara pe mape in obstacole sau primesc slay(deoarece daca murea printr-o minune se termina day-ul), pentru conditia in care ieseau de pe server au fost deja functiile si pana acum.


UPDATE 09/08/2020

BUG-ul in care ramanea GODMODE pentru PRIZONIER dupa unele DAY-uri la LR-ul "FreeGun" a fost rezolvat
BUG-ul in care ramanea intunericul dupa Criminal Day a fost rezolvat


UPDATE 18/08/2020

BUG-ul la RataDay unde GARDIENII dadeau DAMAGE cu lama PRIZONIERILOR a fost rezolvat
◆ Doua erori legate de TTTDay din error log au fost REZOLVATE
◆ De acum la TTTDay si la CriminalDay daca ultimul TRADATOR/CRIMINAL sau DETECTIV/SERIF primeste slay/moare de la mapa o sa fie afisat in chat(asta presupunea rezolvarea erorii mentionate de mai sus)
◆ Day-urile TTTDay si CriminalDay au fost optimizate(in caz ca exista vreo problema raportati cat mai rapid)


UPDATE 13/11/2020

UPDATE-ul de HALLOWEEN a fost scos de pe server
SOUND-urile au fost schimbate
◆ Modelele de VIP au fost schimbate(acestea raman pana o sa fie implementat UPDATE de Craciun)
◆ La TTTDay a fost ascuns complet cand moare cineva. O sa fie afisat doar in chat cine a murit si de catre cine INOCENT/TRADATOR/DETECTIV.
◆ O "portita mica" din HLDS-Shield cu care se putea trece peste un BUG a fost REZOLVAT.
◆ De acum comanda de RCON(amx_rcon) o sa aiba un LOG special in care o sa apara absolut toate comenzile executate cu aceasta comanda.
◆ De acum nu se mai poate da BAN cu RCON(blocat strict la amx_rcon). - Am decis sa restrictionez asta deoarece daca lasam si va spuneam sa "cereti log"(cum am zis mai sus amx_rcon are log special de acum) atunci era full sectiunea de reclamatii cu cereri LOG. Doar la BAN exista acel "bug" de se putea da ban si aparea ca jucatorul se bana singur si nu aparea in LOG-uri cine a executat comanda.



UPDATE 24/11/2020

◆ Am modificat in sursa de JB si NPC citirea modelului de JailBreak pentru un cod mai optim si o treaba mai usoara in viitor.


UPDATE 14/01/2021

Update-ul de Craciun a fost scos
VOICE-ul a fost limitat si este ca in trecut, de la TERO(prizonieri) o sa poata sa vorbeasca doar strict cei care au Semi-Creator si Voice. Cei care au Voice fara Semi-Creator o sa poata sa vorbeasca doar strict de la echipele CT(Gardieni) si SPEC(spectatori).