Nu te inregistra daca esti idiot sau agramat!


AlphaCS.RO[ORIGINAL GAMING]


Thanks Thanks:  9
Likes Likes:  43
Page 11 of 17 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 101 to 110 of 161
  1. #101

    User Info Menu

    Quote Originally Posted by Shadow.ExE View Post
    abia acuma afli de el ?
    Fire Force si Dr.Stone la fel
    Este o diferenta intre anime-uri sezonale si altele care au deja peste 100 episoade si sunt ongoing.
    Mai mult ca sigur Cristian facea referire la faptul ca Black Clover nu a avut un start asa de bun din cauza unor factori, cum ar fi: vocea nu prea placuta al lui Asta, povestea care parea reptitiva etc. Insa se pare ca a prins teren acest anime si chiar devine din ce in ce mai interesant.

    Raspunzand la intrebarea lui Cristi: Ma gandeam sa ma apuc de el dupa ce se termina Fairy Tail, mai sunt vreo 2-3 episoade si un alt anime despre magie este mai mult decat perfect.

    ☆☆☆☆☆☆☆☆
    CONTACT
    MyAnimeList : SageOTSP
    Facebook : Claudiu Obreja
    Instagram : claudiu_the_sage
    Discord : SageOTSP#6954
    ☆☆☆☆☆☆☆☆







  2. Likes Christian #GD liked this post
  3. #102

    User Info Menu

    Quote Originally Posted by SageOTSP View Post
    Este o diferenta intre anime-uri sezonale si altele care au deja peste 100 episoade si sunt ongoing.
    Mai mult ca sigur Cristian facea referire la faptul ca Black Clover nu a avut un start asa de bun din cauza unor factori, cum ar fi: vocea nu prea placuta al lui Asta, povestea care parea reptitiva etc. Insa se pare ca a prins teren acest anime si chiar devine din ce in ce mai interesant.

    Raspunzand la intrebarea lui Cristi: Ma gandeam sa ma apuc de el dupa ce se termina Fairy Tail, mai sunt vreo 2-3 episoade si un alt anime despre magie este mai mult decat perfect.
    Bai frate, eu nu inteleg cum ati vazut povestea repetitiva, cand mereu sunt lupte noi, si prezentate dezvoltari ale personajelor, in principal ale lui Asta. Intr-adevar, si pe mine m-a cam enervat vocea lui Asta, dar acum mi se pare amuzanta, si se schimba oarecum daca devine serios

    Si ca raspuns pentru Shadow, sezonul asta au aparut anime-uri cu un concept total diferit fata de ce ai fi gasit pana acum, dar cred ca ai uitat de Vinland Saga. Si ca un plus, nu uita de sezonul de iarna (Food Wars, My hero academia, Nanatsu no taizai, The King's avatar).

  4. #103

    User Info Menu

    Quote Originally Posted by RayzeL View Post
    Bai frate, eu nu inteleg cum ati vazut povestea repetitiva, cand mereu sunt lupte noi, si prezentate dezvoltari ale personajelor, in principal ale lui Asta. Intr-adevar, si pe mine m-a cam enervat vocea lui Asta, dar acum mi se pare amuzanta, si se schimba oarecum daca devine serios

    Si ca raspuns pentru Shadow, sezonul asta au aparut anime-uri cu un concept total diferit fata de ce ai fi gasit pana acum, dar cred ca ai uitat de Vinland Saga. Si ca un plus, nu uita de sezonul de iarna (Food Wars, My hero academia, Nanatsu no taizai, The King's avatar).
    (Nu am vazut nici macar un episod din Black Clover, tot ce am spus a fost din punctul de vedere majoritar al comunitatii anime)
    Zici tu ca sunt lupte unice si dezvoltari de personaje diferite, insa in primele 3 episoade (multi se iau dupa regula asta, daca in primele 3 episoade nu pare interesant multi il lasa. Sunt exceptii cum ar fi Steins;Gate unde de-abia de dupa episodul 10 incepe actiunea intr-adevar dar in general asa fac majoritate.) vad un anime despre magicieni (un concept intalnit si reintalnit peste tot) si un Asta care tipa ca un descreierat cu o voce pe care putini o suporta. Oricum dupa cum am mai zis, multi se reintorc la el pentru ca desi are mici defecte este unul dintre viitoarele Big Shounen-uri. Poti vedea schimbarea drastica a opiniei lui Gigguk despre acest anime, unde cand il prezinta prima data il detesta din aproape orice punct de vedere, insa intr-un episod mai recent spune cum i-a mai dat o sansa si nu a regretat.

    Nu cred ca nu ai fi gasit anime-uri cu concept ca si acum. Ca nu au fost atât de populare e alta mancare de peste ). Oricum fiecare sezon are anime-uri bune, rele, overrated, underrated. Totul tine de privitor, el este singurul care trebuia sa aleaga ce ii place.

    ☆☆☆☆☆☆☆☆
    CONTACT
    MyAnimeList : SageOTSP
    Facebook : Claudiu Obreja
    Instagram : claudiu_the_sage
    Discord : SageOTSP#6954
    ☆☆☆☆☆☆☆☆







  5. Likes RayzeL, Christian #GD liked this post
  6. #104

    User Info Menu

    Fall Anime 2019


    ☆☆☆☆☆☆☆☆
    CONTACT
    MyAnimeList : SageOTSP
    Facebook : Claudiu Obreja
    Instagram : claudiu_the_sage
    Discord : SageOTSP#6954
    ☆☆☆☆☆☆☆☆







  7. #105

    User Info Menu

    Quote Originally Posted by Shadow.ExE View Post
    abia acuma afli de el ?
    Fire Force si Dr.Stone la fel
    Nu frate ,eu sunt la zi,voiam sa vad ce parere mai au si ceilalti hehe )(

  8. #106

    User Info Menu

    Site-ul oficial și contul de Twitter al seriei anime Danmachi au anunțat că atât un nou sezon al seriei, cât și un OVA, au primit undă verde. Noul sezon va începe în vara anului 2020, în timp ce OVA-ul va apărea în ianuarie în același an.

  9. #107

    User Info Menu

    Nanatsu no taizai sau seven deadly sins cred ca e cel mai misto din lista aia de release-uri
    App ala de pe 13 oct ultimu e cel mai misto titlu


  10. Likes Christian #GD liked this post
  11. #108

    User Info Menu

    Cum v-ati mai petrecut viata ma degeneratilor? Eu m-am apucat de Black Clover, chiar e fain, sunt la ep 85.
    Ia spuneti lu' tata Sage, ce ati mai urmarit?

    ☆☆☆☆☆☆☆☆
    CONTACT
    MyAnimeList : SageOTSP
    Facebook : Claudiu Obreja
    Instagram : claudiu_the_sage
    Discord : SageOTSP#6954
    ☆☆☆☆☆☆☆☆







  12. Likes Christian #GD liked this post
  13. #109

    User Info Menu

    Quote Originally Posted by SageOTSP View Post
    Cum v-ati mai petrecut viata ma degeneratilor? Eu m-am apucat de Black Clover, chiar e fain, sunt la ep 85.
    Ia spuneti lu' tata Sage, ce ati mai urmarit?
    UQ Holder, Reikenzan, Death Note, Outbreak Company, am avut o vacanta incarcata
    Si in plan este Kekkai Sensen
    Btw, ma mir ca ai dat o sansa la black clover, si ep 85? mai ai de recuperat "tata Sage" Spoilere?

  14. #110

    User Info Menu

    Quote Originally Posted by RayzeL View Post
    UQ Holder, Reikenzan, Death Note, Outbreak Company, am avut o vacanta incarcata
    Si in plan este Kekkai Sensen
    Btw, ma mir ca ai dat o sansa la black clover, si ep 85? mai ai de recuperat "tata Sage" Spoilere?
    Daca ma tin de el, pana poimaine sunt la zi Nu vreau spoilere
    Totuși nu stiu de ce te miri, spuneam ca vreau sa ma apuc de el dupa ce se termina fairy tail.

    ☆☆☆☆☆☆☆☆
    CONTACT
    MyAnimeList : SageOTSP
    Facebook : Claudiu Obreja
    Instagram : claudiu_the_sage
    Discord : SageOTSP#6954
    ☆☆☆☆☆☆☆☆







Page 11 of 17 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast

Similar Threads

  1. Trebuie vazut !!!
    By ^-RoYaL-^SsKCobra in forum Discutii libere
    Replies: 10
    Last Post: 15-10-14, 13:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •