Am decis sa scoatem acest editor deoarece avea prea multe probleme . De cand l-am bagat am depistat o problema http://alphacs.ro/showthread.php?889...at-POSIBIL-BUG ce era foarte deranjant. A trebuit sa editez foarte multe topicuri , sa le scot editul vechi si sa le refac cu editorul nou , asta a cauzat pierderea a multor topicuri la JB(evidenta reclamatii creator) cat si pe FORUM.

Am avut in plan sa scot acest editor de cateva saptamani , dar acum ca s-a nimerit cu acest topic http://alphacs.ro/showthread.php?90694 la care am stat sa scriu 1 ora dupa jumate de ora editat sa imi strice codul si sa se posteze doar jumate , am spus gata , nu se mai poate asa , trebuie scos.
Am verificat in mai multe topicuri cum lucreaza acest "editor" , postezi ceva editezi textul si cand te uiti la bbcode vezi ca ai o postare plina cu bbcode chiar daca tu ai editat 3 chestii in acel topic , amesteca bbcode , le punea de capu lui si asta nu este bine.
Limita de caractere in topic era 10.000 , dupa ce am postat topicul de mai sus si s-a facut jumate (noroc ca am dat save) am setat pe 100.000 de caractere, tot asa s-a facut jumate , dupa cu 1.000.000 aceeasi poveste. Deci este o problema de la ei si cu problema asta nici limita de charactere setata default nu mai este luata in considerare.

Cum 3 ani editorul pe care l-am setat acum la toti default a fost bun asa si de acum o sa fie bun , chiar cel mai bun , asa macar poate mai invata unii care vor sa invete in domeniul it cum sta treaba cu bbcode , ce sunt ele etc.
Sincer editorul acela "avansat" mi se pare o chestie banala , editezi si vezi direct ce ai editat. De asta ai bbcode , postezi vezi ce ai postat dupa editezi si tot asa , mult mai practic si mai bine.

Am testat acum topicurile "stricate" cu editorul standard (cel setat acum default la toti) si totul a revenit la normal , nu mai taie din cod, nu se mai face bug si totul functioneaza perfect !

Nu am mai facut anunt in care sa va intreb daca vreti sa scoatem acest editor. Nu am lasat posibilitatea ca acest editor sa mai poata fi selectat de cineva deoarece nu vreau ca daca un Administrator/Global/Moderator vrea sa editeze un topic sa il strice cu editorul nou si sa pierdem ceva important. Cea mai buna decizie este sa ramanem toti pe editorul standard !

Multumesc pentru intelegere , sper ca nu o sa incurce acest editor membrii noi care nu stiau pana acum de el !