Nu te inregistra daca esti idiot sau agramat!


AlphaCS.RO[ORIGINAL GAMING]


Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  14
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 19

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    User Info Menu

    Update INFO+PARERI+LOG![NEW]*FINALIZAT*

    Dupa cum stiti am facut un reinstall la server (din data de 09/24/2018 de la ora 12:00 am dat reinstall si abea acum am terminat tot adica dupa 26 de ore ps. cu 6-7 ore somn desigur ) si am actualizat absolut toate pluginurile , am adaugat lucruri noi si am optimizat toate pluginurile. Am fixat toate bugurile care existau pe server atat la cei cu VIP cat si la cei fara VIP.

    Ce este fixat, optimizat , rezolvat , modificat?

    ♦ Am inlocuit in totalitate sistemul de !trail , acum aveti un sistem mai optim cu culori noi si cu optiuni noi ( comanda disponibila doar pentru cei cu vip )
    ♦ Mi-am optimizat sistemul de "curatare arme de pe jos" , acum sterge toate pistoalele(usp+glock) de pe jos din 15 in 15 secunde ( inainte era bugat si nu mai functiona deloc )
    ♦ Am creat un sistem nou de "Welcome Message" in hud , mai optimizat si fara erori in log-uri
    ♦ Am creat din nou ( ca pe jbgo ) plugin-ul de VIP , acum nu mai pierdeti avantajele de la VIP daca urcati pe scari , folositi E etc.
    ♦ Mici optimizari la SHOP ( aici a ramas cam totul ce era )
    ♦ Modelele de la VIP / CT / TERO au fost schimbate
    ♦ Plugin-ul de SpawnProtection optimizat si rezolvat bug-urile
    ServerAdvertisements actualizat la ultima versiune : https://forums.alliedmods.net/showthread.php?p=2199152
    NoFallDamage rescris si sunetul de fall scos
    ♦ Pluginul de "culori in chat" pentru admini si VIP actualizat
    Skinchooser actualizat la ultima versiune si adaptat pentru SURF + implementata functia de skin pentru VIP ( puteti schimba skin-urile cu !models )
    ♦ Mesajele cand iese cineva de pe server si un player primeste recompensa au fost dezactivate
    ♦ Am creat un plugin nou de informatii ex. !lord / !reguli / !preturi etc.
    ♦ Plugin-ul de SPRAY adaugat din nou , optimizat si facut functional. ( cand puneti un tatuaj se aude sunetul de besina doar pentru voi , ca sa stiti de unde se aude )
    ♦ Mi-am optimizat pluginul care va da arme la inceputul rundei , acum verifica prima oara daca aveti arma si in caz ca nu aveti pistoale primiti , daca aveti nu mai primiti (pentru a evita spam-ul de pe jos)
    ♦ Tot in pluginul de arme am dezactivat comanda de "kill"
    ♦ Tot in pluginul de arme am dezactivat definitiv bomba (C4) deoarece strica gameplay-ul
    ♦ Tot in pluginul de arme am fixat si bug-ul cu schimbarea mapei ( la ROUND DRAW nu se schimba mereu mapa la final ) , pentru curiosi este un timer care se executa la OnMapStart (timer de 29 de minute) care dupa 29 de minute termina runda cu CTWIN , in caz ca bug-ul persista si tot nu se schimba mapa mai exista o verificare care din nou se executa dupa 1 minut(dupa ce primul timer este executat) dupa care se schimba mapa.
    ♦ Toate sistemele care nu au fost enumerate mai sus au fost actualizate la ultima versiune (knife/ws/gloves etc.), versiunile de sourcemod si metamod asemenea.

    Sisteme noi adaugate:

    ♦ Sistem de RANK (Kento RankME) : https://forums.alliedmods.net/showthread.php?p=2467665 , este configurat ca si pe arena , pe link gasiti toate informatiile disponibile despre acest plugin
    ♦ Am creat un plugin de HELPME , comanda este : !helpme . El este un meniu in care gasiti absolut toate informatiile si comenzile de pe server ! Inclusiv informatii legate de RankME ! (in limba romana cat si in limba engleza)


    Ce mai este de facut?

    ♦ Verificarea tuturor mapelor de pe server , sa vedem daca merg toate si verificarea lor ca sa vedem pe care primim crash si pe care nu (server crash nu client crash). - FACUT
    ♦ Rescrierea pluginului de SpeedMeter (!topspeed) ca sa se salveze datele pe fiecare mapa si sa nu se reseteze la changemap (asta o sa mai dureze ceva timp , momentan ramane asa cu top care se reseteaza la changemap). - FACUT
    ♦ De creat sistem (asemanator ca pe arena) care va da rank in functie de kill-uri (global elite , gold nova etc.) - FACUT


    Nu va pun sa verificati nimic din ce am bagat ca oricum aici nu este nimeni activ si nu primesc feedback ))))))))))))))))))))))))))) Mai mult am facut acest topic drept un reminder pentru mine cu ce trebuie sa mai fac si sa am o data in care stiu ca am facut ultimele actualizari

    Sper ca va place ce a fost bagat , bafta la jucat dragutilor

    Daca doresti sa ma contactezi:

    Skype : thelord353
    Discord : thelordacs
    Nu imi plac oamenii falsi cu doua fete !
    Daca esti un lingau amarat nu te mai obosi sa ma bagi in seama !
    Dupa cum vorbesti/cum te comporti isi da oricine seama ca esti un fals ,
    un zero care provoaca greata doar prin simplul fapt ca deschide gura !




    Valoare




  2. Likes Symb0L, Weed°7onny° liked this post
  3. #2

    User Info Menu

    UPDATE 09/26/2018

    ♦ Bug-ul in care nu se schimba mapa a fost fixat
    ♦ Toate mapele au fost verificate si au ramas doar mapele care merg , nu dau erori in consola (momentan nu a fost server crash pe ele)
    ♦ Sistem nou bagat , cand faceti un KILL cu NOSCOPE (AWP sau SCOUT) o sa apara in chat un mesaj pentru toti si o sa se auda un sunet cu MONSTERKILL
    ♦ Efect la headshot bagat , cand primiti headshot o sa aveti un efect pe ecran
    ♦ Am creat un sistem nou de ShowDMG cu culori random , cand trageti in cineva o sa va apara cat dmg dati
    ♦ Am creat un sistem de Rank ( nu cel de rankme ) care va seteaza rank-ul din ScoreBoard (TAB) , este bazat pe kill-urile facute de voi , pentru Global Elite trebuie sa faceti 28 de kill-uri ( pentru restul cititi pe server in !helpme pagina a 2-a , informatii rank sistem csgo )
    ♦ Am actualizat !helpme / !helpmenu cu informatiile noi despre sistemul de rank din ScoreBoard (TAB)

    Si cu asta am cam terminat de tot cu update-ul de pe acest server ! Totul este actualizat , pus la punct si facut frumos , chiar mi-am depasit asteptarile si sunt bucuros ca am reusit sa realizez tot ce este pus acum pe server ! Nu imi pare rau ca am stat atata timp ca sa il fac . Sper ca o sa va placa , va pupix pe voi dragutilor ( arena tu urmezi draguto , 1-2 zile pierd si cu arena dupa care incep treaba cu JBGO unde o sa dureze muuuuuuuuuult pana fac tot ce am in capsor )

    Ce mai este de facut?

    ♦ Rescrierea pluginului de SpeedMeter (!topspeed) ca sa se salveze datele pe fiecare mapa si sa nu se reseteze la changemap (asta o sa mai dureze ceva timp , momentan ramane asa cu top care se reseteaza la changemap). - FACUT

    Daca doresti sa ma contactezi:

    Skype : thelord353
    Discord : thelordacs
    Nu imi plac oamenii falsi cu doua fete !
    Daca esti un lingau amarat nu te mai obosi sa ma bagi in seama !
    Dupa cum vorbesti/cum te comporti isi da oricine seama ca esti un fals ,
    un zero care provoaca greata doar prin simplul fapt ca deschide gura !




    Valoare




  4. Likes Symb0L liked this post
  5. #3

    User Info Menu

    UPDATE 09/26/2018
    ♦ Curatarea tuturor mapelor buguite
    ♦ Rezolvare bug change map , de acum s-a rezolvat definitiv problema cu schimbarea mapei dupa ce expira timpul
    ♦ Fixare erori din log , acum nu mai exista nicio eroare si niciun bug care trebuie rezolvat


    Ce mai este de facut?

    ♦ Rescrierea pluginului de SpeedMeter (!topspeed) ca sa se salveze datele pe fiecare mapa si sa nu se reseteze la changemap (asta o sa mai dureze ceva timp , momentan ramane asa cu top care se reseteaza la changemap).
    Dupa ore bune de chinuit am reusit sa fac ce este scris la "Ce mai este de facut?" , am reusit sa setez toate conexiunile cu bazele de date si totul este functional perfect , dar inainte sa il bag oficial pe server m-am gandit mai bine si am decis ca sa NU MAI BAG chestia asta cu salvarea listei de !topspeed pe fiecare mapa (asta inseamna ca daca avem mapa de ex. surf_xxl la finalul mapei se salveaza lista din !topspeed si cand se baga din nou mapa surf_xxl si scrieti !topspeed o sa va apara lista deja salvata de prima oara). Am decis sa nu mai bag chestia asta deoarece este un server de SURF CT vs TERO nu un server de SURF normal pe nivele si probabil o sa fie unii care intra o data pe an si intra primii in !topspeed pe mai multe mape si timp de 1 an nu ii bate nimeni dupa intra iar si se mai gasesc acolo. Asta mi se pare un pic cam urat deoarece probabil multi o sa se oftice din cauza asta.
    Cum este acum este perfect deoarece pe fiecare mapa o sa aveti un !topspeed si cand se schimba mapa acest top se reseteaza si pe fiecare mapa se face un top nou de la 0. Inainte sa se schimbe mapa va apare in chat cei care sunt in !topspeed ceea ce mi se pare mai frumos , daca un player nou intra si la final de mapa se vede in chat in ca fiind in !topspeed eu zic ca este o bucurie mai mare decat sa se schinuie sa bate un record deja existent Desigur acest top il puteti vizualiza oricand daca scrieti !topspeed in chat !
    In concluzie chestia asta nu isi are rostul , avem !rankme care se salveaza mereu si asta este cam destul. !topspeed sa ramana asa ca este perfect si pentru un "duel" micut intre prieteni (ex. intrati pe o mapa faceti topspeed si cand se baga mapa aia din nou o luati de la capat aman2 si faceti din nou topspeed)


    Cu asta am terminat de tot update-ul pe acest server ! Totul functioneaza perfect fara erori si asta conteaza cel mai mult ! Ma bucur ca dupa update am ajuns deja si la 40/40 pe server !
    Acest topic il mai las deschis daca totusi se uita cineva de pe server si este roman sa posteze aici daca detecteaza ORICE EROARE sau BUG pe server legat de orice schimbarea mapei/VIP/shop etc. !

    Va pupix dragutilor si bafta la jucat!

    Daca doresti sa ma contactezi:

    Skype : thelord353
    Discord : thelordacs
    Nu imi plac oamenii falsi cu doua fete !
    Daca esti un lingau amarat nu te mai obosi sa ma bagi in seama !
    Dupa cum vorbesti/cum te comporti isi da oricine seama ca esti un fals ,
    un zero care provoaca greata doar prin simplul fapt ca deschide gura !




    Valoare




  6. #4

    User Info Menu

    Vad ca nimeni nu da reply, da je..
    Bravo grasule pt tot ce ai facut.
    O sa intru si eu prin decembrie pe surf cand isi ia si je pc blanao sa vad ce ai facut, ca asa imi e sila sa intru

  7. Likes TheLord liked this post
  8. #5

    User Info Menu

    Bravo frate,ma intrebam ce o sa faci si m-ai surprins,felicitarile mele

  9. Likes TheLord liked this post
  10. #6

    User Info Menu

    ba da-ma dreq, parca m-as apuca

  11. Likes TheLord liked this post
  12. #7

    User Info Menu

    Super fain ! Mai ales skinurile de la ct si tero le ador

  13. Likes TheLord liked this post
  14. #8

    User Info Menu

    Dupa 2 zile de la finalizarea update-ului avem 0 erori in loguri , 0 server crash si 0 client crash pe parcusul a doua zile cu server-ul pus sub presiune (a fost de multe ori 40/40 timp de cateva ore).
    Deci inseamna ca toate sistemele functioneaza perfect si totul este mai mult decat bine

    Va pupix.

    Cum am zis las acest topic deschis in caz ca detectati orice BUG/EROARE/CRASH etc. sa raportati cat mai repede pentru a putea rezolva!

    Daca doresti sa ma contactezi:

    Skype : thelord353
    Discord : thelordacs
    Nu imi plac oamenii falsi cu doua fete !
    Daca esti un lingau amarat nu te mai obosi sa ma bagi in seama !
    Dupa cum vorbesti/cum te comporti isi da oricine seama ca esti un fals ,
    un zero care provoaca greata doar prin simplul fapt ca deschide gura !




    Valoare




  15. #9

    User Info Menu

    Am lucrat toata saptamana la acest update (update cod + toate testarile necesare) deci sper ca o sa va placa dragutilor

    Ce este nou la sistemele actuale?

    ◆ Comenzile de sm_slap/sm_slay/sm_rename de acum apar in chat cu CINE foloseste comanda si PE CINE foloseste comanda: https://i.imgur.com/7NRze0t.jpg
    ◆ Comenzile de vot toate apar in chat cu evidenta CINE da votul si ce vot (inclusiv comenzile de sm_votekick/sm_voteban/sm_votemap/sm_cancelvote)
    ◆ Comenzile in chat de timeleft,nextmap,thetime au fost facute sa va arate un mesaj nou , colorat
    ◆ La sm_kick acum apare in chat CINE da kick si CUI ii da kick , player-ul care primeste kick o sa aiba un mesaj afisat atat in consola cat si in chenar cu CINE A DAT KICK+STEAMID ADMIN+MOTIV KICK
    ◆ La sm_mute,sm_gag,sm_silence,sm_ungag,sm_unsilence,sm _unmute va apare in chat CINE foloseste comanda si PE CINE foloseste comanda: https://i.imgur.com/vUztZuE.jpg
    Toate comenzile existente de ban (sm_banip/sm_addban/sm_ban) au evidenta in chat , inclusiv sm_unban la care apare CINE DA UNBAN si CUI ii da UNBAN
    ◆◆ Cine da ban , cu ce metoda da ban(banip/ban/addban) CUI ii da ban , motiv ban ( in caz ca motivul nu este specificat asa o sa ii apara si la jucatorul banat cat si in chat) si timp ban (in caz ca timpul este 0 o sa apara in chat cat si la jucator ca este banat permanent)
    ◆◆ Toate posibilitatile de ban au evidenta , nu exista sa nu apara la player mesajul cand primeste ban , nu exista sa nu apara mesajul in chat cand cineva foloseste ban , totul este testat si functioneaza perfect
    ◆◆ Am facut sistemul de BANIP si ADDBAN in asa fel sa detecteze daca banati un IP pe server daca acel jucator este pe server si sa primeasca kick (pana acum nu primea in caz de banati IP nu numele) tot asa si la ADDBAN daca banati un STEAMID sa verifice daca acel STEAMID este pe server si sa ii dea kick ca sa se aplice banul
    ◆◆◆ Poza comenzi ban chat: https://i.imgur.com/yhYIj34.jpg
    ◆◆◆ Poza comanda ban mesaj player: https://i.imgur.com/8f9E8l2.jp
    ◆ Toate aceste comenzi au fost traduse in romana pentru o folosire mai usoara pentru admini (ex. daca scrieti in consola sm_ban va apare cum sa folositi comanda , sm_kick tot asa etc.)
    Toate cele specificate mai sus functioneaza perfect si din sm_admin , orice comanda folosita din sm_admin are evidenta lafel ca si cum comanda ar fi folosita direct (ex. sm_ban/sm_slap/sm_kick etc.)

    Ce sisteme noi am bagat?


    ◆ Sistem de !nametag ( Folosire: !nametag numedorit , fiecare nametag de pe orice arma este salvat intr-o baza de date si va ramane mereu , daca vreti sa renuntati la nametag scrieti !nametag none sau daca vreti sa il modificati simplu !nametag numenou )
    ◆ Sistem de stattrak ( Folosire: !st si bifati pe arma respectiva daca vreti sa se aplice stattrak , ca sa dezactivati de pe o arma tot cu !st si simplu apasati din nou pe DISABLE )
    ◆◆ Sistemul de !nametag cat si cel de !st sunt integrate direct in meniul de !ws / !paint
    ◆ Sistem de !wear ( Folosire: !wear 1 , asta inseamna factory new va puteti pune o valoare de la 1 pana la 100 , 1 este cea mai buna calitate 100 cea mai slaba calitate )
    Multumiri lui @zero @kNoLLer @TheLord care au ajutat la achizitionarea acestor sisteme !nametag + !st + !wear ( am scapat de scris 3 sisteme complexe cu care doar pierdeam timpul ca nu prea le vedeam rostul, asa ca mai bine am facut ce este mai sus ) , aceste sisteme sunt create de https://steamcommunity.com/id/franug/ cat si cele de !ws !knife etc cum puteti vedea si cand accesati meniul , nu am mai scos reclama de la el.


    Testati si voi in caz de probleme raportati rapid!

    Va pupix dragutilor










    Daca doresti sa ma contactezi:

    Skype : thelord353
    Discord : thelordacs
    Nu imi plac oamenii falsi cu doua fete !
    Daca esti un lingau amarat nu te mai obosi sa ma bagi in seama !
    Dupa cum vorbesti/cum te comporti isi da oricine seama ca esti un fals ,
    un zero care provoaca greata doar prin simplul fapt ca deschide gura !




    Valoare




  16. #10

    User Info Menu

    UPDATE 01/12/2018

    ♦ La comenzile urmatoare au fost dezactivate argumentele : @all / @ct / @cts / @t / @ts / @bots etc. :
    ♦♦ sm_slay
    ♦♦ sm_slap
    ♦♦ sm_rename
    ♦♦ sm_voteban
    ♦♦ sm_votekick
    ♦♦ sm_kick
    ♦♦ sm_gag
    ♦♦ sm_silence
    ♦♦ sm_unsilence
    ♦♦ sm_ban (la asta oricum nu mergea)

    Daca doresti sa ma contactezi:

    Skype : thelord353
    Discord : thelordacs
    Nu imi plac oamenii falsi cu doua fete !
    Daca esti un lingau amarat nu te mai obosi sa ma bagi in seama !
    Dupa cum vorbesti/cum te comporti isi da oricine seama ca esti un fals ,
    un zero care provoaca greata doar prin simplul fapt ca deschide gura !




    Valoare




Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •