Dupa cum stiti am facut un reinstall la server (din data de 09/24/2018 de la ora 12:00 am dat reinstall si abea acum am terminat tot adica dupa 26 de ore ps. cu 6-7 ore somn desigur ) si am actualizat absolut toate pluginurile , am adaugat lucruri noi si am optimizat toate pluginurile. Am fixat toate bugurile care existau pe server atat la cei cu VIP cat si la cei fara VIP.

Ce este fixat, optimizat , rezolvat , modificat?

♦ Am inlocuit in totalitate sistemul de !trail , acum aveti un sistem mai optim cu culori noi si cu optiuni noi ( comanda disponibila doar pentru cei cu vip )
♦ Mi-am optimizat sistemul de "curatare arme de pe jos" , acum sterge toate pistoalele(usp+glock) de pe jos din 15 in 15 secunde ( inainte era bugat si nu mai functiona deloc )
♦ Am creat un sistem nou de "Welcome Message" in hud , mai optimizat si fara erori in log-uri
♦ Am creat din nou ( ca pe jbgo ) plugin-ul de VIP , acum nu mai pierdeti avantajele de la VIP daca urcati pe scari , folositi E etc.
♦ Mici optimizari la SHOP ( aici a ramas cam totul ce era )
♦ Modelele de la VIP / CT / TERO au fost schimbate
♦ Plugin-ul de SpawnProtection optimizat si rezolvat bug-urile
ServerAdvertisements actualizat la ultima versiune : https://forums.alliedmods.net/showthread.php?p=2199152
NoFallDamage rescris si sunetul de fall scos
♦ Pluginul de "culori in chat" pentru admini si VIP actualizat
Skinchooser actualizat la ultima versiune si adaptat pentru SURF + implementata functia de skin pentru VIP ( puteti schimba skin-urile cu !models )
♦ Mesajele cand iese cineva de pe server si un player primeste recompensa au fost dezactivate
♦ Am creat un plugin nou de informatii ex. !lord / !reguli / !preturi etc.
♦ Plugin-ul de SPRAY adaugat din nou , optimizat si facut functional. ( cand puneti un tatuaj se aude sunetul de besina doar pentru voi , ca sa stiti de unde se aude )
♦ Mi-am optimizat pluginul care va da arme la inceputul rundei , acum verifica prima oara daca aveti arma si in caz ca nu aveti pistoale primiti , daca aveti nu mai primiti (pentru a evita spam-ul de pe jos)
♦ Tot in pluginul de arme am dezactivat comanda de "kill"
♦ Tot in pluginul de arme am dezactivat definitiv bomba (C4) deoarece strica gameplay-ul
♦ Tot in pluginul de arme am fixat si bug-ul cu schimbarea mapei ( la ROUND DRAW nu se schimba mereu mapa la final ) , pentru curiosi este un timer care se executa la OnMapStart (timer de 29 de minute) care dupa 29 de minute termina runda cu CTWIN , in caz ca bug-ul persista si tot nu se schimba mapa mai exista o verificare care din nou se executa dupa 1 minut(dupa ce primul timer este executat) dupa care se schimba mapa.
♦ Toate sistemele care nu au fost enumerate mai sus au fost actualizate la ultima versiune (knife/ws/gloves etc.), versiunile de sourcemod si metamod asemenea.

Sisteme noi adaugate:

♦ Sistem de RANK (Kento RankME) : https://forums.alliedmods.net/showthread.php?p=2467665 , este configurat ca si pe arena , pe link gasiti toate informatiile disponibile despre acest plugin
♦ Am creat un plugin de HELPME , comanda este : !helpme . El este un meniu in care gasiti absolut toate informatiile si comenzile de pe server ! Inclusiv informatii legate de RankME ! (in limba romana cat si in limba engleza)


Ce mai este de facut?

♦ Verificarea tuturor mapelor de pe server , sa vedem daca merg toate si verificarea lor ca sa vedem pe care primim crash si pe care nu (server crash nu client crash). - FACUT
♦ Rescrierea pluginului de SpeedMeter (!topspeed) ca sa se salveze datele pe fiecare mapa si sa nu se reseteze la changemap (asta o sa mai dureze ceva timp , momentan ramane asa cu top care se reseteaza la changemap). - FACUT
♦ De creat sistem (asemanator ca pe arena) care va da rank in functie de kill-uri (global elite , gold nova etc.) - FACUT


Nu va pun sa verificati nimic din ce am bagat ca oricum aici nu este nimeni activ si nu primesc feedback ))))))))))))))))))))))))))) Mai mult am facut acest topic drept un reminder pentru mine cu ce trebuie sa mai fac si sa am o data in care stiu ca am facut ultimele actualizari

Sper ca va place ce a fost bagat , bafta la jucat dragutilor