Dupa cum stiti cei care ati fost prezenti pe server , am facut un reinstall in data de 09/26/2018 si pe pe data de 09/27/2018 am continuat actualizarile. Operatia asta a durat aproape 20 de ore de mucna dar din cate vad s-a meritat si sper ca o sa va placa tot ce este pana acum bagat. Mai jos aveti o lista micuta cu ce a fost bagat/actualizat si ce mai urmeaza sa fie bagat in decursul zilei de azi si maine(depinde cand termin).

Update 09/27/2018
Ce este fixat , optimizat , rezolvat ?


!voicerooms imbunatatit si optimizat
!cam (thirdperson) imbunatatit si facut functional
♦ Sistemele de !knife / !ws / !paints / !gloves actualizate la ultima versiune
♦ Plugin-ul de Hud Informativ (mesajele de jos de pe ecran) a fost rescris si optimizat
♦ Mesajele informative din chat (ServerAdvertisement) au fost actualizate la ultima versiune a plugin-ului disponibil aici: https://forums.alliedmods.net/showthread.php?p=2199152
♦ Plugin-ul de procesare a mesajelor din chat actualizat la ultima versiune
♦ Sistemul de Rank din Scoreboard(tab) a fost rescris si actualizat ca sa fie perfect functional
♦ Tot in sistemul de Rank din Scoreboard(tab) acum primiti si COIN-ul de veteran CSGO (5 ani)
♦ Tot in sistemul de Rank din Scoreboard(tab)am blocat si comanda de KILL
NoFallDamage rescris in totalite si sunetul de "fall" scos
♦ Intregul sistem de Multi1v1 actualizat la ultima versiune (sistem principal, runde knife , runde headshot , runde cu flashbang, provocarile !chal)
♦ Sistemul de RankMe de la Kento , actualizat la ultima versiune : https://forums.alliedmods.net/showthread.php?p=2467665
♦ Sistemul de culori a mesajelor trimise in chat de catre ADMINI sau VIPI a fost rescris si actualizat
♦ Sistemul de detectare noscope actualizat
♦ Mesajele din chat cand un player da leave si altul primeste bani dezactivate in totalitate
♦ Am creat un sistem nou de informatii !forum / !group / !lord etc. (aveti mesaj in chat cu toate comenzile disponibile)
HTML cu toate informatiile necesare despre server : http://alphacs.ro/global/arena/
SwitchMenu actualizat
♦ Pluginul de !info rescris si actualizat
♦ Pluginul de efect headshot rescris si actualizat
♦ Pluginul de mesaj de bine venit in HUD a fost rescris in totalitate si actualizat
♦ Pluginul de gloante PaintBall a fost actualizat la ultima versiune
♦ Sistemul de !spray rescris in totalitate , actualizat si facut functional , ca sa puneti un spray trebuie sa apasati tasta E (sunetul de besina de acolo se aude ca sa stiti )
♦ Toate hartile au fost verificate si lasate doar cele care nu fac server crash si client crash
♦ Toate configurarile si sistemele care nu au fost mentionate mai sus au fost actualizate la ultimele versiuni si curatate inclusiv sourcemod si metamod

Ce sisteme noi am adaugat?

♦ Runda de NoScope ( selectati preferinta asta din !guns )
♦ Runda de Dodgeball ( selectati preferinta asta din !guns )
♦ Sistem de GHOST dupa ce muriti ( ramane o fantoma in locul omului care moare )

Acest prim "update" sa spun asa mai mult s-a bazat pe actualizarea tuturor sistemelor si curatarea server-ului de fisierele inutile ( de asta am dat reinstall ) !


Ce mai este de facut?

♦ Sistem de ShowDamage nou cu mai multe functii - FACUT
♦ Crearea unui sistem nou si unic de VIP (cu avantaje, skin-uri de player etc.) - FACUT
NameTag la arme - FACUT
♦ Sunetul de la NoScope (monsterkill etc.) facute sa se auda mai incet - FACUT
♦ Adaugare harti noi - FACUT
♦ Sistem de !ore direct pe server(ma mai gandesc daca bag asa ceva)
♦ Sistem !helpmenu - FACUT


♦ ♦ ♦ Sistem !admins ca pe cs 1.6 , chestia asta vreau sa o fac pentru toate serverele dar notez si aici ca sa nu uit sa imi bat capul cu ea

Sper ca va place totul ce este bagat pana acum si sper ca o sa va placa si ce chestii mai urmeaza sa bag zilele astea , vreau ca sa finalizez totul ce este scris la "Ce mai este de facut?" saptamana asta.
Momentan de cand am terminat ce este scris mai sus , avem 0 erori in loguri si 0 server crash si totul functioneaza perfect!

Ca si la surf , nu stiu cati va uitati pe forum dar totusi acest topic este facut mai mult pentru mine sa fie ca un MEMO sa stiu cand au fost facute ultimele actualizari si ce mai este de facut , in caz ca nu termin totul saptamana asta.
Acest topic ramane deschis si aici o sa postez si urmatoarele actualizari cand o sa fie finalizate si va rog ca si voi sa postati aici cat mai repede daca detectati orice BUG sau EROARE , CRASH pe server !

Sper ca va place tot ce este facut pana acum si bafta la jucat dragutilor !