Prima editie a fost organizata in 2016 , https://alphacs.ro/showthread.php?48660 , unde chiar am specificat ca pana atunci de 5 ani nu a fost organizat niciodata concurs de halloween si anul acesta ma tot gandeam pana acum daca se merita sau nu sa fac concurs ca la noi nu este cine stie ce halloween-ul pana am decis fix in ultimul moment sa fac concurs .
Update pe server nu bag ca nu am ce de halloween , anul acesta chiar ca nu am ce poate daca ma gandeam din timp inventam ceva day sau ceva noutate pe server dragutilor dar acum facem doar concursul.
Ca il organizez asa tarziu o sa fie incheiat sambata adica pe 03/11/2018 ziua in care o sa fie si anuntati castigatorii !(il las asa mult ca cei cu scoala sa poata faca ceva vineri sau sambata)

Anul acesta am decis ca sa va las sa postati si dovleci daca aveti si asta o sa va aduca un punct in plus desigur cu desenul langa dovleac sa fim siguri ca este facut de voi !

Instructiuni:

Concursul este foarte simplu , dupa cum bine stiti trebuie doar sa creati un desen pe o foaie A4(se poate si A3 daca aveti cu ce sa il umpleti) cu tematica de Halloween combinat cu server-ul JB.ALPHACS.RO ( prizonieri/mapa/vipi sau simplu sa aveti pe desen JB.ALPHACS.RO sau orice altceva legat de server , aici faceti voi dupa imaginatia voastra )

Reguli:

1. NU aveti voie sa copiati desenele de pe internet(copy-paste la link riscati descalificare + pierdeti posibilitatea de a participa la concursul urmator)
2. NU aveti voie sa radeti sub nici o forma de desenele altora ! ( riscati descalificare )
3. DESENUL TREBUIE SA AIBA NEAPARAT TEMATICA DE HALLOWEEN combinat cu ceva de pe server-ul JB.ALPHACS.RO ! ( prizonieri/o mapa/vipi sau orice aveti voi prin cap , puteti simplu doar sa scrieti JB.ALPHACS.RO pe foaie sa stim ca este facut de voi )
4. *Nu este obligatoriu* - scrieti pe desen 2018 sau 2k18 sa stim ca este facuta acum si nu luati desene facute acum cativa ani (repet , nu este obligatoriu sa scrieti oricum mai verific desenele si din editia trecuta )
5. Desenele trebuie sa fie facute pe o foaie A4 (se poate si A3 daca aveti destule chestii sa o umpleti)
6. NU aveti voie sa folositi sub nici o forma PAINT/PHOTOSHOP sau orice alt PROGRAM PC pentru editarea pozelor !
7. In topic-ul acesta postati doar dupa ce aveti DESENELE FACUTE ! Faceti o poza cu telefonul la desen sau cu aparatul foto ( cu ce vreti voi ca sa il puteti urca pe PC sau sa uploadati direct de pe el pe site-urile de mai jos, aici va descurcati voi )
Pentru upload folositi https://imgur.com sau https://postimage.org/?lang=romanian
8. *Nu este obligatoru* Daca vreti puteti sa postati si dovleac daca ati facut cu desenul langa el si asta o sa va aduca un punct in plus !
9. Distrati-va cat mai mult dragutilor ! Happy Halloween

Model postare:

Nick CS:
Am citit regulamentu DA/NU:
Link IMAGINE:


Premii:

Locul 1 : +1 si VIP+SOUND o luna
Locul 2 : VIP+SOUND o luna
Locul 3 : VIP sau SOUND o luna

Sper ca o sa va distrati la acest concurs si ca o sa va adunati multi nu doar 1-2 (stiu ca desen tot a fost , dar asta este cel mai frumix concurs pentru halloween acum poate data urmatoare gandim ceva mai nou , dar nu prea avem ce)
Happy Halloween!