Nu te inregistra daca esti idiot sau agramat!


AlphaCS.RO[ORIGINAL GAMING]


Thanks Thanks:  4
Likes Likes:  8
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 30

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    User Info Menu

    [Portofoliu ] andrei_.

    .............................
    Last edited by andrei_.; 01-02-20 at 16:56.

  2. #2

    User Info Menu

    Adauga sharpen pe ele, nu mai scade asa de mult, in rest mhm.. sa zicem arata bine, pentru inceput ai urmarit mhm.. mhm..tutorialu ala

    am vazut psd-urile, tutorialul ala mhmhmm.. copiatul, nu prea le ai ..
    Last edited by dEv.; 10-11-18 at 16:16.


    Strumf: Pula mea in gura ta ~2024

  3. #3

    User Info Menu

    Dc ai ales stock-urile astea că-s urate

    Ba avansezi , îmi place cum te învață dev , dar parca sunt prea închise , adaugă un exposure ceva

  4. #4

    User Info Menu

    Imi place ca ai evoluat repede.
    Bravo, tine-o tot asa

  5. #5

    User Info Menu

    feels good , sunt faiunre , incerca textul ala putin mai ok , daca adaugi text secundar iti recomand wendy , 10px si style none , o ssa dee bine. #kw

  6. #6

    User Info Menu

    textul , si lucreza putin la contrast . in rest foarte ok. iti recomand textul secundar wendy 10px si style none for better life

  7. #7

    User Info Menu

    Mai ai de lucrat la blur.
    ' Gadila ' si pe la exposure / curves / vibrance / brightness joaca-te cu ele. Am sesizat ca mi-ai spus de sharpen.. aveam sharpen pus pe toate cele 4.. Mai ai de invatat, no offense.
    Brushul respectiv se pune in general pe semnaturi nicidecum pe avatare. Avatarul trebuie sa te atraga cu blurul, nu cu textul. Mai renunta la stroke din a-l mai pune la avatare. Il pui rar cine stie pe ce stock care necesita.
    Subtextul incearca sa il faci cu un soft light/hard light / overlay cum iti place tie. Sa fie mai discret putin.
    Blurul e putin cam prea tras de par. Sharpenul este la o opacitate destul de mare. Si din cand in cand mai poti face o exceptie la el. Nu esti obligat sa il pui mereu.
    Daca vrei sa stii mai multe da-mi dm si te ajut.
    Nu te supara.. adica nu o spun cu rautate. Nu zic ca lucrarile mele sunt geniale, doar ca ce mi-ai scris acolo eu deja am aplicat. Chiar in asa fel sa se vada fain. Am avut si inca am forum.. nu cred ca mi-am iesit din mana. Seara frumoasa iti urez.

  8. Thanks Blue thanked for this post
    Likes Adolf Hitler, andrei_. liked this post
  9. #8

    User Info Menu

    Din cate vad, se pare ca si tu ai avansat foarte repede si imi place ceea ce faci. Continua tot asa si vei ajunge departe.

  10. #9

    User Info Menu

    Nu ma iau de tine ca încerci sa ma copiezi, incerci dar degeaba, Sa va creați propriul stil si propriul blur nu stiti..
    Nu comentez nimic,mai bine lasa te de gradiente / color lockup sau hue stauration le folosesti degeaba ca habar nu si cum sa le folosesti si ce folosesc eu nu esge "hue stauration"
    Ce sa zic altceva, încearcă să mă copiezi si uita te atent la avatarele pe care le am facut si ca spui tu ca folosesc "hue" încearcă să copiezi acel "hue" cum trebuie; dacă tot imi spui.. mie sa fac ceva wow sau sa impresionez
    Decat sa comentezi aiurea tu nestiind ce folosesc acolo mai bine ia-te doar de blur si de efectele care nu schimba poza
    Last edited by dEv.; 02-03-19 at 14:35.

  11. Likes ConceptioN, Blue liked this post
  12. #10

    User Info Menu

    Quote Originally Posted by dEv. View Post
    Nu ma iau de tine ca încerci sa ma copiezi, incerci dar degeaba, Sa va creați propriul stil si propriul blur nu stiti..
    Nu comentez nimic,mai bine lasa te de gradiente / color lockup sau hue stauration le folosesti degeaba ca habar nu si cum sa le folosesti si ce folosesc eu nu esge "hue stauration"
    Ce sa zic altceva, încearcă să mă copiezi si uita te atent la avatarele pe care le am facut si ca spui tu ca folosesc "hue" încearcă să copiezi acel "hue" cum trebuie; dacă tot imi spui.. mie sa fac ceva wow sau sa impresionez
    Decat sa comentezi aiurea tu nestiind ce folosesc acolo mai bine ia-te doar de blur si de efectele care nu schimba poza
    nab se numeste "post hunt"

  13. Thanks Mr.SNYPEXKILL thanked for this post
Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •