Nu te inregistra daca esti idiot sau agramat!


AlphaCS.RO[ORIGINAL GAMING]


Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  1
Results 1 to 6 of 6
  1. #1

    User Info Menu

    Verificati RESETARE BANI CT + GAG![IMPORTANT]

    Din topicul asta : https://alphacs.ro/showthread.php?99146

    Am decis sa bag functie , cum nu am lucrat in amxmodx aproape din vara am stat cu un cacat simplu sa ma chinui cu "idei" de pe internet Dupa a venit ideea lui theboss si am reusit sa fac , dar nu garantez ca nu o sa fie probleme momentan de asta fac topicul ca sa testati cat mai rapid si sa raportati daca detectati ceva bug (va dispar banii degeaba cand sunteti la tero sau cand va mutati de la spec la tero etc).
    Functioneaza pe baza de round_end si round_start ( adica de final de runda si inceput de runda ). Cand se termina runda se salveaza intr-o variabila daca sunteti la CT si cand incepe runda daca va mutati la TERO si variabila asta este 1 atunci automat vi se reseteaza banii.
    Daca de la CT mergeti la SPEC si dupa iar la CT nu se reseteaza nimic, daca de la CT mergeti la SPEC dupa la TERO se reseteaza sau daca va mutati cu orice fel de comanda de la CT la TERO se reseteaza. Pentru ca toata chestia asta sa functioneze trebuie sa fiti macar o runda la CT adica daca va manca in cur in timpul mapei sa va mutati la CT intr-o runda si in aceeasi runda va muta cineva inapoi nu o sa pierdeti nimic. (fara sa vreau , adica nu am gandit asa departe , am rezolvat si bug-urile ce puteau sa apara de pierdere bani/de neresetare bani etc.)

    Deci verificati daca totul functioneaza corect si va rog frumos sa raportati aici cat mai rapid daca ceva nu merge cum trebe !!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Am testat cu cineva toate bugurile posibile la acest update micut si totul functioneaza impecabil ! Dar testati si raportati cat mai rapid orice bug legat de acest update !

    @Khajiit

    Daca doresti sa ma contactezi:

    Skype : thelord353
    Discord : thelordacs
    Nu imi plac oamenii falsi cu doua fete !
    Daca esti un lingau amarat nu te mai obosi sa ma bagi in seama !
    Dupa cum vorbesti/cum te comporti isi da oricine seama ca esti un fals ,
    un zero care provoaca greata doar prin simplul fapt ca deschide gura !




    Valoare




  2. #2

    User Info Menu

    Am modificat sistemul de gag sa functioneze asa :

    ◆ Nu poti da gag cu mai mult de 10 minute.
    ◆ Nu poti da gag cu 0 minute.
    ◆ Nu poti da gag cu minute - , ex. -5 minute.

    Deci de acum nu o sa mai fie probleme de genul "gag permanent" etc. , va rog sa verificati daca functioneaza totul corect (ca presupun ca aveam o sursa mai veche la gag) si daca ceva nu este in ordine sa raportati cat mai rapid aici!!!!!!!!!!!!!!

    Daca doresti sa ma contactezi:

    Skype : thelord353
    Discord : thelordacs
    Nu imi plac oamenii falsi cu doua fete !
    Daca esti un lingau amarat nu te mai obosi sa ma bagi in seama !
    Dupa cum vorbesti/cum te comporti isi da oricine seama ca esti un fals ,
    un zero care provoaca greata doar prin simplul fapt ca deschide gura !




    Valoare




  3. #3

    User Info Menu

    Quote Originally Posted by TheLord View Post
    Am modificat sistemul de gag sa functioneze asa :

    ◆ Nu poti da gag cu mai mult de 10 minute.
    ◆ Nu poti da gag cu 0 minute.
    ◆ Nu poti da gag cu minute - , ex. -5 minute.

    Deci de acum nu o sa mai fie probleme de genul "gag permanent" etc. , va rog sa verificati daca functioneaza totul corect (ca presupun ca aveam o sursa mai veche la gag) si daca ceva nu este in ordine sa raportati cat mai rapid aici!!!!!!!!!!!!!!
    Tot merge sa dai gag 0 dar daca dai gag 0 tine maxim 1 minut si dupa se scoate automat.
    https://imgur.com/a/sChAfio

  4. #4

    User Info Menu

    Quote Originally Posted by TheLord View Post
    Din topicul asta : https://alphacs.ro/showthread.php?99146

    Am decis sa bag functie , cum nu am lucrat in amxmodx aproape din vara am stat cu un cacat simplu sa ma chinui cu "idei" de pe internet Dupa a venit ideea lui theboss si am reusit sa fac , dar nu garantez ca nu o sa fie probleme momentan de asta fac topicul ca sa testati cat mai rapid si sa raportati daca detectati ceva bug (va dispar banii degeaba cand sunteti la tero sau cand va mutati de la spec la tero etc).
    Functioneaza pe baza de round_end si round_start ( adica de final de runda si inceput de runda ). Cand se termina runda se salveaza intr-o variabila daca sunteti la CT si cand incepe runda daca va mutati la TERO si variabila asta este 1 atunci automat vi se reseteaza banii.
    Daca de la CT mergeti la SPEC si dupa iar la CT nu se reseteaza nimic, daca de la CT mergeti la SPEC dupa la TERO se reseteaza sau daca va mutati cu orice fel de comanda de la CT la TERO se reseteaza. Pentru ca toata chestia asta sa functioneze trebuie sa fiti macar o runda la CT adica daca va manca in cur in timpul mapei sa va mutati la CT intr-o runda si in aceeasi runda va muta cineva inapoi nu o sa pierdeti nimic. (fara sa vreau , adica nu am gandit asa departe , am rezolvat si bug-urile ce puteau sa apara de pierdere bani/de neresetare bani etc.)

    Deci verificati daca totul functioneaza corect si va rog frumos sa raportati aici cat mai rapid daca ceva nu merge cum trebe !!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Am testat cu cineva toate bugurile posibile la acest update micut si totul functioneaza impecabil ! Dar testati si raportati cat mai rapid orice bug legat de acest update !

    @Khajiit
    Banii de la ct la spec si dupa iar la ct iti raman, daca te muti de la ct la t iti raman banii pentru 3-4 secunde si dupa iti raman 5 dolari, deci e ok.

  5. #5

    User Info Menu

    Quote Originally Posted by AnDr3yy View Post
    Tot merge sa dai gag 0 dar daca dai gag 0 tine maxim 1 minut si dupa se scoate automat.
    https://imgur.com/a/sChAfio
    Da stiu , era 6 dimineata am gresit o functie si dadea erori in log de aia am bagat versiunea veche.
    Acum trebuie totul sa functioneze perfect

    Daca doresti sa ma contactezi:

    Skype : thelord353
    Discord : thelordacs
    Nu imi plac oamenii falsi cu doua fete !
    Daca esti un lingau amarat nu te mai obosi sa ma bagi in seama !
    Dupa cum vorbesti/cum te comporti isi da oricine seama ca esti un fals ,
    un zero care provoaca greata doar prin simplul fapt ca deschide gura !




    Valoare




  6. Likes AnDr3yy liked this post
  7. #6

    User Info Menu

    Vad ca nu sunt probleme , okay T/C

    Daca doresti sa ma contactezi:

    Skype : thelord353
    Discord : thelordacs
    Nu imi plac oamenii falsi cu doua fete !
    Daca esti un lingau amarat nu te mai obosi sa ma bagi in seama !
    Dupa cum vorbesti/cum te comporti isi da oricine seama ca esti un fals ,
    un zero care provoaca greata doar prin simplul fapt ca deschide gura !




    Valoare




Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •