Nu te inregistra daca esti idiot sau agramat!


AlphaCS.RO[ORIGINAL GAMING]


Thanks Thanks:  1
Likes Likes:  17
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 21

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    User Info Menu

    Header+banner+iconite de craciun [important]

    Fac acest topic asa rapid ca sa aveti timp pana in data de 20/12/2018 (adica fix o luna) sa imi faceti header+banner+iconitele de mai jos !

    Incepe de la usor la mai greu (sau de la putin la mai mult):

    DACA AVETI NEVOIE DE ORICE ALTE INFORMATII LEGATE DE ACESTE POZE IMI TRIMITETI MESAJ PE PROFIL / PRIVAT / STEAM etc. sau imi dati tag aici si intrebati aici !

    Toate pozele trebuie sa aiba neaparat TEMATICA DE CRACIUN!

    ASTEA TREBUIESC FACUTE NEAPARAT!!!

    Rezolvat - 1. Banner : marimi 344x94
    Rezolvat - 2. Header : marimi 1870x105 (header din 2017 care arata foarte frumos , as fi fericit daca cineva reuseste sa faca tot asa un gif smecher https://i.imgur.com/rGurhQw.gif)
    Rezolvat - 3. Imagini cu tematica de Craciun pentru : ACCEPTAT / WARN / MULTUMESC / CONTRA / CLOSED / APROBAT / RESPINS / PRO toate cu marimile 200x80
    4. Bannere pentru categorii cu tematica de Craciun: https://alphacs.ro/showthread.php?99...nere-Categorii (postati tot in acest topic ca sa vad eu cand le bag)
    Rezolvat - 5. Cea mai lunga parte(si probabil cea mai grea) este asta. Descarcati de aici counterstrike16-download.com/stat.rar si absolut toate iconitele de acolo sa le faceti in iconite de CRACIUN. Vedeti ca acolo aveti o iconita gen in marime 48 sau in mai mic (aveti treaba usoara ca il creati pe ala de 48 dupa modificati marimea) dar asta trebuie la toate care sunt acolo si sa fiti atenti sa nu gresiti si sa nu le incurcati. Stiu ca am lasat cam multe poze acolo.. dar aveti o luna sa le modificati sa modificam in totalitate atmosfera de pe forum Pentru cei care aveti idei counterstrike16-download.com/stat2.rar aveti arhiva asta cu mai multe poze gen lacat etc. daca aveti idei sa le faceti versiune de craciun este okay

    Optional (nu este nevoie sa le faceti doar daca vreti):

    Rezolvat - 1. Bannerele astea : https://i.imgur.com/hSRpSPK.png (390x72) https://i.imgur.com/Xnj89rb.png (460x60) https://i.imgur.com/h0BMp6L.jpg (460x60) daca vreti sa le faceti in tematica de Craciun.
    Rezolvat - 2. Iconitele astea daca vreti sa le faceti cu tematica de Craciun: toate in marimea de 25x25 doar dwd in 100x25(puteti si mai mic dar sa se vada frumos daca faceti)


    Cel care isi face timp sa faca toate cele de mai sus si le face chiar frumos ( sa imi placa mie ) o sa fie premiat cu ceva pe forum sau pe vrun server detinut de mine daca nu vrea pe forum
    Important pentru toti designerii, daca nu vad creatii din partea voastra pana pe data aia adica 20/12/2018 atunci o sa primiti toti remove de la acel grad fara posibilitatea de a mai primi gradul de DESIGNER. Nu stau sa ma rog de voi sa faceti ceva .



    Daca doresti sa ma contactezi:

    Skype : thelord353
    Discord : thelordacs
    Nu imi plac oamenii falsi cu doua fete !
    Daca esti un lingau amarat nu te mai obosi sa ma bagi in seama !
    Dupa cum vorbesti/cum te comporti isi da oricine seama ca esti un fals ,
    un zero care provoaca greata doar prin simplul fapt ca deschide gura !




    Valoare




  2. #2

    User Info Menu

    Si cum ar trebui sa modificam o pagina indoita in stil de craciun? (thread_old-30.png)
    Sunt toate in acelasi gradient ca se potriveste cu sarbatoarea





    Last edited by andrei_.; 20-11-18 at 10:29.

  3. Likes TheLord liked this post
  4. #3

    User Info Menu

    test sa vad cum arata, parca m-am plictisit de transparent background mereu @TheLord le fac asa sau simple ?

  5. #4

    User Info Menu

    Quote Originally Posted by AndreiTheToxicGuy View Post
    Si cum ar trebui sa modificam o pagina indoita in stil de craciun? (thread_old-30.png)
    Sunt toate in acelasi gradient ca se potriveste cu sarbatoarea





    Am uploadat din nou acel .rar am sters pozele cu lacat(simplu) ca alea se baga oricum automat si nu aveati cum sa le faceti adica ce sa le faceti doar daca puneati ceva stil "acadea" Am lasat si .rar initial counterstrike16-download.com/stat2.rar cel cu lacat etc. in caz ca cineva are idei pentru ele sa le faca

    Quote Originally Posted by Cristian BG [~R] View Post
    test sa vad cum arata, parca m-am plictisit de transparent background mereu @TheLord le fac asa sau simple ?
    Da arata bines Poti sa le faci si asa !

    Daca doresti sa ma contactezi:

    Skype : thelord353
    Discord : thelordacs
    Nu imi plac oamenii falsi cu doua fete !
    Daca esti un lingau amarat nu te mai obosi sa ma bagi in seama !
    Dupa cum vorbesti/cum te comporti isi da oricine seama ca esti un fals ,
    un zero care provoaca greata doar prin simplul fapt ca deschide gura !




    Valoare




  6. #5

    User Info Menu

    @TheLord


    (aici iti alegi tu)
    Si pentru gametraker


    (Blurat) (gif + blur) (doar gif) (normal)



    PRO / CONTRA / MULTUMESC / WARN / RESPINS / ACCEPTAT / TOPIC CLOSED, le voi face altadata, voi face si gif pro, contra etc... ,dar acum nu am nici o idee pentru ele

    Iconitele alea ti le voi lasa asa, doar iti voi adauga o tematica de craciun pe ele, revin cu edit ....



    Am adaugat doar o palarie de craciun, ca altceva nu am ce sa adaug pe ele, pe aia cu attach, nu am putut s-o uploadez pe imgur, imi dadea eroare, ăla cu lacăt negru și albastru, o sa editez palaria sa o potrivesc si le repostez aici jos, update la lacaturile acelea , am repozitionat palaria

    BTW stiu ca este acelasi efect de ninsoare, dar nu am gasit altul si asta este singurul potrivit si stiu ca este pusa pe aproape toate, dar asta semnifica craciunul, palaria de craciun si zapada
    Attached Images Attached Images
    Last edited by dEv.; 20-11-18 at 19:20.


    Strumf: Pula mea in gura ta ~2024

  7. Likes Coxmin, TheLord liked this post
  8. #6

    User Info Menu

    downloand : https://www96.zippyshare.com/v/vAqSXYqh/file.html
    downloand: https://www55.zippyshare.com/v/7ktudtMd/file.html

    downloand : https://www110.zippyshare.com/v/3ntgRmUL/file.html













    Voi reveni cu un edit pentru restul lucrarilor , cred ca am ceva idei.

    UPDATE :








    Last edited by Xeju; 20-11-18 at 21:12.

  9. Likes TheLord liked this post
  10. #7

    User Info Menu

    cu restu revin alta data. nu te uita la watermark ca mi scarba sa le aliniez
















    daca nu se vad hd cred ca tre sa le descarci tu
    Last edited by Cristian BG [~R]; 20-11-18 at 21:22.

  11. Likes TheLord liked this post
  12. #8

    User Info Menu

    De la @dev deja imi place header +banner + alea de reclama si sa zicem cam toate sunt okay, dar cu cunostintele mele MINIME de photoshop tot as putea sa fac ca la poza gen sa se vada toata caciula bine , chiar daca asta ar insemna ca iconita sa fie mai micuta si sa ajunga la marimea ceruta de mine tot cu sapca. Si asta este valabil la toti nu doar la ce a facut dev
    Cam toate sunt dragalase, mai puteti face ca timp aveti o luna , sa mai incercati sa modificati sa plm , faceti update la ele si sa faceti mai multi la tot ce am cerut ca sa vedem ce iese.
    App @dev nu este nevoie ca iconitele alea sa le faci de craciun adica la ce am uploadat eu , ma refer ca strict alea cum sunt ele postate sa le faci de Craciun , poti sa faci ceva de la 0 direct cu tematica de Craciun dar sa aiba legatura cu cele originale , adica poza noua + lacat unde este lacat si chestii de genul , daca intelegi la ce ma refer

    Daca doresti sa ma contactezi:

    Skype : thelord353
    Discord : thelordacs
    Nu imi plac oamenii falsi cu doua fete !
    Daca esti un lingau amarat nu te mai obosi sa ma bagi in seama !
    Dupa cum vorbesti/cum te comporti isi da oricine seama ca esti un fals ,
    un zero care provoaca greata doar prin simplul fapt ca deschide gura !




    Valoare




  13. #9

    User Info Menu



    aici parca a venit viscolul sau zici ca e efectul de gloante de pe go
    MOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOR VINE URSUL MOR MOR MOR
    Subsemnatu: "Te panichezi cand ma vezi ca pe un jamaican, cand fumez manca-mi-ai pula, jointul de un gram."
    Dragos Miron: "Daca vreau o floare, ma apuc din nou de legale."
    Specii: "Pace pentru Raku, pace pentru Sisu, marijuana si hasisu."
    Specii: "Am fumat de cand eram copil, stai chill, si-o sa fumez pana mierlesc, sa inverzesc in cimitir, sa am vecini, trandafiri cu spini, crin lin, maslini si ciuperci cu psilocybin."
    Dragonu': "De la LSD-ul asta, man, vad gandaci, si carabusi, si scarabei, vino mai in fata ca sa tragem niste key."
    Merme: "Vorbesti de LSD, dar hai sa tragem 2CB"
    La Familia: "Am in stanga, dreapta baietasi gata sa sara pentru mine."
    Chimie: "Specii se numea, brigada Liniste, asta era brigada mea."
    Sisu Tudor: "In Bucuresti, baietii alearga numai in brigada."
    Junk: "Bine ai venit in Romania, comercializam droguri legale."
    Samurai: "Si-mi amintesc cand te-am creat, tot eu te-am invatat sa judeci curat si imediat cand am avut nevoie te-ai aratat."
    Killa Fonic: "Nu ma doare daca ii bag direct in reanimare, dar parca simt pe fata lacrima unei mame."
    Cedry2k: "Sufletul meu ramane trist si nu-l mai pot amagi cu droguri."
    Nimeni Altu': "Cum pula mea, sa fiu atat de prost, probabil de la droguri, am avut senzatia ca te cunosc."
    Puya: "Poate e dur, poate credeti ca-s nebun, ca stilul asta de viata nu e ala bun, dar nu eu l-am ales, el m-a ales pe mine si acum stii bine, doar asta-mi curge-n vine."
    Bocaseca: "Si dupa la masa, gonit de fratiori cu care imparti, te desparti ca om de animal cu lacrimi pe obraz."
    Specii: "E adevarat, imi place viata, simt cu se usuca fata, noaptea trece dimineata, am nevoie de-un meleu greu, sa-mi taie greata, s-au dus de milioane pe KEY, cosmico-gangsta, si sticle mari si sticle mici si casa-i plina de seringi si bagabontii vad pitici, nici n-am observat ce zici, valori puternice din clasa disociative, droguri psihedelice, ciocul mic ca esti varza, stinge tigara, frecventa, perversa, dai foc la casa, asta-mi mai lipseste, lasa, partea proasta e testoasa, m-am facut la fel de varza, ca sa vezi sunt om de baza, in fiecare seara rupt, lupta preferata direct din necunoscut, SPECIAL K HOUSE, retine."
    Dragos Miron: "Le-am bagat pe toate, rupt de realitate, daca voiai sa dai de mine, ma gaseai in noapte, pe strazi intunecate."
    Phunk B: "Jucal has moro car socheres merundo."
    Bocaseca: "Dar tu te schimbi si folosesti cuvinte care nu te reprezinta ca sa fii iubit."
    Pacha Man: "Because I'm mad boy, I'm bad boy, I'm gangsta, eu nu sunt ca voi."

    Warning: Doar daca mergi in intuneric ai cum sa iesi la lumina!
    Adio omul vechi!!

    Note: "Am in grija o armata intreaga."

    Dragonu': "C-am vazut strazi grele, stricat am fost, dar prin lumina m-am intos si-s bucuros si zic la toti, adevarul, n-ai cum sa scapi, imparatia cerului regat luminat, suflet curat, impacat in etern, departe de moarte, pacate, blestem."
    Nimeni Altu': "Sunt doua aspecte, aparente nu pentru oricine, de multe ori ne faceam rau, ca sa ne fie bine."
    Dragonu': "Antropologic, din mediul anecdotic si alcoolic, un fost dependent, impertinent, aha, cu un foc perseverent mare si consecvent, dau cu viteza de flow, cu viteza cu care trage plamanul din stou', ca sa scuipe din nou."
    Dragonu': "Am luat-o de la capat si mi-am pus la gura lacat, fara droguri in special legale care te diseaca, era sa mor de atatea ori si am adunat atatea boli, e o greseala in noua ordine mondiala."
    Chimie: "Au urmat seri pline de seringi si ser, cu venin mizer, inchei al tau sincer."
    Dragos Miron: "De asta tin ca nepotul meu sa lase rap-ul, ca eu l-am inteles aiurea si era sa-mi rupa capul."
    Bocaseca: "Nu mai spune tot ce gandesti, tot ce gandesti, nu mai spune ce pandesti, nu mai spune tot ce vorbesti, se va intoarce impotriva tot ce gandesti, mintea ta e arma, nu pot sa ma sterg, daca aprinde sufletele, stinge, poti sa ma certi."
    Dragos Miron: "Ma doare-n pula cine esti, cand habar n-am nici cine sunt, stiu cine am fost si nu mai vreau sa ajung, un infectat introvertit plecat din lumea monstrilor si pierdut in lumea celor vii."
    Nimeni Altu':
    "In timp, si oamenii is la fel, aveam un unchi, si stii ca pana plec, orice as face n-am sa-l uit."

    Warning: "Asta nu e viata... nu e... si eu stiu. In focul vietii mele, eu ard de viu."

  14. Likes Coxmin, Xeju, Adolf Hitler, George., RMV. liked this post
  15. #10

    User Info Menu

    @TheLord

    Asa este bine? sau ceva de genul? am adaugat palaria aia mna.. CRACIUN

    topicurile hot, astea doua sunt pentru asta
    Nu prea am idei cum sa le fac pe astea le-am facut asa de test
    Last edited by dEv.; 21-11-18 at 10:07.


    Strumf: Pula mea in gura ta ~2024

  16. Likes Symb0L, SiNiSTER liked this post
Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •