Quote Originally Posted by FraGsTeR View Post


Totuși ar trebui interzisă comanda "Ultimul duck jump /jump/etc trăiește",deoarece mulți nu înțeleg logica comenzii,care in opinia mea este că doar ultimul care executa comanda respectiva va trăi.Nu mi se pare corect sa moară cei care au executat acea comanda dacă nu a existat niciun "ultim" jucător.Ma refer la faptul că mulți când au văzut că au făcut comanda ii omara instant.
N-am cum sa fac regulament pentru fiecare comanda zisa de simon.
Am accept alea cu simon spume, spune moale, morena, dar n am cum sa intru in toate comenzile...
Motiv:
Poate fi interpretat.
Cand zici simon spune ultimul duck jump moare, il astepti pe ultimul sa sara si-l omori, acum daca dureaza mult, ii omori si pe aialalti care sunt paraleli.
Cand zici simon spune ultimul duck jump TRAIESTE, automat primii care au sarit sunt ca si morti, pentru ca in acest joc exista un ultim jucator care va sari si care va trai, iar ceilalti participanti care au sarit sunt deja out of game adica degeaba in viata, so?

Repet, comenzile spuse de simon au mai multe cacaturi in spate si nu vreau sa le analizez, pentru ca nu fac "dresaj game" sa ii antrenez pe bajeti sa fie cu corectitudinea in comenzi, poate doar pe admini, dar asta-i alta poveste.