Quote Originally Posted by Strumf View Post
Sa vin si yo cu postul, cu toate ca n-am idee, dar poate imi vin ideile si le detaliez si yo )

Ce pot sa mai zic, decat ca au trecut 8 ani de zile, cu zile bune, cu zile rele, foarte bune, foarte rele, ca si in veata de zi cu zi..urcusuri, coborasuri si cum zice al nostru Florin Sala.mior, in melodia "Stau ca vulturul pe stanca":
"Stau ca vulturul pe stanga si restul lumii pe langa,
Ca m-am pus, ca m-am pus, ca m-am pus acolo sus."
, am trait si perioada aia, ceea ce inseamna ca nu am muncit degeaba.

In rest ce as putea sa mai zic? decat ca am intalnit tot felul de oameni: cu caracter, fara, lepre de oameni, ciudosi, frumosi si tot felul de caractere bune sau mai putin bune, mai jos am sa va enumar cu cine am avut ocazia sa stau fata in fata si sa dam noroace, deci sa incepem:

@TheLord - am avut ocazia sa-l intalnesc pe la 18 ani, cand mergeam la o nunta in Lugoj si am trecut prin satucul lui si a fost singura si unica ocazia unde am putut sa ne vedem..ma astepta bursucul acolo in gara, dar plm..asa de bine ca am dat un noroc, o poza ca sa avem amintire si deja sugativa aia de control a fluierat ca sa plece, si doar ce am urcat in tren si am plecat...maxim 2-3 minute am reusit sa stam la o vorba ca imediat am si plecat..dar cum am zis, OCAZIA a facut ca sa reusim sa ne vedem, ma gandesc ca daca nu ar fi fost ocazia aia, nu ne-am fi vazut...speram sa mai avem ocazii

@rZr. - pe el l-am intalnit primul pe la 15-16 ani cred, am fost prima data la biliard, am mai fost si pe la el, a facut si cu mine vreo luna de sala dar a cam tras chiulul numai bine fratelo, nu ne-am uitat, cand ne vedem ne salutam, el avand facultatea pe langa unde invat eu la facultate si am mai avut ocazia sa stam la o vorba, pace acolo si sanatate.

@ M-am mai vazut cu un fost administrator cred, era din Podu Iloaiei si am fost la o bere si l-a intrebat daca are 18 ani dar el avea, ce mai avea putin si-i arata buletinul, pace si tie acolo si sanatate. (cine-l stie, sa-i dea tag, sau sa-mi zica)

@Khajiit - omul cu tupeu, m-am vazut cand am fost in Bucale si de acolo in Constanta..a venit sa ma ia din Centrul Vechi, eram la o bere si trebuia neaparat sa ne vedem, omul era venit de la fotbal, cand l-am vazut am crezut ca e Messi de Romania, si mai avea putin si facea pipilica pe el )) am fost si si-a spalat Bentley-ul si dupa am mancat la MC unde s-a luat de un tigan, ca voia sa i se bage in fata la MC Drive, dar oricum daca se dadea buldozerul din masina jos (EU), il calcam pe cap trebuie sa ne mai vedem si sa avem ocazii.

@^-RoYaL-^SsKCobra - el s-a bagat la un concurs de matematica, ca sa vina special in Iasi ca sa se vada cu mine, deoarece aici se tinea concursul..ne-am vazut, am facut si un ping-pong si cum am zis mai sus cum ca din Bucale am ajuns in Constanta unde am iesit intr-un club cu niste nigga si a fost frumos..cand mai avem ocazii, ne mai vedem...spor la job si sa te tina cu gagicata

@Orlando - el e un pui de James LeBrone, doar ca atunci cand arunca la cos, se arunca pe el si nu ala de baschet, la ala de gunoi cand am fost in Bucale, i-am dat share la locatia unde am stat cazat, dar facea vreo ora si ceva pana la je si mi-a zis ca daca ies in Centrul Vechi, sa-i dau semn ca vine imediat a avut bulan si cum am zis si la Khajiit, am iesit in Centrul Vechi, i-am dat mesaj..omul era pe afara la baschet, s-a dus repede, a luat un taxiu, si-a luat bateria externa si a venit ca sa ma vada..frumos din partea lui a venit unde i-am zis ca stau la terasa, am stat maxim 10 minute si cu el si cam asta a fost sanatate si tie

@moxu112 - care si el a avut o oportunitate sa vina in Iasi si aia a fost..trebuia sa ne vedem neaparat a venit si el, m-a luat cu masinuta si am fost la o bere, de fapt 2 ) o ocazia a avut-o si acum vreo 3-4 ani, dar pe vremea aia tinea mai mult legatura cu TheLord si cand a fost in Iasi, nu m-a anuntat dar cu ultima ocazia pe care a avut-o, nu a ezitat sa ne vedem si asa a si fost sper ca esti ok si sa ne mai vedem si cu alte ocazii te pup

@Rifle. - el a venit in Iasi in excursie cu clasa..deci va dati seama ca omul cand a auzit de excursie a propus Iasi a aparut si el pe aici prin Iasington, m-am vazut cu el, am vrut sa dam un ping-pong, dar nu a fost norocul de parte noastra si unde am dat si cu Royal ping-pong-ul respectiv, nu mai este acolo sala respectiva si cand am fost in alta locatie, erau ocupate pana tarziu pacat ca au avut colegi bulangii si au setat ca la ora 11 maxim sa fie in camera ca am fi avut mai mult timp..vrea sa vina la facultate in Iasi, il astept ) pace acolo

@Alex Catalin - si cu sugaciul asta m-am vazut ) cand am fost in Constanta, am pus un story, pe care l-a vazut si m-a intrebat daca-s in satucul lui si i-am zis ca da si a zis ca poate ne vedem zis si facut, a venit omuletul unde eram cazat, m-a luat la pachet si ne-am dus la Starbucks si am baut o cafeluta, o vorba, o opinie, una alta super, pup si tie

@DANUTZ.JB - uitasem de tine, sugaciule..fememe ) a venit si el in Iasington cu ai lui ca avea niste treaba pe aici si cand mi-a zis ca e aici si mi-a dat poza, eu dormeam..m-am trezit, m-am uitat acolo si am zis "ba, asta e aici la mine" ) si i-am zis "hai ca ma imbrac si vin"..zis si facut ) m-am dus unde era cazat si m-a asteptat omuletul cu un suculet am stat si cu el la o vorba, am vazut si niste puicute, mama, mama..ca daca aruncam lanseta, prindeam pestisorul de haur..aveam si la mana, ceasul care e suflat cu aur, doar trebuia sa bata in el lumina si sa straluceasca, si ele cand vedeau, deja...erau inumiate ) sper sa mai ajung pe la el vara asta, daca ma primeste..si nu ma fute in cur ) sper sa mai avem ocazii sa ne vedem, pupix

@KrAzZzY - stai ca si pe tine era sa te uit )) ai venit si tu la ceva olimpiada sau ce era in Iasi si mi-ai dat semnal ca esti aici la mine si daca nu iesim la o bere zis si facut si cu el, am fost la o bere, o tigara, o vorba, o una-alta si cam asta a fost si cu el il mai astept pe aici, el fiind din Suceava cand esti pe aici si ai liber, dai un telefon si stabilim spor in sesiune

Cu cei mentionati mai sus, am avut ocazia sa-i intalnesc si in viata reala prin intermediul sv-ului JB.ALPHACS.RO. Nu multi, dar oameni super faini si sper sa mai avem ocazia sa ne vedem, si de ce nu si cu oameni noi, unde repet, nu pot sa ies cu totii, trebuie macar putina varsta acolo, nu de alta, dar nu vreau sa mi se zica "tata" intelegeti voi, nu e vorba de fita, e vorba ca nu pot cu oricine, oricand..asta in functie de timpul pe care-l am liber.

Deci prin intermediul sv-ului, am cunoscut oameni superi si nu as mai sti ce sa mai zic, sper sa ne revedem cu bine cu totii.

La multi ani noua si sa avem sanatate ca sa putem face cati mai multi ani si sa ne vedem sanatosi si in viitor daca nu cu o ocazie planificata de noi, atunci prin intermediul altor ocazii...repet, OCAZII, cu toti cei de sus m-am vazut datorita ocaziilor pe care le-am avut

va pup pe toti
vezi ca ai sa imi dai 70 de lei moldovean gras drumu pana la tine si pana acas si ce mi am luat eu pe drum