Quote Originally Posted by R0B0tz3L View Post
Nume : R0B0tz3L
Propunere : As vrea sa propun o noua regula in privinta protectiei proprii a playerilor impotriva minne-ului, quit-ului, destroy-ului si mai nou si a banului. ( deoarece sunt persoane pe server ce si-au facut
Consecinte : Playerii curati cu steam de exemplu pot beneficia de o neplacere cand cel in cauza ii executa comanda sau orice alta comanda in acest topic. ( mai ales ca sunt unele persoane ce nu stiu cum sa o rezolve si stau peste o zi sau doua pentru a remedia)
Beneficii : Reclamatiile nu ar mai curge in legatura cu abuzurile de minne pentru ca nu se vor mai spama de vreo 20 de ori cat sa spameze consola si la fel cu quit, ds.
&Propun ca playerul/adminul prins in fapt ca are asupra lui un cs cu protectie sa-i fie acordata o consecinta( -1, avertisment etc)
*Adminii in cauza se plang de acest aspect ca cei care vor sa faca rau se inarmeaza cu protectie inainte sa iasa la scandal si gameplay-ul se strica usor usor.

Mulumesc!

Va astept cu un sau un - apreciez daca o sa oferiti si motivul
Reclama si spam-ul pe chat( say, say_team, chat/ U@) sunt interzise. Sanctiune: Gag 10 minute/ Ban 1440 minute( o zi)/ Destroy/ Minne

Eu cred ca deja din regulament este destul de clar in ce caz "special" se poate utiliza MINNE.
Dupa cum vedeti in regulament pentru limbaj/abuz/etc. nu este specificata ca masura MINNE, deci daca se executa comanda de minne pentru asa ceva = abuz = reclamatie si aia e.
Degeaba bag eu regula sa nu va executati minne pe steam ca tot o sa se dea sau ca X sau Y are protectie, tot o sa se spameze.

Cum am zis, doar intr-un singur caz se poate executa minne, reclama sau spam cu reclama, celelalte cazuri sunt egale cu abuz si se poate face reclamatie.