Quote Originally Posted by R0B0tz3L View Post
Asta ar fii prea genial sau sa faca un mic sv de 16 persoane cu modul vechi, dar sa fie doar pentru persoane vechi sau la care le ofera acces el. Ca sa nu strice iar orice copil modul de joc.
Si dupa va plictisiti aceasi oameni ) @?RyN? Nici acum nu te joci, nici daca am baga inapoi nu te-ai juca, deci practic e propunere degeaba.
Nu sunt prea multe, shop exista parca mereu sau poate primul an nu dar atunci nici nu jucai deci nu ai de unde sa stii cum a fost )))
Ca dupa cand am implementat noul mod ce a fost adaugat in plus la jocul basic a fost daysmenu si shop ul(parca shop era si in primul an nu mai stiu), plus de asta jucatorii voiau daysmenu, shop, sisteme sa fie si cv nou si okay, ca deja a devenit monoton fara astea ca simon facea aceleasi chestii, mapele se repetau si nu era un element in plus care sa faca atmosfera.
In plus in shop de atunci nu prea au fost adaugate asa multe chestii, doar daysmenu a fost bombardat cu day uri.
Echilibrarea se poate face cu limitari la vip si etc. Da pana la urma daca nu joci minim 20 de min pe o harta tot nu ai money de multe din shop.
Pe vremea aia cand nu ne pricepeam sa facem, nu stiam codare si etc. era si normal, dar mereu erau cerinte de la jucatori asa ca am invatat si acum cand stiu sa fac de ce sa nu bag propunerile?

In loc sa cautati rezolvari pentru a echilibra jocul, care deja oricum este echilibrat destul de bine, va ingropati in trecut si aruncati duma "mai bine ala vechi", asa nu se evolueaza deloc.
Secretul dupa parerea mea nu modul era atunci, ci oamenii care jucau pe server si perceptia lor asupra acestui mod si server si desigur implicarea mea si alui strumf cand ne jucam 24/24 sa vedem de atmosfera si abuzuri.
Dar cum am zis, o sa mai bagam si modul vechi, probabil cand face 10 ani serverul, dar permanent nu o sa fie bagat, e ca si cum muncesti la ceva 10 ani si dai cu piciorul la tot