Salutare dragutilor , ca in fiecare an si anul acesta cu ocazia sarbatorilor de iarna am bagat un update specific acestor sarbatori si desigur, ca in fiecare an, organizam cateva concursuri de Craciun la care puteti obtine diferite premii!
Deoarece concursurile care va plac foarte mult deja au fost organizate, anul acesta vreau sa organizam si un concurs nou, de cantat a mai fost, scrisoare pentru mosul a mai fost, dar acum vreau sa fie un concurs in care trebuie sa creati o "poveste de Craciun"! Daca tot ati fost lenesi anul acesta cu compunerile la scola, facem acum aici sa va reveniti un pic ! Mai jos gasiti toate informatiile despre acest concurs, ce trebuie sa faceti, tematica povestii, etc. !

Ce aveti de facut?
Trebuie sa creati o poveste de Craciun care sa aiba legatura cu Mos Craciun si server-ul de Jail Break! Povestea poate sa fie cum doriti voi, una care se desfasoara pe server, una care se desfasoara in realitate, orice idee aveti in cap o puteti include linistiti in poveste! Va scriu aici si ce idei am avut noi, idei multumita carora a venit si ideea de acest concurs, "O zi din viata lui Mos Craciun pe Jail Break" / "Poveste despre cum interactioneaza jucatorii cu Mos Craciun" / "Mos Craciun de pe Jail Break in viata reala". Aceste idei au venit in timp ce ne gandeam la un video de Craciun, care nu stiu sigur daca o sa fie facut. (multumiri lui @Orlando pentru idei )
De asta este foarte bun acest concurs, cea mai frumoasa poveste, adica povestea castigatorului, poate o sa fie folosita si pentru a crea un video de Craciun anul acesta pe servere!



Regulament & Informatii:

1. Cum am specificat mai sus, povestea trebuie sa fie una de Craciun care sa aiba legatura cu Mos Craciun si server-ul de Jail Break!
2. Povestea poate sa contina orice doriti voi, personaje de pe server, din viata reala, oameni de pe forum(ex. TheLord ca Mos Craciun/Ren/Etc. ) deoarece nimeni nu se supara, fiecare isi creeaza povestea dupa bunul plac!
3. Povestea sa fie creata in limita bunului simt, adica fara jigniri la adresa personajelor folosite!(eu nu ma supar, dar poate ceilalti da, RISCATI chiar descalificare)
4. Daca nu aveti inspiratie sa legati modul de Jail Break cu Mos Craciun si sa creati o poveste de Craciun, atunci puteti face orice poveste doriti voi dar sa fie tot cu tematica de Craciun, desigur asa sansele de a castiga o sa fie foarte micute, dar exista posibilitatea de a folosi povestea pentru a crea un video de Craciun!
5. Nu aveti voie sa luati povestile de pe internet! Cine este prins cu asa ceva o sa fie automat descalificat si nu o sa mai aiba ocazia sa participe la urmatorul concurs de genul!
6. Este strict interzis sa RADETI sau sa va bateti joc de cineva din acest topic! Riscati descalificare si desigur ban pe forum pentru o perioada de timp mai micuta!
7. Aveti voie sa postati doar o singura data in acest topic ! Dupa ce postati in acest topic nu mai aveti voie sa postati din nou, aveti voie doar sa va editati post-ul!
8. Va doresc multa bafta la acest concurs , fie ca cea mai frumoasa poveste de Craciun sa castige!

Model inscriere:

Nick CS:
Povestea de Craciun:
Am citit informatiile si le-am inteles, stiu ce trebuie sa fac:
Ce te face cel mai fericit in timpul Craciunului?(nu este obligatoriu de completat):

Ex.:

Nick CS: TheLord
Povestea de Craciun: completati cu povestea creata
Am citit informatiile si le-am inteles, stiu ce trebuie sa fac: DA
Ce te face cel mai fericit in timpul Craciunului?(nu este obligatoriu de completat): serverele si comunitatea noastra

Premii:

Locul 1: +1 si VIP+SOUND+CE VREI TU 1 luna
Locul 2: VIP+SOUND+CE VREI TU 1 luna
Locul 3: VIP+CE VREI TU 1 luna

CE VREI TU = puteti alege ce doriti voi dintre SOUND/VOICE/QUIT/+1(este permanent)

Acest concurs se inchide in data de 26/12/2021 cel tarziu pana in data de 28/12/2021 dupa care in cel mai scurt timp o sa anuntam si castigatorii concursului ! Sper ca o sa decurga totul bine ca de fiecare data si desigur ca o sa va distrati mult alaturi de noi si Craciunul acesta !
Stiti bines ca va iubix si va pupix dragutilor !
Multa bafta la acest concurs si fie ca cel mai activ sa castige !


Acesta este al 3-lea si ultimul concurs de Craciun organizat in acest an!

Deoarece imi place foarte mult mesajul de final de anul trecut si de acum doi ani si sincer deja dupa 10 ani as scrie aceleasi chestii dar probabil formulate intr-un alt mod, am decis sa las mesajul de anul trecut din topic-urile de la concursuri si aici, intr-un spoiler! Fiecare citeste daca doreste, dar stiti oricum ca va iubix si va pupix !


Din nou a trecut un an si imediat ajungem la aceasta sarbatoare minunata, Craciunul, sarbatoarea la care de fiecare data, deja de 10 ani, ne adunam toti si petrecem impreuna! Faptul ca sunteti toti ca intr-o familie pe server si ca sunteti uniti de Craciun ma face mereu extrem de fericit si abea astept sa vina aceasta perioada al anului. Anul acesta oricum a fost unul slab din orice punct de vedere din cauza la corona, totusi server-ul a fost okay in tot acest timp, de multe ori pe timp de pandemie a fost chiar ca pe vremuri plin de jucatori si desigur plin si de jucatori vechi! Ma bucur enorm ca de 10 ani ne sustineti si sunteti alaturi de noi si la bine si la greu si ca TINETI la acest server!
Nu vreau sa o lungesc in acest topic deoarece este concurs, as avea multe de spus stiti doar cum sunt eu Deci sa trecem direct la subiect:
Vreau sa va doresc sarbatori cat mai linistite si fericite si un Craciun fericit alaturi de cei dragi si desigur alaturi de JB.ALPHACS.RO! Sper ca o sa va distrati de sarbatori alaturi de noi si ca o sa va simtiti ca intr-o familie pe tot parcursul sarbatorilor de iarna !
Cum spun de fiecare data, rezultatele finale nu trebuie niciodata sa va dezamageasca ! O sa mai existe concursuri, o sa existe si alte posibilitati de a castiga ceva pe server ! Trebuie sa va distrati si sa va simtiti cat mai bine la aceste concursuri si sa participati din placere la ele!
Va doresc multa bafta la acest concurs si sper ca totul o sa decurga tot mai bine si ca o sa va placa foarte mult toate chestiile implementate anul acesta pe server!
Lorducu va iubeste dragutilor !