Hellau, cum am zis si in topicul cu event aniversar , mai organizam cateva concursuri acum de ziua server-ului daca tot nu am organizat in anii precedenti(doar foarte rar la aniversari).
Al 3-lea concurs,mai bine zis ultimul concurs aniversar, o sa fie unul foarte simplu , aveti treaba simpla de facut , doar trebuie sa postati in acest topic ce traseu alegeti , citit mai jos pentru informatii!
Multumiri lui @?RyN? pentru ideea asta de concurs si lui @Rowst deaorece a facut poza pentru concurs!

Ce aveti de facut?
Trebuie doar sa postati in acest topic dupa modelul de mai jos si sa scrieti ce TRASEU alegeti sa parcurgeti in poza de mai jos , traseul trebuie parcurs de JOS in SUS ! ( poza: https://i.imgur.com/4AQWX3H.png ). Ex. traseu: 1-2-1-2-1-a (puteti sa va opriti la orice nivel doriti)
Cititi sectiunea Regulament & Informatii pentru toate detaliile despre acest concurs!



Regulament & Informatii:

1. Pe fiecare rand un cadou contine un premiu si un cadou nu contine NIMIC !(ex. 1 contine vip si 2 nu contine nimic) La urmatorul rand tot asa un cadou contine un premiu si unul nu. Foarte important este sa nimeriti cadoul care contine un premiu deoarece daca alegeti gresit , adica cadoul care nu contine NIMIC atunci pierdeti tot!
2. Puteti sa alegeti pana la ce cadou vreti sa urcati , de exemplu daca vreti sa alegeti doar din primul rand cadoul 1 atunci la modelul de inscriere completati doar cu 1. Daca vreti sa riscati sa mai urcati un etaj atunci puteti posta 1-2, daca vreti sa urcati inca un etaj 1-2-1 (sau cum vreti voi combinatia).
IMPORTANT! Daca nimeriti cadoul de la randul 1 si nu nimeriti cadoul de la randul 2 atunci NU CASTIGATI NIMIC. Tot asa daca nimeriti cadoul de la randul 1 , 2 si la 3 gresiti NU CASTIGATI NIMIC!
Daca nimeriti cadoul de la randul 1 si 2 si decideti sa va opriti castigati ambele premii din acele cadouri, tot asa daca nimeriti cadourile de pe randul 1,2 si 3 castigati continutul de la toate cele trei cadouri!
3. Randul 4 , adica cadourile rosii, este un rand de CHECK POINT, adica daca nimeriti cadoul corect inafara faptului ca o sa castigati cadourile de la randurile 1,2,3 daca gresiti la randurile 5 sau 6 atunci ajungeti inapoi la CHECK POINT si castigati premiile de la etajele 1,2 si 3. Desigur daca dupa CHECK POINT vreti sa riscati doar inca un rand adica RANDUL 5 si va opriti si nimeriti corect randul 5 atunci primiti castigurile de la randurile 1,2,3 si 5.
4. Randul 6 este un rand BONUS care va ofera 3 posibilitati de alegere(a-b-c). Desigur dintre astea 3 doar unul singur este corect! Daca nimeriti cadoul corect o sa va duca la PREMIUL CEL MARE.
5. Daca parcurgeti corect tot traseul , exemplu traseul corect este 1-2-1-2-1-a atunci o sa castigati toate premiile de pe traseu. Asta inseamna ca o sa castigati premiile de pe randurile 1,2,3,5 si premiul cel mare!
6. Oricine poate sa participe la acest concurs indiferent de ACCESE/GRAD!
7. PUTETI SA ALEGETI un traseu deja ales de alt participant!(de ex. daca cineva deja a ales 1-2-1-2-1-a si voi puteti sa alegeti 1-2-1-2-1-a)
8. Va puteti opri la orice nivel doriti voi , fiecare parcurge traseul si isi asuma riscul de a nu castiga nimic!
9. Aveti voie sa alegeti o singura data , dupa ce postati in acest topic nu mai aveti voie sa va schimbati decizia ! La cine apare ca a editat post-ul o sa fie automat descalificat ! ( in caz ca gresiti ceva si abea ati postat ma puteti contacta si va editez eu post-ul sau il sterg si postati din nou )
10. Traseul final deja este stabilit de mine ! La finalul concursului o sa postez poza cu traseul castigator si o sa primiti premiile din cadouri!
11. La multi ani dragutilor ! Va doresc bafta la acest concurs

Poza:



Model inscriere:

Nick CS:
Traseu ales ( ce combinatie vreti voi , ex. 1 sau 1-2 sau 1-2-1 etc.):
Am citit informatiile si le-am inteles, stiu ce trebuie sa fac:
Care este cea mai frumoasa experienta traita de tine pe server?(nu este obligatoriu de completat):

Ex.:

Nick CS: TheLord
Traseu ales ( ce combinatie vreti voi , ex. 1 sau 1-2 sau 1-2-1 etc.): 1-2-1-2-1-a
Am citit informatiile si le-am inteles, stiu ce trebuie sa fac: DA
Care este cea mai frumoasa experienta traita de tine pe server?(nu este obligatoriu de completat): cand ma puneam capra si o luam in gaoza de la ceilalti

Ca sa intelgeti mai bine va postez poza cu traseul ales de mine in modelul de inscriere completat mai sus adica 1-2-1-2-1-a ! POZA: https://i.imgur.com/eOkcOi0.png

Premii:

Premiile o sa fie afisate la inchiderea concursului in poza finala ca sa ramana totul un MISTER ! Va iubix dragutilor si la multi ani

Acest concurs se inchide pe data de 18/06/2019 dupa care in cel mai scurt timp o sa anuntam si castigatorii concursului !

Dragutilor a mai trecut un de cand am deschis acest server minunat si uite ca iar am ajuns la acest "final" de topic unde nu mai stiu ce sa scriu sincer, 8 ani a fost o perioada lunga , mereu am vrut sa vin cu ceva nou in fiecare an , chit ca 60% dintre voi nu citesc aceste mesaje , macar acei 40% care le citesc stiu ca sunt apreciati si iubiti de noi Ma bucur ca am reusit sa facem dintr-un vis REALITATE, ma bucur ca din visul acela de a avea un server am reusit sa facem JB.ALPHACS.RO si ca am reusit sa ajungem pana aici, adica la 8 ani frumosi de activitate!
Fie ca si in urmatorii ani sa mai putem face aceste topicuri, aceste concursuri si sa mai putem implementa sisteme noi si frumoase pentru voi si mai important de asta speram sa mai avem cui sa facem toate chestiile astea!
La multi ani JB.ALPHACS.RO !
La multi ani tuturor jucatorilor de pe JB.ALPHACS.RO !
Va multumim pentru toata sustinerea voastra din acesti ani! 8 ani care au trecut rapid, chiar foarte rapid.Din niste copii am ajuns deja sa fim adulti, 8 ani care au trecut fara sa ne dam seama dar nu regretam nimic!
Va multumim ca timp de 8 ani ati ales mereu server-ul nostru de JailBreak si ca nu ne-ati parasit niciodata ! Multumiri tuturor veteranilor care sunt inca pe server de la inceputul acestuia , 8 ani de zile ne-au sustinut si inca ne sustin munca si se distreaza alaturi de noi! Server care nu este doar un "joc" pentru multi dintre noi , este a doua casa unde ne simtim bine si uitam de toate problemele noastre, unde legam prietenii stranse si ne relaxam cu ei ori de cate ori avem ocazia!
Chiar daca o sa vina momentul in care toti o sa trebuiasca sa parasim acest server/comunitate din anumite motive(viata personala/etc.) va rog sa nu uitati niciodata de NOI , sa nu uitati niciodata locul in care multi dintre noi ne-am cunoscut, ne-am petrecut ani intregi , chiar ani din copilarie si ne-am distrat de fiecare data cand am avut ocazia!
JB.ALPHACS.RO va multumeste pentru TOT!
La multi ani JB.ALPHACS.RO!!!!!!
Va pupix si va iubix dragutilor