Quote Originally Posted by RayzeL View Post
Bai frate, eu nu inteleg cum ati vazut povestea repetitiva, cand mereu sunt lupte noi, si prezentate dezvoltari ale personajelor, in principal ale lui Asta. Intr-adevar, si pe mine m-a cam enervat vocea lui Asta, dar acum mi se pare amuzanta, si se schimba oarecum daca devine serios

Si ca raspuns pentru Shadow, sezonul asta au aparut anime-uri cu un concept total diferit fata de ce ai fi gasit pana acum, dar cred ca ai uitat de Vinland Saga. Si ca un plus, nu uita de sezonul de iarna (Food Wars, My hero academia, Nanatsu no taizai, The King's avatar).
(Nu am vazut nici macar un episod din Black Clover, tot ce am spus a fost din punctul de vedere majoritar al comunitatii anime)
Zici tu ca sunt lupte unice si dezvoltari de personaje diferite, insa in primele 3 episoade (multi se iau dupa regula asta, daca in primele 3 episoade nu pare interesant multi il lasa. Sunt exceptii cum ar fi Steins;Gate unde de-abia de dupa episodul 10 incepe actiunea intr-adevar dar in general asa fac majoritate.) vad un anime despre magicieni (un concept intalnit si reintalnit peste tot) si un Asta care tipa ca un descreierat cu o voce pe care putini o suporta. Oricum dupa cum am mai zis, multi se reintorc la el pentru ca desi are mici defecte este unul dintre viitoarele Big Shounen-uri. Poti vedea schimbarea drastica a opiniei lui Gigguk despre acest anime, unde cand il prezinta prima data il detesta din aproape orice punct de vedere, insa intr-un episod mai recent spune cum i-a mai dat o sansa si nu a regretat.

Nu cred ca nu ai fi gasit anime-uri cu concept ca si acum. Ca nu au fost atât de populare e alta mancare de peste ). Oricum fiecare sezon are anime-uri bune, rele, overrated, underrated. Totul tine de privitor, el este singurul care trebuia sa aleaga ce ii place.