Nu te inregistra daca esti idiot sau agramat!


AlphaCS.RO[ORIGINAL GAMING]


Thanks Thanks:  3
Likes Likes:  38
Results 1 to 6 of 6

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    User Info Menu

    Evolutie Christian #GD [User ~ Co-Moderator]


    Salutare,deoarece in toti anii precedenti in care @TheLord isi exprima afectiunea fata de playerii de pe JB.ALPHACS.RO(cel mai forta server ever) ,retraiam aceleasi momente ca el si spuneam ce simt si acum se intampla la fel imi doresc sa impartasesc sentimente frumoase cu voi toti.
    So lets begin..
    Era vara anului 2013 , din cauza problemelor financiare ale tatalui meu nu isi putea permite foarte multe,un coleg din generala mi-a spus ca imi vinde un pc cu 1 mil (un pentium 4- placa video de 32mb ,procesor single-core ,monitor cu tub,tastatura si mouse cu bila ) .Singurul joc de pe pc-ul acela era cs 1.6. Cand am ajuns acasa am inceput sa ma joc cu botii ,insa nu era cine stie ce,asa ca ma rog de tata cu cerul si cu pamantul sa imi bage net. Dupa ce am bagat net am intrat imediat pe un server(pe vremea aia cunosteam doar clasice). Am stat si m-am gandit sa mai caut si alte moduri ca ma plictiseam de clasice,am vazut akl foarte multe moduri. Le-am incercat pe toate ,pana am dat de jb. Cand am intrat prima data pe server(JB.ANZO.RO) aveam nick-ul "Fratzioru" si auzeam un copil care vorbea la microfon si era godmode si trebuia sa astept dupa el sa termine dayul. Dupa ce se termina dayul era duck day ,eu am crezut ca e ca pe clasic sa omori echipa adversa ,copilul ma omoara si dau rage ) , il injur si zic ca serverul asta e de copii. Pe server era si renumitul @moxu112 , care prima data mi-a spus sa ma calmez si nu l-am ascultat si am primit jbanzo )))))) . Am dat si mai mare rage si am zis ca numai intru niciodata pe server. Am inceput sa ma joc pe alte servere ,pana m-am mai calmat si am zis sa mai incerc odata ,iar de data asta sa fiu super chill ,prietenos. Atunci am intrat cu nickul "TRAG HD SI MORI 3D"(vazusem pe un alt server trag 3d si mori hd , si am zis sa il modific putin) . Cand am vazut cat de super prietenosi sunt oameni si cat de super arata skinurile,am simtit ca aici este locul meu. Jucam de ceva vreme pe server si eram super apreciat(dadeam orice day voiau playerii, nu abuzam de nimic,vorbeam frumos cu toata lumea etc.) .Multumesc din suflet @InDiGo , @FiNNNuTzu. -Ciutix , @Alex-BuNu' @Linus @ AlphaCS si multi altii . Cand eram simon baietii mi-au propus sa fac cerere slot,pana atunci nu aveam cont pe forum. Primul meu nick pe forum era "CrIsSsTiAN97". Avand foarte multa activitate si ore suficiente primesc pro ,eram super fericit. Usor usor,am urcat pana la swat pana in momentul nefericit in care mi s-a ars placa de baza ( . Neavand bani in perioada aceea,3 luni am stat pe bara. M-am ocupat mai mult de liceu ,pana un unchi mi-a facut rost de un pc( si asta caramida). Primul lucru pe care l-am facut a fost sa intru pe server,insa vazand ca am luat remove m-am intristat si am dat pm lui @Strumf si el a spus daca am cerere inactivitate eu am spus ca da,insa cred ca s-au pierdut pe perioada migrarii pe ALPHACS. M-am automotivat si am luat-o de la inceput de la slot,cand am vazut adminii vechi m-am bucurat si am inceput sa stau cu orele pe server ajungand pana la 16 ore...
    Prin 2014-2015 am facut prima mea cerere de SA , am fost acceptat deoarece aveam foarte multe posturi pe la jb. Chiar daca atunci era doar o culoare , ma bucuram si ziceam ca vreau sa tintesc mai sus,insa era cale lunga.. Prin 2016 m-am apucat de photoshop deoarece aveam foarte mult timp liber si m-am decis sa postez si pe la design .
    Tot prin 2016 incerc sa ma "cunosc" mai bine cu membrii comunitatii si am inceput cu @Strumf ) . Mai tii minte Strumfe : "parca ai fost o pizda "sa ne cunoastem mai bine" intreaba-ma si-ti raspund" . Si usor usor am ajuns sa vorbesc din ce in ce mai multe cu el. Deoarece voiam foarte mult sa ma apropii de staf si sa intru in familie. Pe jb participam si anual la concursuri video,unde akl chiar se vedea munca nenica... Stateam cu zilele sa fac ceva chiar frumos. Si asa m-am cunoscut si cu Lorducu mancaias pulica lui.
    Am urmarit forumul sa vad pe unde se mai posteaza si il intreb pe @xeleron daca pot sa postez la Telefoane Mobile si usor usor cresc in posturi si activitate pe forum. Am mai stat ceva vreme si m-am decis sa postez si la Jocuri si akl chiar am postat fratica . Prin 2017 iau co-moderator . Deoarece pe vremea aia gradul de Moderator se obtinea foarte greu adica foarte multa activitate pe forum si posturi zilnice la categorie,am decis sa ma retrag cu veteran . Obtin vet de la xele si raman o perioada cu el, pana se ridica niste "smecheri" si spun ca nu am facut nimic sa merit gradul de veteran si primesc inapoi gradul de user.. Prin 2018 fac Cerere de Server Admin si raman cu el pana acum. Inainte sa ma retrag de la postat impreuna cu @SageOTSP formam categoria : Anime , care este in picioare si in prezent.
    Pe la inceputul acestui an zic sa incerc si JBGO.ALPHACS.RO , akl dau de @Symb0L , @Dogeu , @Blue , @PUMA360 , nu regret ca v-am cunoscut prieteni.
    Symbol cu ajutorul discord-ului ne-a unit din ce in ce mai mult si asa intram in conferinta in fiecare zi.

    Sunt foarte mandru ca sunt un membru al acestei comunitati !
    PSeoarece sunt foarte multi de precizat in acest topic , va las nickurile doar aici : Lord, Strumf, Moxu, Symbol, Ryn, Bles, Dogeut, Otake, Puma, Macio,Smoker, Stil ,KillerElite,Ano Original, Fantoma, Goodnight , TGS , Sage , Engelhardt , Rifle , Alin-"dizainaru" , Goagle , Crz , Yety , Ancol, Madutzu , Skept , Asky, dev, Skartz, Only , Danut , Skilartz , Jamango , Bestia ,Shadow , Stefanel ,Linus, Alex-Bun , Indigo , Ciutix , Fuck4Ever, Slow-Motion ,Ryu , Ektro, Ksaby , va multumesc ca m-ati ajutat si mi-ati facut viata mai frumoasa.
    Last edited by Christian #GD; 25-08-19 at 01:41.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •