Quote Originally Posted by TheLord View Post
Din topicul asta : https://alphacs.ro/showthread.php?99146

Am decis sa bag functie , cum nu am lucrat in amxmodx aproape din vara am stat cu un cacat simplu sa ma chinui cu "idei" de pe internet Dupa a venit ideea lui theboss si am reusit sa fac , dar nu garantez ca nu o sa fie probleme momentan de asta fac topicul ca sa testati cat mai rapid si sa raportati daca detectati ceva bug (va dispar banii degeaba cand sunteti la tero sau cand va mutati de la spec la tero etc).
Functioneaza pe baza de round_end si round_start ( adica de final de runda si inceput de runda ). Cand se termina runda se salveaza intr-o variabila daca sunteti la CT si cand incepe runda daca va mutati la TERO si variabila asta este 1 atunci automat vi se reseteaza banii.
Daca de la CT mergeti la SPEC si dupa iar la CT nu se reseteaza nimic, daca de la CT mergeti la SPEC dupa la TERO se reseteaza sau daca va mutati cu orice fel de comanda de la CT la TERO se reseteaza. Pentru ca toata chestia asta sa functioneze trebuie sa fiti macar o runda la CT adica daca va manca in cur in timpul mapei sa va mutati la CT intr-o runda si in aceeasi runda va muta cineva inapoi nu o sa pierdeti nimic. (fara sa vreau , adica nu am gandit asa departe , am rezolvat si bug-urile ce puteau sa apara de pierdere bani/de neresetare bani etc.)

Deci verificati daca totul functioneaza corect si va rog frumos sa raportati aici cat mai rapid daca ceva nu merge cum trebe !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Am testat cu cineva toate bugurile posibile la acest update micut si totul functioneaza impecabil ! Dar testati si raportati cat mai rapid orice bug legat de acest update !

@Khajiit
Banii de la ct la spec si dupa iar la ct iti raman, daca te muti de la ct la t iti raman banii pentru 3-4 secunde si dupa iti raman 5 dolari, deci e ok.