Quote Originally Posted by Keedo. View Post
Mai propun o chestie
Daca simon / CT ii zice unuia ca daca il bate la x (deagle,ak47 etc) ii da fd,sa ii dam transfer deoarece toti CT zic intr-una ca daca ii bat la deagle le da fd.
La day-ul 'Find The Gift' CT-ul care da open inainte de secundele alea cand se da automat, sa primeasca transfer ca nu am/avem chef ca un dobitoc de la CT sa dea open si toti T sa se tina dupa simon si sa ia gift-u.
Semi-Creatorii care vorbesc peste simon sa primeasca : quit (la cei cu acces) si shake (la cei fara acces quit) .
Mai propun o chestie. Semi-Creatorul care da bani din a 5-6 runda sa primeasca shake+ban pentru ca unii dau bani de la minutul 20,19 si e enervant sa-i vezi pe toti cu drujba , droguri.
Freeday se ofera doar in cazul in care esti omorat aiurea, ramai ultimul la /lr si nu merge si alte situatii speciale. In acest caz, toti retardatii care zic ca ofera fd daca ii omoara, primesc slay, pentru ca incalca regulamentul modului JB. Deci nu e nevoie de regula ca sa va dati seama ca e o prostie ceea ce fac unii jucatori.

Find the gift day e un cacat de day, dupa parerea mea, dar daca cineva deschide usa de la CT aia e plm, oricum nu stiu cum il depistezi tu pe ala care deschide( uneori da, uneori nu), deci nu cred ca adaugam ceva.

Semi-poponarii care vorbesc peste simon si bla bla bla bla, incalca regulamentul de la VOICE( CITESTE-L) - NIMENI cu acces la voice nu are dreptul de a incurca simon, de bla bla, nu are rost sa mai citez ce scrie in regulament.

Pentru ultima chestier exista regula pentru JBMONEY, faci reclamatie si aia e.

Quote Originally Posted by Jemu View Post
Legat de propunerea lui Kedoo cu banii, propun să apară la TOȚI playerii dacă un semi-creator îi dă bani (jbmoney) altui player ca să vedem și noi dacă semi-creatorul are 15 minute jucate pe server și dacă au trecut 15 minute din mapă, că așa îmi dau și eu bani după ce trec 10 minute și nimeni să nu mă prindă.
@The lord, poate tu poti face ceva aici, eu n-am ce sa modific in pluginul de jb.

Quote Originally Posted by Keedo. View Post
Si mai adaug ceva
Adminii afk (fara imun) sa primeasca kick
Adminii afk (cu imun) sa primeasca quit / shake .
De ce?
Pentru ca ei fac minute afk si ne trezim cu ei CT .
Adminii AFK nu incurca cu nimic, ba mai mult ridica serverul pe gametracker( rank).
Adminii care stau afk la spec gen si intra CT nextmap primesc quit sau kick daca n-au imunitate. Un admin stie ca trebuie sa joace 20 de minute harta anterioara, nu sa stea plecat 2312 de runde.
Deci e regulament deja, foloseste-l si citeste-l, ca 90% din ce ai propus este deja in regulament…
Quote Originally Posted by Jemu View Post
Mai propun sa se dea SLAY/QUIT( adminilor cu imunitate ) celor care fac bug-ul la HNS si pot sa se miste.. Daca day-ul e gandit in asa fel incat sa primeasca toti T freeze dupa ce se ascund, nu mi se pare corect ca unii "jmekery" sa poate sa se miste ...
Trebuie sa ii lasam sa se bucure de VIP, altfel nu mai cumpara nici pulea VIP. Deci nu.

Quote Originally Posted by alphaca View Post
La find the gift day , cand un t evadeaza , simonu sa fie obligat sa dea open.
La god mode sa fie interzisa chestia aia cu judecata sa cu ce mi-ai adus de mancare , deoarece simonu face favor si doar dacă-s 3 , 5 , 7 ct in viatasa se poata facă , pentru a se face un vot corect.
Echipa T are dreptul de-al obliga pe simon la o comanda , in momentul in care are lag
Daca ct refuza sa-i dea fd la t , in conditia in care a luat slay in treecut pentru fk pe t respectiv , acesta sa primeasca /t sau slay sau kick (in cazul unui fk multiplu)
La find the gift day, daca evadeaza un T, il omori, ca a evadat. LOGIC, dar simonul nu are voie sa faca favor, daca vine dupa el il poate ucide…
Echipa T nu are drepturi asupra simonului, insa simonul trebuie sa aiba microfon BUN si sa stie sa fie simon. Cei fara microfoane bune, fara creier, trebuie sa fie mutati de la CT.
Daca CT primeste slay ca a ucis un om, nu mai are rost sa dea FD, pt ca a fost pedepsit.
SE da fd cand se face FK, dar daca CT este sanctionat, ce rost mai are sa dea fD? Sunt unele cazuri in care adminii bulangii dau slay si cer si FD dupa. Nu frate, il lasi sa joace si ceri FD. Daca omoara mai multi, atunci mai inteleg, dar pt un fk nu se da slay direct( Decat daca FK-ul e facut intentionat).
Pt FK exista oricum regulament.

Quote Originally Posted by Jemu View Post
Propum ca la day-uri gen find the gift, night day etc sa faceți cumva sa scoateți urmele simon-ului
@TheLord, sa dezactivezi simon steps te rog, e un cvar ieftin pe care-l poti activa si dezactiva la inceputul si sfarsitul day-ului, stii si tu oricum…
Quote Originally Posted by T3m!n@tor4 View Post
Daca face fk doar pe tine sau pe un player nu te arunci ca ..... sa ii dai slay ca oricine mai omoara din greseala uneori. Ceri fd runda urmatoare si gata daca ai fost omorat pe nedrept .
Zici bine Temi.

Alte reguli interesante?

Pana acum s-a propus treaba cu ban pt intrat la ct excesiv. Altceva care sa ajute serverul nu am vazut, eu inca astept idei, pentru ca aveti idei bune cu totii, doar ca unele sunt deja in regulament.
Pupix