Quote Originally Posted by abDu View Post
daca nu ma insel, pe arena este un sistem d-asta, sau pe alt arena, nu stiu, pe csgo, scrii !calladmin si se trimite un mesaj pe serverul de discord, daca s-ar implementa sistemul asta cu un bot care sa trimita mesajele pe discord ar fi forta..
Asta se rezolva maxim din 10 linii de cod, preiei ce zice jucatorul si il transmiti pe discord printr-un bot, ce e mai greu probabil este bot-ul de facut. Dar si asa in ochii mei este USELESS un asemenea sistem deoarece e ca si cum ai contacta direct fondatorul sau alt admin pe discord. Nu cred ca se uita careva fix pe server sa vada ca un jucator a dat calladmin sa rezolve nush ce.

Quote Originally Posted by KillerElite View Post
Hmm, adminii cat si playerii se ajuta intre ei in general. Pana la urma si eu am fost lamurit de alti playeri / admini (si cand aveam grad si cand nu aveam). Nu sunt contra..dar ar fi cam in plus sa adaugi acest sistem cand chatul este global si cam toata lumea socializeaza..parerea mea.
Cat despre sistemul propus in acest topic, a zis killerelite cum sta treaba.
Nu vad acest sistem util din cauza a mai multor factori, factorul principal fiind abuzul de puncte.
Degeaba zici sa punem limitare o data la 7 minute ca tot o sa se faca abuz, da ii cred in stare si la faza cu IP sa il schimbe si sa intre iar sa spameze. Dar hai sa uitam de ip dinamic si sa luam doar cele 7 minute si dupa cele 7 minute poti intra si iti dai iar calladmin si tot asa, pana la final tot cel care face chestia asta o sa iasa pe primul loc.

Daca am duce ideea la extrem, atunci un !calladmin sa nu se faca pe un admin specific, sa se faca global si adminul sa trebuiasca sa dea accept asa oferim sanse egale tuturor adminilor.

Dar din nou, nu vad rostul acestui sistem pe un server de CS, sa zicem ca sunt 20 de jucatori pe server din care 5 nu stiu cu ce se mananca modul dar la 4 din acei 5 le este rusine sa zica si invata usor usor singur, dar exista acel 1 care o sa intrebe si asa daca adminul raspunde GLOBAL pe chat atunci vad absolut toti raspunsul acestuia si ii ajuta si pe ceilalti 4 dintr-un foc, fara a fi nevoie ca acestea sa mai spuna ceva, totul datorita acelui 1 jucator care a intrebat.

Acum hai sa gandim si mai departe, sunt 5 jucatori care nu stiu nimic, reluam faza de sus, 4 nu intreaba nimic 1 are intrebari. Cu sistemul acesta activ pe server acel 1 o sa puna o intrebare pe chat si adminul IN LOC SA II ZICA DIRECT RASPUNSUL (astfel ajutand si ceilalti 4) o sa puna jucatorul sa dea !calladmin ca sa primeasca un punct in + si nu ma contraziceti ca nu ar fi asa ca stiu 1000000000000000% ca cu un asemenea sistem acolo se ajunge.

Deci pe scurt, nu isi are rostul un asemenea sistemul pe CS 1.6, mai multa bataie de cap ar fi doar pentru realizarea lui ca sa se abuzeze dupa de el...
Imi pare rau, ideea nu este rea dar nu prea o vad benefica pentru noi.
T/C