Hmmm, "chizdelor" , ce pot sa zic , am ajuns si aici . 4 ani au trecut foare, foarte , foarte repede .... Parca doar acuma am intrat pe serverul ala de dr, si i-am zis lui strumf(animalul) sa deschidem si noi un server sa vedem ce se intimpla.
Parca acuma jucam metin2 ca disperatu si luam ban pentru "hack" ca ma turna cel mai bun prieten cand il ajutam si chema GM(asta nu era necesar sa zic dar hai sa fie ).
In 4 ani am invatat foarte multe. In 4 ani am ajuns sa avem serverul in top (este de 3 ani deja ) si am ajuns sa detinem si o comunitate. Cu greu , cu usurinta am trecut peste tot, am stat si am rezolvat orice problema(noi am stat), am muncit ca sa ajungem unde suntem acuma si pentru asta au contribuit foarte multi dintre voi.
Da aici ma refer si la donatori, ca sa recunoastem fara ei nu ajungeam unde suntem si ma refer si la adminii care au luat totul pe merit si au stiut sa tina ordine pe server, dar si la adminii gen SkillartzHD fara care nu puneam mana pe multe exploituri/fix fara care nu spargeam intr-o seara 500 de servere si nu terorizam alte servere.
4 ani in pula mea , hai ba sa fim seriosi cum sa treaca 4 ani Vreau iara sa fiu mic de 10-11 ani .
Teorie nu va tin despre admini restu etc. ca nu are rost si nici nu e momentul potrivit acuma.
Imi amintesc cand am decis sa facem modul jb, ca eu ma jucam pe alt server unde era T3M!n@T0R si imi era rusine sa ma bag simon sa vorbesc si intr-un final am fost simon si la cereri admin mereu imi dadea PRO T3m!, asa a ajuns el primu admin la noi pe server.
Asa, dupa ce am decis sa facem modul jb, am fost intr-o comunitate taurunegru.ro si am inceput sa cautam, sa cautam si tot sa cautam, comunitatile mari toate ne-au respins, toti au zis "NU ACCEPTAM SERVER DE 16 SLOT", dar intr-un final, ma suna strumf la scoala.
Imi amintesc perfect conversatia "Baaaa LORDE ALPHAZONE AU DAT ACCEPTAT, AVEM DNS BA" si dupa eu "Dute ba ca nu te cred, nu are cum , comunitate mare (nu era asa de mare) si ne-au acceptat" strumf "da ba, hai cand vii acasa sa ne apucam de treaba". Si dupa a inceput tot,
flood la servere+ reclama, de asta nu am obligat niciodata adminii sa tina redirecte, ca ne ocupam noi de reclama la greu. Eu dadeam connect cu lag.cfg si strumf avand ip dinamic, le facea reclama.
Ce amintiri, cand mergea sa floodezi un server cu lag.cfg. Si trebuie sa recunoastem ca am deschis serverul intr-un timp foarte greu in Counter Strike 1.6 , de ce? Deoarece din 2011 de cand am deschis serverul, au aparut toate exploiturile/floodurile care efectiv iti rupeau serveru in 2.Si da sa ne amintim si de acel "raiz0" cu care se spargeau serverele.
Multe multe amintiri placute, neplacute (alea neplacute nu le scriu ca nu suntem la inmormantare "dava dreq" ). Pot sa zic, ca secretu nostru de a popula server/comunitate era ca noi permiteam multe, chiar prea multe, nu am pus restrictii la multe lucruri, ma refer *LIMBAJ* , daca erati in alte comunitati dupa 1 cuvant vulgar puteati sa stati 1 luna pe tusa.
Ne atasam prea repede de oameni si ne imprietenim foarte repede. Cu unii am ajuns sa ne zicem si lucruri din viata reala , am si plans cu un admin... Mist3r , nu stiu cati dintre voi il mai stiti, a da si cu moxu am plans odata de ziua lui
Am zis tot ce imi venea in cap, pe scurt , CHIAR DACA NU CITITI EU AM SCRIS
Asa ca incheiere sunt fericit ca sunteti alaturi de noi si ne sustineti si ca am reusit sa formam o mica "familie" unita la bine si la greu chiar daca unii sunt mai nesimtiti si nu stiu sa respecte bunatatea noastra si profita de bunatatea noastra cateodata.
Ce este de zis :

Va multumim ca ne-ati fost alaturi in tot acest timp , si nu ne-ati parasit, nu ne-ati lasat balta in momentele grele cand aveam nevoie de voi !

Cu ajutoru vostru am facut si un video de aniversare a 4 ani. Daca nu intelegeti ce vrea sa insemne inceputu, atuncea va explic eu. Am vrut sa ne reamintim cum l-am intilnit pe strumf si cum am decis sa facem un server .
Desigur acel server de dr nu era dr.alphacs.ro ci altu, ca pe vremea aia nu exista alphazone/alphacs/anzo ! Deci trebuie sa fiti atenti mai mult la chat la conversatiile TheLord/-Animalul- dupa Strumf.

Video:


Inceputu )


LA MULTI ANI !