Quote Originally Posted by uZzZy View Post
http://www.mediafire.com/file/v2z52r...8/bug.dem/file Dupa ce s-a terminat spiderman, si cand am dat slay urile alea de acolo se vede cum pot da 2 day-uri. Am observat cand era cell day si am dat si spider man, dupa am dat god mod cu harry poter, si aveam imunitate
Il numesc "periculos" pentru ca se poate abuza, se poate da god mod cu gun day s.a.m.d
Am bagat o verificare acum si la handler, intradevar nu era verificare doar in meniu dar la handler deja nu mai era nimic deci practic daca iti ramanea meniul deschis se dadea la altu set si ala alegea un day dupa care cineva dadea set iar la primul simon (cel care ramane cu meniul deschis) si alegea day atunci se punea si acel day ca nu era nicio verificare in handler. Nu era verificare si acolo deoarece bug-ul acesta era imposibil de facut pana sa fie bagat SET. Acum a fost (ca l-am rezolvat) posibil doar pentru ca exista set si puteti schimba simon-ul fara ca primul care a fost sa moara(ca daca moare atunci ii disparea automat meniul).

Eu am testat acum si nu mai merge cu ce am bagat, totusi verificati daca totul este OKAY deoarece am bagat doar o simpla verificare la handler sa nu bag la toate case-urile, in caz ca mai merge facut(testati toate posibilitatile) atunci trebuie sa bag la toate case-urile (care chiar ca nu o sa permita deloc sa se intample ceva de genul, dar logic si corect este cum am facut acum si atata timp cat merge asa nu are rost sa umplam sursa cu cod inutil), dar nu cred ca o sa mai fie probleme!


Las topicul deschis pana confirmati daca totul merge cum trebuie acum