Quote Originally Posted by _ELIT_ View Post
Salut , stiu ca nu am pc dar in ultimul timp am observat (si cand aveam pc si acum cand nu am) am observat ca pe gt nu ti se salveaza bine orele am vazut la multe cereri , si cand aveam pc ultima data cand eram pe sv un baiat a dat lvl i-a scris ca are 45h si cand a intrat le gt avea 17 , deci propunerea mea suna in felul urmator , ca la cererile de helper/up grad sa se contorizeze pe !lvl pentru ca se mai intampla buguri
Exemplu cu un asemenea bug aveti in cererea urmatoare (am si precizat)
https://alphacs.ro/showthread.php?13...elper-ACCEPTAT
Va rog votati sau
P.s activitatea poate fi verificata din baza de date daca nu ma insel dupa steam id deci asta nu cred ca ar fi o problrma ca o pot verifica lord si alin
Am explicat asta de sute de ori de cand detin si servere pe csgo.
Pe 1.6 nu este problema asta ca toti joaca nonsteam si daca joaca steam tot ei isi seteaza nick-ul din cs nu se pune automat cel de pe steam.
Pe CSGO sta altfel treaba, csgo preia numele de pe STEAM si asa ori de cate ori va schimbati numele pe steam si pe csgo se schimba.

Acum ce face gametracker? Gametracker contorizeaza orele pe NUME, nu le contorizeaza pe STEAMID/IP/ETC. doar strict pe NUME. Asta inseamna ca daca tu iti schimbi numele zilnic activitate o sa se contorizeze mereu pe numele nou, desigur se contorizeaza si pe numele vechi din nou daca te joci cu ele.

Daca eu am azi numele TheLord si ma joc 10 ore, maine gametracker-ul imi arata 10 ore in + si activitate de 10 ore in grafic pe ziua respectiva.
Maine daca imi pun numele TheLord1 si joc 15 ore, alea 15 ore se contorizeaza pe TheLord1 pe gametracker si acolo o sa se puna activitatea, pe TheLord raman cele 10 ore si activitatea pe ziua precedenta dar pe ziua noua cand am schimbat numele 0.

Ce face sistemul de !lvl pe server? Sistemul de LVL deoarece este direct implementat pe server si se poate prelua STEAMID clientului contorizeaza totul pe STEAMID, va puteti schimba numele de cate ori vreti voi ca orele o sa se contorizeze in continuare din cauza ca se salveaza pe STEAMID. (aici se pierd orele doar in cazul in care va schimbati contul de steam si primiti steamid nou)

Acum daca sunteti genul care isi schimba numele des, la CEREREA DE ADMIN puteti atasa o poza cu orele din !lvl si desigur activitatea gametracker de pe numele actual, puteti atasa MAXIM activitatea de pe 3 NUME, asta inseamna ca se acumuleaza orele de pe cele 3 nume cat si activitatea. ( spun asta ca daca voi va schimbati numele de 3 ori in 15 zile macar sa vedem graficul de pe fiecare nume sa ne asiguram ca ati avut activitate in cele 15 zile )

In concluzie, "daca nu va arata bine orele pe gametracker" cautati si numele vechi si puneti link in cererea de admin de la fiecare + poza de la !lvl unde arata corect orele.

T/C