Quote Originally Posted by Hades View Post
Salut!
Am venit cu o propunere noua ce vreau sa fie luata in serios de catre totii cei care o sa faca post cu PRO sau CONTRA de asemena si un MOTIV serios pentru acel pro/contra
Bun , m-am gandit ca @TheLord sa aleaga 4 persoane activte,serioase si care sa nu isi bata joc si sa aiba gradul de GENERAL care sa fac propunere de up adica
Ex :
Nick CS : Hades
Nick-ul persoanei propuse : x
De ce il propui ? : Pentru activitatea sa/ nus e joaca cu gradul si face treaba
Are orele necesare : da
Link GameTracker : .......


Aceste 4 persoane vor sta cu ochii pe admini si daca vor vedea ca acestia isi fac treaba si sunt activi sa faca cerere de propunere pentru ei.Doar cele 4 persoane au voie sa faca propunerile de up, cei ce fac propunere si nu fac parte din cei 4 sa primeasca INFR , acestea se vor face o data la o luna in cazul fiecarui ADMIN dintre cei 4 .
Sa zicem ca Ionut a luat ACC acum 2 SAPT si poate face cerere peste o sapt daca unul din cei pantru ii face propunere nu mai este nevoie sa faca si va primi up mai rapid
Sa fie facut si un topic numit Propunerile UP sticky la " Cerere Admin" acolo se vor regasi cele 4 pers si data si cand a propus pe cineva de asemena si modelul de propunere ( ma voi ocupa chiar eu de editarea celor ce nu au acces la edit daca vrea Lord)
De asemena ceilalti admini pot vota cu pro/contra propunerea


Este o idee ce mi se pare buna , acum astept parerile voastre!
Se mai merita implementarea acestei propuneri?
Parerea mea este ca cel mai bine este sa isi faca fiecare cerere de UP si sa isi astepte timpul(desigur mai las de la mine cu timpul de asteptare cand vad ca are activitate foarte mare si ca merita).
Recent am scos si de pe 1.6 aceasta chestie cu propunerile deoarece nu prea se mai faceau propuneri, acolo deja incepe sa existe probleme si cu activitate pe server si sa scada foarte mult nr. de jucatori, asa ca din cauza timpului nostru si din cauza ca probabil nu prea am pe cine sa pun sa faca propunere(chiar au fost destui pusi acolo si nu se faceau propuneri) nu i-am mai vazut rostul propunerilor.(moldoveanu voia sa le lasam ca "se ocupa el" ) Asa ca pana la urma am lasat la ore + PROPUNERI doar gradul de SEF PENITENCIAR deoarece asa trebuie sa verificam doar un singur grad adica pe cei care au GENERAL si asa ne este mult mai usor sa verificam noi activitatile si sa facem acele propuneri, pana la acel grad toti isi fac singur cererile de UP(si asta a fost recent scoasa).

Eh pe JBGO stiam din start ca nu o sa verific activitatea la toti ca sunteti peste 200 de admini trecuti in fisier si e inuman sa verific activitatea tuturor. + de asta toti adminii sunt pe STEAMID, multi isi schimb nick-ul de multe ori si trebuie sa le verifici profilul si abea dupa gametracker-ul pentru a putea vedea o activitate.
Desigur daca se aleg 4 jucatori cum spui tu activi toti pe server care vad si activitatea celorlalti atunci da, ar merge, dar ca sa aleg oameni care nu pot sa fie activi sa monitorizeze tot o sa fie un chin sa faca aceste propuneri + o sa fie un chin si pentru mine sa ii tin la curent mereu cu lista de admini, deoarece cum am zis toti sunt trecuti cu STEAMID(si asta ca sa fie din nou mai usor pentru mine si desigur pentru voi la schimbarea numelui sa nu necesite interventia mea si voi sa nu va bagati mereu in consola setinfo _pw parola).

Hai sa presupunem ca aleg 4 jucatori activi, cum s-a mai spus imposibil sa nu existe pretenii si "pile" intre jucatori, unii o sa primeasca propuneri mai rapid din cauza acestora altii o sa astepte dupa propuneri mult si bine sau ajung sa isi faca singuri cererile de UP.
Ca si pana acum am mai lasat de la mine daca se facea o cerere mai rapid, dar in privinta asta daca tot vreti putem scade timpul de asteptare de la 3 saptamani la 2 saptamani si asa se poate ajunge intr-o luna la +2 ceea ce dupa parerea mea este acceptabil pentru toti.

In concluzie cum nu i-am vazut rostul nici pana acum nu prea ii vad rostul nici acum, ar necesita mult prea multa interventie din partea noastra ca sa monitorizam tot si desigur mult prea mult stres pentru voi.

Las acest topic deschis sa va aud parerile si dupa ce am raspuns eu si desigur sa va aud parerile si despre ce scriu mai jos.

Daca tot vreti sa existe si aici propuneri atunci eu zic ca cel mai bine ar fi sa le facem doar strict pentru ultimul grad, adica pentru GENERAL. Sa fie ca pe 1.6 ca GENERALUL sa se primeasca pe 350 de ore + PROPUNERE si sa alegem cateva persoane care pot face aceste propuneri, asa ar fi mult mai usor pentru toti si asa as putea sa verific si eu cine merita propunere sau nu(daca verific eu nici nu trebuie sa mai alegem oameni pentru a putea propune).
Cum am zis si mai sus, daca vreti scadem timpul de asteptare dupa ACCEPTAT "de la 3 saptamani la 2 saptamani si asa se poate ajunge intr-o luna la +2 ceea ce dupa parerea mea este acceptabil pentru toti."

Astept pareri din nou in acest topic!!!!

RASPUNDETI SI AICI: https://alphacs.ro/showthread.php?122899-Propunere