Salutare dragutilor
Kmf fethele? Totul bines totul bines? Eu csf, tot no laifer care sta in casa non stop sunt

Asa trecand peste problemele mele de no laifer si antisocial sa trecem la un subiect mai MARE IMPLINIREA A 8 ANI de JB.ALPHACS.RO !
A mai trecut un an gayutilor , de obicei spuneam ca a trecut anul foarte rapid , dar acum ca ma gandesc in trecut acest an a trecut chiar foarte incet si a trecut conform asteptarilor mele , atat din ce am facut in viata reala cat si ce am reusit sa facem aici, pe server si pe comunitate. Acum nu va ganditi ca am castigat la lotto de aia a trecut bine sau ca am devenit milionar , e pl , tot boschetar la facultate sunt inca dar au fost multe evenimente asteptate sau mai putin asteptate care spre fericirea mea au trecut cu bines si rapid.

Pe partea de server , ma refer aici la partea tehnica mai mult , a fost o adevarata "bombardare" cu update-uri/fix-uri/chestii noi adaugate/etc. dupa cum puteti vedea si aici https://alphacs.ro/showthread.php?76904 de din 2018 au fost facute foarte multe chestii. Desigur chestii deja necesare deoarece server-ul avea nevoie de unele modificari , mai mult de fix-uri care trebuiau realizate deoarece deja din 2017 parca simteam ca incepe sa scada in jucatori , dar totusi nu se faceau propuneri cu ceva nou, sa rezolvam ceva etc. Totusi orice chestie fie ea micuta sau mare a fost prima oara propusa aici si decizia a fost luata impreuna cu voi daca implementam sau nu. Ma bucur ca multe chestii au reusit sa capteze atentia si chiar va plac foarte mult si cum am spus in fiecare topic de update , "daca nu va place ceva propuneti sa scoatem/modificam/fixam/etc." ca de asta suntem aici pentru voi , de asta ne zbatem sa fie totul frumos si dupa 8 ani de activitate doar pentru VOI dragutilor . Tin sa ii multumesc din nou si lui @SkillartzHD deoarece vara trecuta cand eu am lucrat 3 luni a decis sa revina si el in forta si m-a uimit faptul cand a zis sa ii dau sursa de la jailbreak sa mai adauge chestii noi, sa mai rezolve probleme daca erau. Pana atunci deja se stie ca inafara de TheBo$$ si moldovanu nu a pus nimeni mana pe sursa noastra de jailbreak si nici nu o sa puna vreodata In timp ce eu munceam el facea chestiile astea , seara hat bagam pe server dupa somn . Datorita lui sistemele precum INTERLOP/TESTMIC/BLOCKCT/FREEZEDAY au fost bagate si functioneaza conform asteptarilor tot o data cu astea adminii au o treaba mai usoara si nu sunt nevoiti sa dea kick/ban unui jucator si asa probabilitatea ca sa pierdem acel jucator este mai micuta. Puteti sa cititi ce s-a mai facut in acest an in topicul https://alphacs.ro/showthread.php?76904. Si ii multumesc din nou ca ma motiva pe steam cand imi scria 1000 de mesaje sa facem ceva si asa si mie imi venea cheful si nu mai eram lenes , chiar am pierdut ca pe vremuri foarte mult timp sa fac unele chestii dar desigur rezultatul final mereu a fost conform asteptarilor.
Deoarece nu l-am mentionat pana acum pe nenea @Khajiit in topicurile aniversare mai vechi, il mentionez acum. Vreau sa ii multumesc si lui pentru munca depusa pentru a realiza REGULAMENTUL nou al server-ului care este folosit din 2017 MARTIE pana acum si pentru tot ajutorul venit din partea lui !
Multumiri tuturor celor care au ajutat server-ul printr-un fel sau altul, apreciem foarte mult tot ajutorul venit din partea voastra!( nu va supi ca nu va mentionez pe toti dar daca as face asta am ajunge la topic foarte lung )

Ceea ce am mai reusit sa facem anul acesta a fost si "Strangerea de Fonduri" pentru boost care a decurs foarte okay si au fost stransi destul de repede banii pentru a asigura 3 luni de boost pentru server pe timpul verii. Din astea au mai ramas 2 boost-uri care o sa fie folosite in lunile urmatoare. Ca tot suntem in topicul de aniversare vreau sa le multumesc din nou tuturor care au decis sa ne ajute la strangerea fondurilor si ca impreuna cu ei am reusit din nou sa ducem pana la capat ceva frumos ! Multumiri din nou pentru @Florinel @Khajiit @RauL @Yety# @KillerElite @?RyN? @petR1x si desigur multumim pentru donatiile de pe celelalte servere care au fost bagate la strangerea de fonduri!
Pe langa asta vreau sa le multumesc din nou tuturor celor care au decis sa doneze pe parcursul acestor 8 ani ! Multumim tuturor care au decis sa doneze pentru beneficii , donatii care desigur au ajutat enorm de mult server-ul si evolutia acestuia si multumim tuturor celor care au donat pentru a ajuta server-ul fara sa primeasca nimic in schimb!

Pe partea tehnica a server-ului lucrurile au decurs bine , multe propuneri (chiar toate care erau okay) au fost bagate pe server , dupa cum am zis in .txt meu magic mai sunt doar propuneri micute + propuneri de day-uri care mai ramane de vazut daca o sa fie implementate. Am stat si am citit toate topicurile cu propuneri si am notat tot ce era okay si unde majoritatea jucatorilor erau de acord cu ele.

Asa revenind, pe partea tehnica a decurs totul okay dar pe partea de "jucatori" am fost destul de dezamagit sincer. Si nu stiu cum sa spun , dezamagirea asta parca din 2017 incepe sa fie tot mai mare, deoarece eu fac multe chestii , sunt fericit ca voi apreciati aceste chestii si ca va plac dar numarul acesta micut de jucatori pe care ii avem in ultima vreme (aici fac referire mai mult la 2019) ma face sa simt ca ceva totusi nu facem bine si nu imi dau seama ce deoarece nu mai exista comunicarea aia stransa intre server si noi ca in anii precedenti.Nu stiu ce sa mai cred, nu va place ceea ce facem , sunt probleme pe server (de ex. si ieri am vazut ca erau 22 si dintr-o data in aceeasi secunda au dat disconnect 7 jucatori si nu imi explic cum, ori au iesit de buna voie ori sunt probleme, dar cum voi nu spuneti nimic si nu RAPORTATI NIMIC tot asta cred ca au iesit de buna voie). Nu vreau sa dezamagesc pe nimeni si nu vreau sa cred chestia asta ca nu va place ceea ce facem acum deoarece dupa parerea mea este totul aproape ca in trecut inafara faptului ca nici eu cat nici @Strumf nu mai intram pe server ca pe vremuri , adica de dimineata pana seara si comunicam cu toti jucatorii de pe server(probabil asta a si fost cum am zis si in alte topicuri de LMA cheia succesului nostru, ca am stat foarte mult pe server , am comunicat cu absolut fiecare player care dorea asta, am acordat mult mai multa atentie jucatorilor prin faptul ca comunicam cu ei , desigur atunci era yahoo messenger si mai toti aveau un id, acum este greu sa comunici cu cineva deoarece skype = yahoo adica mort si noi mai folosim doar steam/fb/forum).
Totusi cred ca nici asta nu este motivul pentru care jucatorii tot scad si sunt in continua scadere, facand o comparatie cu celelalte servere de JailBreak care folosesc servicii de boost isi da oricine seama ca problema este deja la joc si nu la noi sau voi. Jocul este in continua scadere si cum am zis totul o sa dureze pana isi permit toti sa isi cumpere pc-uri mai bune si sa incerce alte jocuri. Nu mai vreau sa aproximez durata de "viata" sa zic asa al acestui joc deoarece cred ca in fiecare an am facut asta si mereu am primit o palma peste bot si am fost uimit ca si dupa atatia ani acest joc inca este in viata si chestia asta ma bucura foarte mult!

Eu tot ceea ce sper este ca o sa reusim sa ajungem la 10 ani de activitate cu acest server in conditiile de mai sus si ca si la aniversarea de 10 ani o sa am cui sa ii fac acest topic, o sa am cu cine sa mai discut pe comunitate cat si pe server si ca o sa mai am cu cine sa impartasesc toate amintirile astea frumoase!
Pana la aniversarea de 10 ani o sa se intample FOARTE multe chestii , multi dintre voi o sa terminati scoala , multi dintre voi o sa intrati la liceu , multi dintre voi chiar o sa terminati facultatea ceea ce o sa o termin si eu anul viitor si sper ca o sa reusesc sa fac si eu ceva ca "inginer". Sper ca ne vedem aici si la aniversarea a 10 ani de JB.ALPHACS.RO

Credeam ca nu o sa mai am inspiratie sa fac acest topic, spre deosebire de alti ani acum nu am facut un topic cu amintiri vechi , avem timp sa facem asta anul urmator sau chiar la aniversarea de 10 ani. Tin minte ca intr-un an cand am scris foarte foarte multe amintiri cu multi dintre admini/jucatori , amintiri de pe server/skype, multi mi-au zis ca le-au dat lacrimile (multi pe care ii cunosteam si nu ziceau la misto dupa cum ati crede) si asta ma bucura foarte mult deoarece stiam ca acele amintiri o sa ramana vesnic in mintea noastra si ca o sa ne gandim mereu la ele cu mult drag si ca a meritat tot ceea ce am facut si am realizat! Ei au avut lacrimi in ochi cand au citit , eu chiar am inceput sa plang ca un gayut cand am scris acele randuri de multe ori m-am si oprit din scris ca nu imi puteam controla sentimetele.

Dupa cum bine stiti ziua server-ului este pe 3 IUNIE dar am decis ca anul acesta sa tragem un pic de timp ( pe 5 aveam si eu un examen , am luat 8 fara sa invat ) deoarece am vrut ca sa ne apropiem cat mai mult de vacanta de vara ca sa putem organiza concursurile si event-urile in asa fel ca toti dintre voi sa poata participa si sa aiba sanse egale de a castiga ceva! Desigur nici inspiratie nu am avut pana acum pentru acest topic, chiar nu stiam ce sa sa mai scriu , ma prostesc deja de tot si eu . Anul acesta de ziua server-ului am decis sa implementez si un update pe server dupa cum deja puteti observa , sa organizez cateva concursuri (cum am zis si mai sus) deoarece de ziua server-ului pana acum nu s-a prea facut chestia asta doar topic-ul si video-ul pe care stiu ca deja multi il asteptati( ps. inca nu este facut ) si care o sa fie facut cat de curand.

Deja cred ca am scris foarte mult in acest topic si nu stiu cati dintre voi o sa ajungeti sa cititi pana aici ( daca ai citit pana aici gayutule cand postezi in topic scrie si "kiss" in postare sa vad eu cati cititi ), dar nu ma intereseaza daca decideti sa cititi sau nu , este alegerea voastra , aceste topicuri sunt facute din placere nu din nevoie de asta am si asteptat momentul oportun ca sa il fac , momentul cand am inspiratie si sunt relaxat ca sa pot evidentia clar sentimentele mele fata de voi , stiti doar ca va iubix foarte mult gayutilor .


Toate astea fiind spuse (sper ca nu v-am plictisit ) vreau sa va multumesc din nou pentru ca ne-ati fost alaturi timp de 8 ani , ca ati ales timp de 8 ani server-ul nostru, munca noastra si ca am reusit sa cream o mica familie aici pe server cat si pe comunitate, o familie unita si frumoasa cu oameni deosebiti , am reusit sa legam prietenii stranse si de lunga durata, sper ca o data si o data o sa reusim sa ne vedem si in realitate toti undeva , sau daca nu macar cativa dragutilor . Multumim pentru ajutorul venit din partea multora dintre voi , pentru propuneri voastre, pentru amintirile alaturi de voi, pentru absolut tot!
Ma bucur ca acum 8 ani am decis impreuna cu @Strumf sa deschidem acest server si ca am investit atat de mult timp in el , nu regret nimic si sper ca ajungem sa sarbatorim si 10 ani pe acest server!
Va multumim pentru absolut tot !


Va doresc distractie placuta acum pe server cu eventul aniversar si va astept la concursurile aniversare!

LA MULTI ANI TUTUROR JUCATORILOR DE PE SERVER!
LA MULTI ANI JB.ALPHACS.RO! Fie ca si anul acesta sa fie plin de realizari si serverul plin de jucatori !
Lorducu stiti foarte bine ca va iubeste si tine la voi dragutilor . Va pupix si va iubiiiiiiiiiiiixxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ( acum ca realizez ca imediat este finalu de topic imi dau deja lacrimile )



VIDEO ANIVERSAREA A 8 ANI DE JB.ALPHACS.RO:

Deoarece consider ca acest final de topic este incheiat mai frumos cu ce am scris si la topic-urile de la concursuri am dat un paste si aici!

Dragutilor a mai trecut un de cand am deschis acest server minunat si uite ca iar am ajuns la acest "final" de topic unde nu mai stiu ce sa scriu sincer, 8 ani a fost o perioada lunga , mereu am vrut sa vin cu ceva nou in fiecare an , chit ca 60% dintre voi nu citesc aceste mesaje , macar acei 40% care citesc stiu ca sunt apreciati si iubiti de noi Ma bucur ca am reusit sa facem dintr-un vis REALITATE, ma bucur ca din visul acela de a avea un server am reusit sa facem JB.ALPHACS.RO si ca am reusit sa ajungem pana aici, adica la 8 ani frumosi de activitate!
Fie ca si in urmatorii ani sa mai putem face aceste topicuri, aceste concursuri si sa mai putem implementa sisteme noi si frumoase pentru voi si mai important de asta speram sa mai avem cui sa facem toate chestiile astea!
La multi ani JB.ALPHACS.RO !
La multi ani tuturor jucatorilor de pe JB.ALPHACS.RO !
Va multumim pentru toata sustinerea voastra din acesti ani! 8 ani care au trecut rapid, chiar foarte rapid.Din niste copii am ajuns deja sa fim adulti, 8 ani care au trecut fara sa ne dam seama dar nu regretam nimic!
Va multumim ca timp de 8 ani ati ales mereu server-ul nostru de JailBreak si ca nu ne-ati parasit niciodata ! Multumiri tuturor veteranilor care sunt inca pe server de la inceputul acestuia , 8 ani de zile ne-au sustinut si inca ne sustin munca si se distreaza alaturi de noi! Server care nu este doar un "joc" pentru multi dintre noi , este a doua casa unde ne simtim bine si uitam de toate problemele noastre, unde legam prietenii stranse si ne relaxam cu ei ori de cate ori avem ocazia!
Chiar daca o sa vina momentul in care toti o sa trebuiasca sa parasim acest server/comunitate din anumite motive(viata personala/etc.) va rog sa nu uitati niciodata de NOI , sa nu uitati niciodata locul in care multi dintre noi ne-am cunoscut, ne-am petrecut ani intregi , chiar ani din copilarie si ne-am distrat de fiecare data cand am avut ocazia!
JB.ALPHACS.RO va multumeste pentru TOT!
La multi ani JB.ALPHACS.RO!!!!!!
Va pupix si va iubix dragutilor



Mai jos in spoilere gasiti topicurile din anii precendeti !

2018
|
|
|

2017
|
|
|

2016
|
|
|



2015
|
|
|