Quote Originally Posted by Khajiit View Post
E util ca sa nu mai anuntam simon x, si acel x e necunoscut daca are mic. Asa pac, testam direct in timpul jocului daca are microfon.
Ca regula, e simplu, daca esti la CT si ti se face test mic si refuzi => /t
Daca esti la CT si ti se face test mic, accepti si nu ai mic => /t
Daca esti la CT si ti se face test mic, accept si ai mic + minute, atunci stai linistit CT.
Se poate face si pe Terro acest test, dar nush daca nu o sa se faca abuz…
Adica nu vad rostul sa se faca testul pe Terro. Poate doar daca a fost mutat si vreti sa vedeti daca are mic, dar asta se face gen dupa test, nu inainte…
Daca se poate adapta sa se poata folosi doar pe GARDIENI, ca sa evitam un abuz, ar fi okay.
Daca nu...
pai...ziceti si voi

Eu asa zic:
Se face test mic doar pe jucatorii de la CT. Daca refuza => /t
Daca nu, si are mic il lasam in pace
DAca nu, si nu merge/ nu se aude bla bla, sal => /t
Mai ziceti voi acilea, daca e, alta regula, eu cam atat vad la asta.
pwp
Deja am scris si in primul post "A creat Skill un sistem pentru testarea microfonului strict celor din echipa CT."
Deja ne-am gandit la toate situatiile posibile de abuz Deci poti da doar la cei de la CT testmic si nu iti poti da singur.
La regulamentul pe care o sa il adaugi mai poti baga : Nu aveti voie sa folositi amx_testmic intentionat pe un jucator deja verificat .- aici gen ma refer ca tu esti la CT si vine un admin si iti tot da testmic ca sa vorbesti tu (gen sa ai acces la voice) asta gandeste tu daca e si formuleaza mai frumix
pup

Quote Originally Posted by Yety# View Post
Inca o chestie nush daca se poate dar eu cred ca da
Daca playerul nici nu accepta dat nici nu refuza sa fie automat mutat la T asta sa se intample automat de la plugin
Nu am vrut eu asta , skill asa a vrut , dar deja m-am gandit iar la situatii posibile. Daca tu de exemplu ai un motiv intemeiat in timp ce altu este simon si nu poti sa vorbesti fix alea 2-3 minute (este maicata in camera, vorbeste cineva in camera la telefon etc.) ce faci? Te muta degeaba , asa daca ramane la decizia adminului dupa ce refuza cineva testul de microfon atunci este mai bine , ca cel care primeste testul sa poata spune vezi ca nu pot acum , stai 2-3 minute si facem testul. Dar asta doar in cazuri exceptionale , de asta am zis sa faceti regulament.