Nu te inregistra daca esti idiot sau agramat!


AlphaCS.RO[ORIGINAL GAMING]


Thanks Thanks:  2
Likes Likes:  20
Results 1 to 8 of 8
  1. #1

    User Info Menu

    Update 23-25/03/2020![important]

    Toate meritele si multumirile pentru @SkillartzHD pentru acest update de care server-ul avea nevoie disperata ca sa asiguram o functionare cat mai buna si un ping foarte mic la 32/32 cu ghostmode on. Dupa cum stiti de cand a fost implementat ghostmode cand server-ul trecea de 20-25 de jucatori pe la finalul mapei sau in ultimele 15 minute multi dintre voi experimentati lagg si fps mic si daca scriati in consola PING vedeati doar ping mare la toti si desigur cand noi verificam stats-ul cpu de la server era 99% si fps-ul nu trecea de 20. In acest update au fost facute foarte multe optimizari la functii,loop-uri etc. astfel incat dupa testele noastre la 32/32 si cu 15 day-uri active simultan intr-o singura runda abea am reusit sa fortam cpu pana maxim la 80% (repet cu 15 day-uri active simultan) astfel ping-ul sa urce cu 10-15, deci de acum trebuie sa functioneze bine. Testele au fost facute cu boti "reali" sa spunem asa, vedem astazi cum decurg lucrurile si cu 100% jucatori reali si 32/32 !

    UPDATE 23/03/2020

    ◆ Optimizari in gameplay,functii,ghostmode,etc. (adica sa se miste totul mai bine si fara lagg)
    ◆ Cei de la CT de acum au culoarea portocalie la HUD-ul unde este afisat NUMELE,HP-ul,BANII jucatorilor si langa valoarea de la HP o sa vedeti o cruce in locul textului "HP": https://i.imgur.com/B2A0VA3.jpg
    ◆ A fost sters din ghostmode efectul acela de cadavru cazut pe jos cand dadeai kill/intrai inapoi in runda (acum e invizbil) pentru a reduce folosirea memoriei si implicit sa fie ping mai micut si fps mai mare.
    /shop merge accesat si de CT si ii arunca in /shopct ca sa nu va mai complicati sa scrieti /shopct
    ◆ De acum daca nu exista nimeni la CT si toti sunt la TERO(abea intrati) pot folosi din nou chooseteam(MENIU DE ALEGERE A ECHIPEI) fara restrictia "Ti-ai ales deja echipa!". Daca este deja cineva la CT o sa se activeze acel blocaj la loc cand schimbi echipa/intri (ca sa nu mai dati retry ca jucator sa intrati la CT)
    ◆ La Zombie Day cei de la CT de acum au gloante infinite.
    ◆ A fost redus volumul sirenei care se aude cand atacati un GARDIAN/etc.
    ◆ Cei de la echipa TERO pentru o utilizare mai usoara a meniului de /hats pot accesa de acum meniul default si fara vreun bind cu tasta "F" (desigur puteti sa accesati meniul si daca scrieti /hats in chat si daca va puneti voi orice bind vreti).





    Daca doresti sa ma contactezi:

    Skype : thelord353
    Discord : thelordacs
    Nu imi plac oamenii falsi cu doua fete !
    Daca esti un lingau amarat nu te mai obosi sa ma bagi in seama !
    Dupa cum vorbesti/cum te comporti isi da oricine seama ca esti un fals ,
    un zero care provoaca greata doar prin simplul fapt ca deschide gura !




    Valoare




  2. Thanks Aerius thanked for this post
    Likes NeuTroN, Illegal, -=DangeR=-, Strumf, Mihai.!? liked this post
  3. #2

    User Info Menu

    UPDATE 25/03/2020

    ◆ De acum la day-urile care necesita AUTO OPEN de ex. FREEDAY/GUNDAY/TOATE DAY-URILE SPECIALE/ETC. usile de la celule o sa se stearga pana la finalul rundei si la finalul rundei o sa apara din nou! Acest update este ca sa evitam situatiile in care jucatorii raman blocati in celule la day-urile speciale sau chiar la FREEDAY si SIMON este obligat sa dea AMX_OPEN sau in caz de BLOCK la celule era obligat un GARDIAN sa se sacrifice si sa omoare jucatorii care fac block si sa dea open!
    De acum simplu se sterg usile de la celule si nu o sa mai fie probleme de genul.


    Va rugam ca daca depistati orice BUG la acest update sa RAPORTATI cat mai rapid! In caz ca nu se sterg usile pe unele mape, in caz ca nu se mai spawneaza inapoi usile sau orice alt BUG depistati la acest update va rugam sa raportati cat mai rapid!!

    Din nou toate meritele sunt ale lui @SkillartzHD , multumita lui a fost implementat acest update si desigur din lene sa dea amx_open i-a venit aceasta idee minutata la care nu ne-am gandit pana acum ! Din nou un UPDATE care este FOARTE NECESAR si benefic din punctul meu de vedere pentru SERVER pentru o atmosfera cat mai placuta si o experienta de joc cat mai buna!

    Daca doresti sa ma contactezi:

    Skype : thelord353
    Discord : thelordacs
    Nu imi plac oamenii falsi cu doua fete !
    Daca esti un lingau amarat nu te mai obosi sa ma bagi in seama !
    Dupa cum vorbesti/cum te comporti isi da oricine seama ca esti un fals ,
    un zero care provoaca greata doar prin simplul fapt ca deschide gura !




    Valoare




  4. Thanks Aerius thanked for this post
    Likes Valy, ?RyN?, Strumf, NeuTroN, Kaleb liked this post
  5. #3

    User Info Menu

    Quote Originally Posted by TheLord View Post
    UPDATE 25/03/2020

    ◆ De acum la day-urile care necesita AUTO OPEN de ex. FREEDAY/GUNDAY/TOATE DAY-URILE SPECIALE/ETC. usile de la celule o sa se stearga pana la finalul rundei si la finalul rundei o sa apara din nou! Acest update este ca sa evitam situatiile in care jucatorii raman blocati in celule la day-urile speciale sau chiar la FREEDAY si SIMON este obligat sa dea AMX_OPEN sau in caz de BLOCK la celule era obligat un GARDIAN sa se sacrifice si sa omoare jucatorii care fac block si sa dea open!
    De acum simplu se sterg usile de la celule si nu o sa mai fie probleme de genul.


    Va rugam ca daca depistati orice BUG la acest update sa RAPORTATI cat mai rapid! In caz ca nu se sterg usile pe unele mape, in caz ca nu se mai spawneaza inapoi usile sau orice alt BUG depistati la acest update va rugam sa raportati cat mai rapid!!

    Din nou toate meritele sunt ale lui @SkillartzHD , multumita lui a fost implementat acest update si desigur din lene sa dea amx_open i-a venit aceasta idee minutata la care nu ne-am gandit pana acum ! Din nou un UPDATE care este FOARTE NECESAR si benefic din punctul meu de vedere pentru SERVER pentru o atmosfera cat mai placuta si o experienta de joc cat mai buna!
    ◆ A fost adaugat PIATRA,HARTIE,FOARFECA la LR.

    Daca doresti sa ma contactezi:

    Skype : thelord353
    Discord : thelordacs
    Nu imi plac oamenii falsi cu doua fete !
    Daca esti un lingau amarat nu te mai obosi sa ma bagi in seama !
    Dupa cum vorbesti/cum te comporti isi da oricine seama ca esti un fals ,
    un zero care provoaca greata doar prin simplul fapt ca deschide gura !




    Valoare




  6. Likes Strumf, Kaleb, NeuTroN liked this post
  7. #4

    User Info Menu

    Multe mape s-au buguit cu adăugarea update-ului precum jail_west_v2 unde sunt șanse de 40% să apară un fel de "bloc" pe care prizonierii se spawnează în afara celulelor, sau la mapa aia nouă cu multe joculețe (am uitat numele, asta este ) în care prizonierii sunt blocați în celule chiar dacă la ei pe ecrane apar că ușile sunt deschise. Noua adiție la LR este super și o primesc cu pratele deschise.

  8. #5

    User Info Menu

    Quote Originally Posted by Romakevo. View Post
    Multe mape s-au buguit cu adăugarea update-ului precum jail_west_v2 unde sunt șanse de 40% să apară un fel de "bloc" pe care prizonierii se spawnează în afara celulelor, sau la mapa aia nouă cu multe joculețe (am uitat numele, asta este ) în care prizonierii sunt blocați în celule chiar dacă la ei pe ecrane apar că ușile sunt deschise. Noua adiție la LR este super și o primesc cu pratele deschise.
    rezolvat , vedeti acum

    ◆ A fost rezolvat un bug pentru unele harti cand usile erau demontate si montate inapoi
    ◆ Vip-ul primeste 5 dolari cand castiga la piata/hartie/foarfeca + 1 frag la LR.
    ◆ Jucatorul primeste 3 dolari cand castiga la piata/hartie/foarfeca + 1 frag la LR.
    ◆ De acum VGUI-ul din Tabscore este actualizat cu ghostmode atunci cand intra un jucator pe server si isi alege echipa pentru a nu-l afisa la spectator
    ◆ Usile de la spawn prizonieri au primit un update atunci cand cineva face block la usa sa il arunce in spate cu 1dmg si usa se va deschide chit ca face block
    ◆ De acum si GhostMode (adica ghostmode+prizonieri) intra in calulele pentru locurile pentru echipa Gardienilor
    ◆ Alte optimizari in anumite functii pentru marirea performantei serverului (avand in vedere ca primele au dat roade)
    Speed-ul/Gravity-ul din shop ramane acum si urmatoarea rundei , avand in vedere ca erati intampinati doar de acel mesaj (fix bug)

    a devenit totul cam autonom
    Last edited by SkillartzHD; 26-03-20 at 05:46.

  9. Likes TheLord, CoNaN93, NeuTroN, Strumf, Kaleb, GoAgLe# liked this post
  10. #6

    User Info Menu




    dati-mi o denumire la day

    cum se joaca:
    unu primeste mingea , are timp cateva secunde sa suteze catre un alt jucator de o specifica culoare care apare pe ecran
    daca rateaza primeste kill
    daca gresete culoarea primeste kill
    sunt 4 culori (rosu,mov,albastru,portocaliu)
    culorile se calculeaza in functie de jucatori din cerc si distribuie culoarea cu exacitate (ps. "creierul" functiei imparte culorile la numarul jucatorilor din cerc , si daca e un singur jucator de exemplu in cerc el e impartit la 4 , adica 4/1 = 0.25 si aici ar putea fi o confuzie de culori cand ramane 1 vs 1)
    jocul se desfasoara intr-un cerc fara sa poti sa te misti
    poti sa folosesti jump/duck pentru a nu prinde mingea si tragaciul primeste kill
    mingea e distribuita random in cerc
    Last edited by SkillartzHD; 28-03-20 at 10:44.

  11. Likes Strumf liked this post
  12. #7

    User Info Menu

    Up sa fie sus ca am mai inchis topicuri!

    Daca doresti sa ma contactezi:

    Skype : thelord353
    Discord : thelordacs
    Nu imi plac oamenii falsi cu doua fete !
    Daca esti un lingau amarat nu te mai obosi sa ma bagi in seama !
    Dupa cum vorbesti/cum te comporti isi da oricine seama ca esti un fals ,
    un zero care provoaca greata doar prin simplul fapt ca deschide gura !




    Valoare




  13. #8

    User Info Menu

    Vad ca totul este okay, cu day-ul de minge o sa vedem daca il mai implementam.
    T/C

    Daca doresti sa ma contactezi:

    Skype : thelord353
    Discord : thelordacs
    Nu imi plac oamenii falsi cu doua fete !
    Daca esti un lingau amarat nu te mai obosi sa ma bagi in seama !
    Dupa cum vorbesti/cum te comporti isi da oricine seama ca esti un fals ,
    un zero care provoaca greata doar prin simplul fapt ca deschide gura !




    Valoare




Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •