Quote Originally Posted by Shao View Post
Paaaaaaaaaaaaaaaaaaaai
Stiu ca o sa se faca misto de mine dupa ce fac asta
Dar totusi
Vreau sa slabesc
Am 15 ani , 1.70 metri si 72 kg
Corpul meu arata extrem de naspa
Fata mea e extrem de rotunda..
As vrea daca se poate niste diete sau niste exercitii pe care sa le fac la inceput
Zic la inceput pentruca vreau sa ma apuc peste cateva luni si de sala
Repet , stiu ca o sa se faca misto dar mna
@Alex.# poate ma ajuti tu
Pai daca vrei sa slabesti vezi ca e in LIDL salata proteica si pui intr-un castron cu 2 bucati de ou fiert,ulei de masline,rosii si castraveti.
Dar nu prea o sa se vada deloc doar daca mananci salata proteica
Daca vrei sa slabesti mult mai usor te invit sa-ti alegi o sala (aproape de tine) sa-ti faci abonament 1 luna si sa te bagi direct pe cardio. In fiecare zi sau cand ai timp iti iei o sticla cu apa , niste casti si bagi o muzica si in timp ce asculti mergi pe banda pentru slabit(o sa fie mai scump pret-ul pentru banda+fitness+culturism) cred ca undeva la 100 lei. Si alergi pe banda aia in jur de 30 minute.
Dar sa-ti zic o chestie , o sa se vada putin daca te tii o luna si daca vrei sa se vada bine detot iti recomand sa-ti iei abonament 5 luni si sa mergi in fiecare zi.
Sincer sa fiu eu am 16 ani si am 53 kg
Si sa numai mananci cacaturi cum ar fi fastfood , chips-uri sau suc.
Dar daca nu vrei sa te duci la sala poti sa te duci in decathlon sa-ti iei o bicicleta si sa faci exercitii in fiecare zi (dar o sa fie mai scumpa decat abonamentul la sala) deci iti recomand mai bine sala. @Shao