Quote Originally Posted by TheLord View Post
Mai trebuia sa scrii ca parca citeam si voiam sa nu se mai termine dar . Probabil o sa fac si eu un topic, nu promit nimic. Oricum aproape anual aveti un astfel de topic la JB cand este ziua server-ului sau de Craciun, de multe ori am scris cum am ajuns impreuna cu @Strumf aici. In primii tai ani de activitate unde ai spus ca in sfarsit ai ajuns la GM si ca si eu si @Strumf aveam acel grad este bine faptul ca sa spun asa, te-am facut sa te bucuri mai mult de ce ai realizat(nu zic ca eram superiori sau ceva, zic doar asa ca si eu ma simteam la fel cand primeam up (cred, nu mai stiu)) si asa intr-un fel erai si motivat sa continui. Oricum in primii ani sincer nu ne interesa nici pe mine nici pe @Strumf de ce grad avem pe forum, daca eram doar simplu cu gradul de User eram si asa multumiti deoarece eram 100% focusati pe server-ul de JB, aia inseamna totul pentru noi, nu un grad pe forum, daca puteam modera categoria ne ajungea, desigur si atunci eram foarte deranjati cand un "superior" sa zic asa se baga la categoria noastra, asta era singurul lucru care ne deranja atunci si desigur si acum. Si acum eu personal cred ca sunt inca focusat pe jb cam in proportie de 60-70% si doar restul pe forum si celelalte servere.
De asta zic ca nu stiu daca ma bag sa fac un asemenea topic(poate o sa fac nu promit nimic) deoarece sincer nu prea imi amintesc cum am avansat pe forum in grad, am inceput de la Server-Moderator si dupa am avansat usor usor, desigur cum am spus 100% focusati pe JB, in vremea aia cat si in momentul actual era si este cea mai mare si activa categorie de pe forum si ne ocupam doar 2 de ea, in foarte scurt timp aducea cei mai multi membrii activi si cele mai multe posturi JB-ul si cred ca asta ii facea pe ceialalti sa ne propuna, desigur nu provocam cearta sau etc. doar cu un singur administrator ne-am certat parca Catalin. il chema , din cauza lui am luat si gradul de DJ parca pentru o luna, pana la urma a primit remove ca a au reusit sa vada si fondatorii ce fel de om era si ca provoca cearta. Dupa s-a intamplat dupa cum bine stiti "hack-uiala" aia si au inchis comunitatea, desigur eram constient ca daca deschidem noi din nou comunitatea 60% revin din care 50% erau doar de pe JB , oricum si daca nu reveneau deschideam, eu nu am vrut sa mergem in alta comunitate(spre deosebire de moldo) si am luat decizia buna, am avut noroc cu Anakin care a avut acest domeniu si asa am inceput noi de la 0. Probabil daca moldo o tinea ca vrea in alta comunitate ne certam si nu stiu, poate nu mai eram impreuna in acest proiect, dar a vazut si el cum au revenit majoritatea si ca nu se merita sa mergem in alta comunitate lorducu mereu are dreptate.
Na ca am spus cam 20% din poveste, mai vad daca fac topic.
Frumoasa ideea asta oricum cu "Evolutia staff-ului", felicitari va pupix . xelecaca forta, el cred ca este de cand s-a deschis prima comunitate il aveam parca pe steam si il vedeam asa "mama asta are grad, sa vad cum vorbesc cu el" =)
Eu, gigel, t3mi, remyx eram vazuti un pic diferit fata de ceilalti membri ai staff-ului cand eram toti user-server admin pentru ca eram adusi in comunitate prin srv de jb( lumea ne considera doar niste copii mucosi pentru ca cine naiba juca jb? doar mucosii) ) Dar cu timpul le-am demonstrat ca noi suntem baza, playerii adusi prin srv de jb au dominat si o sa domine pe comunitate