Halo plang, a mai trecut un an "chizdelor" , papuselor , dragutelor , jucatorii mei dragi , frumosilor , sexosilor da ! A mai trecut un an de cand am deschis server-ul de Jail Break si am implinit deja 5 ani , 5 ani de cand suntem pe "internet" de cand suntem primii in TOP multumita voua(nu mai obosesc sa zic asta ), dar desigur multumita si NOUA Smurfucu si Lorducu care am tras din greu pentru a aduce server-ul si a ajunge cu el unde este acuma !
5 ani de distractie , de a va oferii tot ce este mai bun , cel mai bun server atat pe partea tehnica cat si in privinta staff-ului. Sa incep iara cu povesti,predici, amintiri?
Hai ca merge tot aveti timp sa citit (eu nu prea ca vine bacu) . Cand ma gandesc ca acuma 5 ani cand eram doar un incepator in asa ceva sau mai bine zis acuma 6 ani , cand eu aveam doar 12 ani si am decis sa incerc sa fac ceva , sa incerc sa deschid un server cu Strumf desigur si ma chinuiam dar tot nu ma lasam, de la varsta aia 12 ani am ajuns deja la 18 , am ajuns in punctul acela a vietii cand avem responsabilitati , avem probleme/treburi tot mai multe si rabdare cat mai putina , am ajuns si am trecut si peste clasa a 12-a urmeaza sa trec si peste bac ... Va scriu asta din nou chiar daca au zis asta inaintea mea parintii/adultii din jurul vostru , BUCURATI-VA DE COPILARIE , de clipele in care nu aveti probleme/obligatii/responsabilitati as da orice sa am iar si iar siii iar 10 ani dar nu se mai poate, a trecut extraordinar de repede , in cateva clipe au trecut anii de scoala , anii in care eram un copil nici nu am realizat cat de repede a trecut.Chiar daca fiind mic toti ne dorim sa fim odata adulti sa ajungem la 18 ani sa fim smecheri , cand ajungeti la varsta asta va da-ti seama ca nu e asa cum ati fi vrut voi cand erati copii. Doar gandul ca "ce urmeaza" "ce fac dupa bac" ma ucide dar se rezolva cumva.
Am inceput cu chestii despre "viata" nu despre server dar iara am simtit nevoie sa va zic ... eu mi-am pierdut multi ani stand la pc , stand pe server sa il ridic sa lucram la el sa invatam multe , dar sincer nu imi pare rau de nimic de nici un moment pierdut (care ar fi putut fii momente de neuitat) deoarece am ajuns aici unde suntem , fara sa renuntam la nimic am ajuns acolo unde nici nu am visat vreodata am facut tot ce se putea in acest domeniu chiar daca un Host inca nu am avut cine stie pe viitor , poate reusim dupa ce facem bani (munciti) cu Strumf sa deschidem si un host.

Va multumesc de clipele in care ati fost alaturi de noi , de toate momentele frumoase petrecute alaturi de voi , multumesc multor admini (nu dau nume) care in momentele grele din viata au fost alaturi de mine/noi am avut la cine sa ma plang , sa ii spun problemele , sa planga cu mine si sa ma inteleaga.
Acest server pentru mine nu este doar un SERVER de COUNTER-STRIKE 1.6 este mai bine zic o a 2-a casa pentru mine , locul in care sa zic asa "am crescut" si nu as putea renunta niciodata la el chiar daca odata (si se apropie acest moment deoarece in anu asta care a trecut din 30k servere de cs sunt doar 12k din 12k de servere de CS GO sunt 70k si e pe cale de disparitie cs 1.6) si odata se duce tot o sa fim aici , acest forum tot o sa fie deschis pentru voi.
plang chiar plang nu m-am gandit ca iar ma emotionez asa
Am crescut deodata cu multi , multe mentalitati fiacare diferite , perceptii diferite , cu oameni extraordinari , la 13 ani stateam cu unii pe skype cu care si in ziua de azi stau pe steam si vorbesc , de la vocile noastre subtiri acuma toti am ajuns sa o avem "groasa" ( eu o aveam mare groasa si lunga ) nici nu am observat cum a trecut timpu doar ma mir cand ma uit la video-uri vechi si aud vocile unora.
Nu doar pentru mine a fost acest server o a 2-a casa plang ci pentru foarte multi playeri , foarte multi care mi-au zis asta foarte multi admini ( puteti posta linstit mai jos si cei la care ma gandesc ) foarte multi oameni care deja aveau o varsta destul de mare cat si oameni/copii cu varste mai mici decat mine , multi care au avut incredere sa imi spuna chiar daca nu ma cunosc probleme din viata lor , secrete , oameni cu care am plans plang , oameni cu care am ras cu care m-am distrat si nu imi pot imagina cum ar fii fost daca nu ne-am fi apucat de cs , cum ii mai cunosteam , oameni care nu sau uitat niciodata la statutul nostru almeu sau alui Strumf statutul de creator/detinator si nu au folosit prietenia noastra doar pentru a primii ceva in schimb sau pentru a cersi ceva , Moxucu Lorducu te iubeste stii doar (chiar daca nu am auzit nimic de tine de cateva zile sper ca esti bine ) .
Oameni cu capul pe umeri (tin sa mentionez sa nu se faca iara aberatii cei mentionati aici sunt oameni cu care am crescut ) gen Robi chiar daca nu mai intra multi il stiti, original (ak. cioara) , nick7 , t3m! oameni cu care am vorbit si am crescut , oameni pe care ii stim de aproape 5 ani , SkillartzHD (nu am cuvinte sa il descriu pe gayut , are cateodata toanele lui , ne-am certat odata in trecut daca mai tii minte bossulica nu ne-am vorbit 3 luni , totusi este un om bun la suflet , chiar dac anu ii place sa arate asta si sa fie dur te pupa bossu ) Marky , maddnes vai de as stii numele la toti... alexuxu ( nu stiu de cand este sigur ) cereze omu cu care am intrat prima oara in confa si am zis ca sigur e de treaba doar cand i-am auzit vocea , omul careia i-am dat web doar dupa 3 luni de cand ne stiam chiar daca a facut ce a facut... merita mentionat si feysbuk aici (nu va ganditi ca a facut nu stiu ce ) am petrecut si cu el ani multi , ani frumosi cuateodata cu certuri dar am trecut peste mereu..
Ca bossul este bun la suflet Anul acesta am dat-o in amintiri , in copilarie , viata , momente frumoase de care sunt mandru ca le-am trait alaturi de voi , mai mult am vrut sa postez in numele meu nu in numele amandurora ca anul acesta pun pariu ca si strumf o sa spuna multe chestii
Ba nu stiu ce sa va mai zic... sunt atetea de spus un topic nu ajunge ca sa scriu tot , chiar daca si anul acest am uitat (nu am uitat aveam musafiri full abea duminica a plecat) ziua server-ului a fost pe 3 IUNIE , dar nu e problema si anu trecut pe 6 am postat
Video desigur nu l-am facut inca din cauza timpului... ma mai gandesc daca dau post sau nu pana nu fac video-ul dar nu e problema facem iar alt topic cand e gata si video-ul Luna asta oricum nu prea o sa am timp de nimic vreau sa trag tare pentru bac sa fie totul ok sa ma apuc de facultate sa am timp de toate iara . Voi poate va doriti sa terminati scoala dar va asigur ca cei mai frumosi ani din viata voastra sunt la scoala sau alaturi de prieteni

Anul acesta chit ca a scazut cs-ul grav ce ziceti sa ridicam iara si iara server-ul sa il tinem in picioare inca 3-4 ani sa le aratam tuturor ca JB.ALPHACS.RO nu moare niciodata ca cs 1.6 NU MOARE NICIODATA ! Ar fii asa frumos daca am putea realiza si asta dar la cat de rapid scade 1.6 cam greoi si imi este greu sa va mut pe go ..
Cum am zis intr-un topic acuma imi amintesc nu odata "am zis nu la o bere cu prietenii" sau am renuntat la unele clipe din viata , unele clipe frumoase , am stat cu noptile sa lucrez la server , dar nu imi pare rau doar ceea ce vreau sa va rog in acest an sa apreciati mai mult munca noastra si nu sa va bateti joc de ea , daca ati face toti cate ceva si ar ramane server-ul fara abuz am putea urca si mai sus (cred) sau poate fix asta da acel + server-ului(nu va zic sa abuzati doar daca vreti sa zburati ) . Totusi ceea ce am facut eu nu as sfatuii pe altcineva sa faca(nu zic din rautate) traiti-va copilaria cat mai puteti (si nu, pentru haterii care citesc si ne pandesc nu sunt no-lifer , am viata sociala ) . Nu de alta nu toti au norocul sa faca multe chestii si pe noi nu norocul (poate si asta) ci personalitatea si caracterul nostru , almeu si alui Strumf nea ridicat cel mai sus ( se si vede de cand nu petrecem ca pe vremuri cate 8-10 sau chiar mai multe ore pe server a inceput sa scada ) , dar timpul de acuma s-a ajuns si aici si acuma voi trebuie sa ne ajutati.

*Da dragii mei... dupa cum am zis sunt fericit si ma bucur pentru tot ceea ce am facut, pentru tot ceea ce am oferit , v-am oferit si am si primit . In ciuda incercarilor a multor persoane care au incercat sa ne "darame" sau sa ne demoralizeze ca nu o sa avem niciodata succes cu asta , am reusit cu ajutorul vostru sa ajungem sus, sa le demonstram tuturor ca daca lupti pentru ceva este imposibil sa nu reusesti sa il obtii, daca tii la ceva si pui suflet in ceva este imposibil sa nu reusesti si chestia asta am si reusit sa o demonstram si sunt mandru de asta, mandru de voi , niciodata nu nea sa zic asa "pasat" de donatii in sensu ca nu am vrut niciodata sa ii tinem pentru noi sa punem banii in buzunar si niciodata (fapt pentru care multi zic ca am facut totul degeaba)nu am pus nimic in buzunar noi am ales sa tinem totul in picioare mult timp sa asiguram paltile la host sa nu ne milogim de altii (cum fac multi) pentru a ne imprumuta cu ceva si nu am facut totul degeaba , aia fac totul degeaba care fac chestia asta pentru bani si nu din pasiune ! Va multumesc din nou tuturor care au sponzorizat prin donatii, au ajutat server-ul prin donatii si cand eram in momente grele ne-au sprijinit fara a le spune ceva , fara a cere ceva in schimb. Nu o sa imi para rau niciodata si nu o sa obosesc niciodata sa spun ca JB.ALPHACS.RO are cei mai tari si buni playeri/admini , oameni deosebiti , oameni care tin la ceva , oameni care tin la prieteni si stiu de gluma . (acest fragment a fost adaugat dupa postare deci VA MULTUMESC IARA SI AICI PENTRU TOT ! ) Jb.AlphaCS.RO la putere de cand s-a deschis ! Alphazone/Alphacs/anzo dupa iara AlphaCs si asa o sa ramana pana o sa ramanem pe 0 Clipe de neuitat pe skype,steam conferinte pe messenger prin 2012 ne era frica de acel zvon ca vine sfarsitu lumii stiu ca in seara acand au zis ca vine sfarsitu lumii nu am dormit si am stat pe mess cu strumf parca si vorbeam Vai vai... a trecut timpul si doar de asta imi pare rau ca am CRESCUT , pacat ca nu putem ramane vesnic pitici Va pup (daca mai vine ceva in minte nu o sa ezit sa postez )

Da.... vorbesc despre niste chestii de cacat, nici nu stiu de ce am scris multe chestii mai sus nu au legatura cu aniversarea asta sau multele cu server-ul
Acuma chiar nu stiu ce sa mai zic(glumesc as mai putea scrie pagini dar nu vreau sa va plictisesc) , sper iara zic si iara zic , sper ca o sa fie totul ok mereu si va doresc toate cele bune si sa aveti parte de orice va doriti, de toate lucrurile bune !

Astea fiind zise (chiar plang ) cu lacrimile in ochi abea mai vad ce scriu , a 5-a oara va zic voua , server-ului JB.ALPHACS.RO tuturor jucatorilor/adminilor/PRIETENILOR Strumfucului meu LA MULTI ANI !
La multi ani JB.ALPHACS.RO # JailBreak Mode ! La multi ani server-ului care pentru multi a fost a 2-a casa , locul unde se putea relaxa ! La multi ani server-ului cu cei mai buni oameni din lume !(Sexosilor)
SI DIN NOU LA MULTI ANI JB.ALPHACS.RO !!!

Video: (urmeaza si asta ca in fiecare an sa nu credeti ca am uitat depinde de cand am timp maine/poimaine)

Ps.: asa ca de final nu cred ca mai face asa ceva vrun server , aniversari, video-uri, topic-uri cu chestii de genu , concursuri Dar ca de fiecare data cum tinem de cand am deschis server-ul toate traditiile(absolut toate) care sau format in 5 ani NU O SA UITAM NICIODATA SA POSTAM UN TOPIC DE ACEST GEN ! Va iubim

Ps2.: acuma a mai venit ceva in capsor Chiar daca multi zic "server de copii" ma doare fix uin pula, eu tin la toti chit ca aveti 10-13 ani chit ca aveti 100 de ani Lorducu va iubeste oricum niciodata nu am tinut cont de cati ani aveti , cum fac altii doar la 14 ani dadeau admine, NOI si sunt mandru de asta am dat admine la orice varsta si multi "copii" sa zic asa , au invatat ce este respectul, si au crescut deodata cu noi si multi au ajuns departe cu asta , nu am stat niciodata cu frica ca daca este mic cineva poate face ceva rau , mereu am avut incredere in voi si am incredere in voi
Ps3.: acel * este un semn, am editat dupa post acolo si am adaugat fraza aia



2015
|
|
|

Quote Originally Posted by TheLord View Post
Hmmm, "chizdelor" , ce pot sa zic , am ajuns si aici . 4 ani au trecut foare, foarte , foarte repede .... Parca doar acuma am intrat pe serverul ala de dr, si i-am zis lui strumf(animalul) sa deschidem si noi un server sa vedem ce se intimpla.
Parca acuma jucam metin2 ca disperatu si luam ban pentru "hack" ca ma turna cel mai bun prieten cand il ajutam si chema GM(asta nu era necesar sa zic dar hai sa fie ).
In 4 ani am invatat foarte multe. In 4 ani am ajuns sa avem serverul in top (este de 3 ani deja ) si am ajuns sa detinem si o comunitate. Cu greu , cu usurinta am trecut peste tot, am stat si am rezolvat orice problema(noi am stat), am muncit ca sa ajungem unde suntem acuma si pentru asta au contribuit foarte multi dintre voi.
Da aici ma refer si la donatori, ca sa recunoastem fara ei nu ajungeam unde suntem si ma refer si la adminii care au luat totul pe merit si au stiut sa tina ordine pe server, dar si la adminii gen SkillartzHD fara care nu puneam mana pe multe exploituri/fix fara care nu spargeam intr-o seara 500 de servere si nu terorizam alte servere.
4 ani in pula mea , hai ba sa fim seriosi cum sa treaca 4 ani Vreau iara sa fiu mic de 10-11 ani .
Teorie nu va tin despre admini restu etc. ca nu are rost si nici nu e momentul potrivit acuma.
Imi amintesc cand am decis sa facem modul jb, ca eu ma jucam pe alt server unde era T3M!n@T0R si imi era rusine sa ma bag simon sa vorbesc si intr-un final am fost simon si la cereri admin mereu imi dadea PRO T3m!, asa a ajuns el primu admin la noi pe server.
Asa, dupa ce am decis sa facem modul jb, am fost intr-o comunitate taurunegru.ro si am inceput sa cautam, sa cautam si tot sa cautam, comunitatile mari toate ne-au respins, toti au zis "NU ACCEPTAM SERVER DE 16 SLOT", dar intr-un final, ma suna strumf la scoala.
Imi amintesc perfect conversatia "Baaaa LORDE ALPHAZONE AU DAT ACCEPTAT, AVEM DNS BA" si dupa eu "Dute ba ca nu te cred, nu are cum , comunitate mare (nu era asa de mare) si ne-au acceptat" strumf "da ba, hai cand vii acasa sa ne apucam de treaba". Si dupa a inceput tot,
flood la servere+ reclama, de asta nu am obligat niciodata adminii sa tina redirecte, ca ne ocupam noi de reclama la greu. Eu dadeam connect cu lag.cfg si strumf avand ip dinamic, le facea reclama.
Ce amintiri, cand mergea sa floodezi un server cu lag.cfg. Si trebuie sa recunoastem ca am deschis serverul intr-un timp foarte greu in Counter Strike 1.6 , de ce? Deoarece din 2011 de cand am deschis serverul, au aparut toate exploiturile/floodurile care efectiv iti rupeau serveru in 2.Si da sa ne amintim si de acel "raiz0" cu care se spargeau serverele.
Multe multe amintiri placute, neplacute (alea neplacute nu le scriu ca nu suntem la inmormantare "dava dreq" ). Pot sa zic, ca secretu nostru de a popula server/comunitate era ca noi permiteam multe, chiar prea multe, nu am pus restrictii la multe lucruri, ma refer *LIMBAJ* , daca erati in alte comunitati dupa 1 cuvant vulgar puteati sa stati 1 luna pe tusa.
Ne atasam prea repede de oameni si ne imprietenim foarte repede. Cu unii am ajuns sa ne zicem si lucruri din viata reala , am si plans cu un admin... Mist3r , nu stiu cati dintre voi il mai stiti, a da si cu moxu am plans odata de ziua lui
Am zis tot ce imi venea in cap, pe scurt , CHIAR DACA NU CITITI EU AM SCRIS
Asa ca incheiere sunt fericit ca sunteti alaturi de noi si ne sustineti si ca am reusit sa formam o mica "familie" unita la bine si la greu chiar daca unii sunt mai nesimtiti si nu stiu sa respecte bunatatea noastra si profita de bunatatea noastra cateodata.
Ce este de zis :

Va multumim ca ne-ati fost alaturi in tot acest timp , si nu ne-ati parasit, nu ne-ati lasat balta in momentele grele cand aveam nevoie de voi !

Cu ajutoru vostru am facut si un video de aniversare a 4 ani. Daca nu intelegeti ce vrea sa insemne inceputu, atuncea va explic eu. Am vrut sa ne reamintim cum l-am intilnit pe strumf si cum am decis sa facem un server .
Desigur acel server de dr nu era dr.alphacs.ro ci altu, ca pe vremea aia nu exista alphazone/alphacs/anzo ! Deci trebuie sa fiti atenti mai mult la chat la conversatiile TheLord/-Animalul- dupa Strumf.

Video:


Inceputu )


LA MULTI ANI !