Quote Originally Posted by Z1nNN View Post
Hmm, primul meu PC l-am avut undeva prin 2009-2010 (Bine ''PC-ul'' meu, a lu' sormea pe care il primise de la scoala daca mai stiti cand se dadeau cupoane d-alea cu o anumita suma de bani, dar mai mult ma jucam eu pe el decat ea, dar merge asa). Era un PC slabut, avea Windows 7 Ultimate, nu ma stiam eu cu componentele PC-ului, insa mergeau jocurile lejer. Daca nu ma insel, primul joc a fost Claw -
Avand in vedere ca nu ma puteam descurca singur, nu eram obisnuit cu tastele, am chemat-o pe sormea sa ma ajute la astea
Jocul asta, cat si alte jocuri de acest tip mi-au trezit niste amintiri extrem de misto, chiar si acum daca as avea posibilitatea sa ma joc acest joc, l-as juca cu mare drag, insa trebuie sa-mi achizitionez alt PC si mai multe chestii de acest gen. Mai jucam GTA Vice City, cand bagam coade si spawnam tank-uri random pe mapa, dupa incepea bubuiala. Stiu ca terminasem cam toate misiunile din GTA Vice City, ma mai jucam foc si apa in 2, si mai era inca un joc care m-a marcat efectiv, dar nu mai stiu cum se numeste. Oricum, jocul ala era extrem de misto, ceva tip CS combinat cu GTA V, era bubuiala rau. Stateam cateva 5-6h pe PC pe-atunci, pana intra sormea sa-si faca temele si d-astea. Daca m-as putea reintoarce in trecut, as face-o cu mare placere.
Apropo, si asta era rupere.

Eu ma bucuram efectiv cand omoram gainile alea, nu stiu de ce, dar iti provoca asa un vibe pozitiv, era rupere
Dupa am aflat de CS 1.6/Samp




Cam jocurile astea mi le-am reamintit ca am jucat eu in trecut, sincer sa va spun, m-au remarcat la propriu in viata, mai pe scurt, au fost cele mai misto jocuri pe atunci. In anii aia rupeau, n-am ce sa zic.. Pe langa ca ma mai jucam pe friv, y8 si alte site-uri de acest gen.
Chicken Invaders este jocul copilariei mele, good one, mersi ca ti-ai luat din timp sa scrii atat Cat despre friv, y8, miniclip, n-am ce zice, cele mai populate site-uri de jocuri online, pe care majoritatea persoanelor ce au un calculator de prin vreme 2011-2016 stie de ele