Quote Originally Posted by hardluck View Post
Salut!
Îmi puteți recomanda un anime, tocmai am văzut câteva episoade din Granblue Fantasy, totuși nu am ce să văd până nu apar toate episoadele
Dacă aveți un fantasy bun și mai puțin cunoscut, sunt deschis la orice...
Pai sa vedem, aici sunt recomandarile mele: Tate no Yuusha, Noragami, Sword Art Online, My Hero Academia, Nanatsu no Taizai, Tales of Zestiria the Cross, Trinity Seven, Brave 10, Charlotte, Death March kara Hajimaru Isekai Kyousoukyoku(un isekai foarte fain, care pastreaza cam aceeasi idee cu restul, un MC foarte OP ), Death Parade, GATE(cred ca este destul de asemanator cu granblue), Divin Gate, Sirius, Dororo, DanMachi (ti-l recomand cu drag), Gakusen Toshi Asterisk, Grancrest Senki (trebuie sa il vezi), seria Grisaia, Guilty Crown, Hundred, Hitori no Shita, Isekai Cheat Magician, Overlord, Isekai wa Smartphone to Tomo ni, Kengan Ashura (pe asta il gasesti si pe netflix, si este genial), Kenja no Mago, Demon Slayer, Kono Suba ( pe asta il recomand daca vrei sa vezi un anime la care sa razi non-stop, este super amuzant ), Kyoukai no Kanata, Madan no Ou to Vanadis, Mahouka Koukou no Rettousei (super genial, si o sa primeasca s2 anul asta).
Ti-am recomandat cam multe, dar sper sa ai timp sa le vezi pe toate, pentru ca sunt foarte interesante. Daca nu ma insel, toate sunt traduse in romana, deci nu e problema. In cazul in care mai vrei sa cauti cate ceva, ai aici lista mea de pe MAL.
Ce sa mai zic, spor la vizionat