Quote Originally Posted by Valy View Post
Salut, propun urmatoarele lucruri :

1. La FREEDAY, GARDIENI, sa nu mai interzica PRIZONIERILOR altceva inafara de a intra la arme
spre ex: pe west_v2 mi se pare ABUZ/FK sa-i interzici PRIZONIERULUI sa nu aiba acces la KZ/SURF pe motivul ca acolo e arma, de ce mai e FREEDAY? [Mi se pare abuz/fk], parerea mea e ca la FREEDAY nu este voie sa se interzica lucruri, cu exceptia de a intra la ARME.

2. Sa se interzica comanda [DINTRE VOI "N" ULTIMUL DUCK JUMP MOARE]
spre ex: daca in cusca mare sunt 6 PRIZONIERI, si in total 10 PRIZONIERI IN VIATA, si se da comanda [SIMON SPUNE CARE MISCA MOARE], apoi [SIMON SPUNE DINTRE VOI 5 ULTIMUL DUCK JUMP MOARE] , este imposibil sa stii cati sunt in cusca, deci mi se pare ABUZ/FK!

Este okay propunerea, la punctul 2. nu cred ca are rost vreo restrictie, cum au zis si ceilalti, daca stii sa te pozitionezi bine o sa stii si cati sunt cu tine in celula sau te uiti pe radar si iti dai seama daca sunt toti sau nu in celula.
La punctul 1. este mai complicat un pic, regula spune ca CT pot impune restrictii in caz de FREEDAY, totusi este cam absurd sa impuna restrictii inafara zonei CT sau ARME.
Putem cumva modifica si putem sa gandim regula ca CT sa poata impune restrictii strict la zona CT si ARME CT si in rest unde sunt zone cu arme, in caz la west_v2 pe surf daca vad ca un prizonier ia arma atunci sa il poata omora, nu sa restrictioneze folosirea acelei zone.
Zic asta deoarece banuiesc ca ei stau la scara si nu lasa sa urce nimeni, asa o sa stea langa arma si in caz ca il ia cineva il omoara si problema este rezolvata.

Strict sa restrictioneze ARME CT, ZONA CT si in caz ca obtin arme din alte parti si ii vad atunci sa ii poata omora, ceea ce este si logic, dar sa nu poata impune restrictii la surf/kz/etc. ca asa pot sa zic care este in celule la freeday moare.
@Khajiit ia zi cum sa modificam regula ca sa fie okay si sa fie strict restrictionat ZONA CT si ARME CT.