Nu te inregistra daca esti idiot sau agramat!


AlphaCS.RO[ORIGINAL GAMING]


Thanks Thanks:  4
Likes Likes:  29
Results 1 to 10 of 10

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    User Info Menu

    Evolutie PalmOlive (User - Administrator)

    Povestea incepe in 2012, cautam servere cu diferite mod-uri de joc ca ma plictiseau alea classice. Dau peste un mod numit JailBreak. Mai auzisem inainte de el pe la Rusi, de fiecare data cand apucam CT pe un server de rusi incercam sa vb Rusa sa nu ma scoata)
    Infine, dupa dau de un server romanesc pe nume "JB.ANZO.RO" am zis ca daca e de romania ma inteleg cu oamenii, pe atunci aveam numele "Ro-Player" nestiind sa schimb numele.
    Prima data pe server = prima data CT.
    Cand am intrat CT eram cel mai fericit. Prima persoana care il respect pana si in ziua de azi e @moxu112
    El e primul om care mi-a aratat modul de joc si m-a invatat ca server-ul are niste reguli care trebuiesc respectate.
    El m-a ajutat cu comenzile si tot el e cel care m-a facut sa imi placa modul de joc.
    Fast Forward 2 ani mai tarziu (2014). Din cauza nepasarii uitasem complet de 1.6, ma axasem pe altceva.
    Intr-un final imi amintesc de joc si il iau. Din clipa care l-am luat imi reamintisem ca jucam pe un server de JailBreak.
    Nu mai era acelasi nume din anzo se schimbase in AlphaCs, comunitatea care toti o stim si o iubim in ziua de azi.
    Stiu ca eram frustrat rau ca nu mai gaseam server-ul de jb si incepeam sa fiu suparat rau. Ma duceam din server in server sa intreb persoanele de acolo daca stiu servere de jb (in speranta ca dau de server)
    Intr-un final am dat si de server si cand am intrat pe cine vad? Pe @TheLord , imi amintesc ca ma cacam pe mine de fiecare data cand il auzeam la microfon si ma speria mereu).
    De fiecare data cand el vorbea la Terro la microfon, acelasi lucru incercam si eu si nu mergea.
    Am inceput sa prind bine modul de joc si am inceput sa imi fac prieteni buni, @moxu112 , @Strumf , @TheLord si multi altii.
    Singura problema e ca nu ii mai tin minte pe toti fiind playeri vechi si nu am mai tinut legatura cu ei.
    De tine @Khajiit pe atunci nu imi amintesc sa te fii vazut pe server vreodata )).
    Mai aveam faze de genul cand incercam cu orele sa imi fac cont pe forumul vechi (Anzo) de nu reuseam, dar si cand reuseam uitam parola.
    Intr-un final cand reuseam cu cont-ul nu stiam ca exista un model de respectat si faceam muci cererea.
    Dupa am aflat ca mai exista un fondator pe numele de cod @Strumf , incepeam sa ma gandesc la fiecare posibilitate, oare chiar e pitic si etc
    In 2018 cand am facut si contul si m-am reapucat blana de el am donat prima oara pentru SEF Penitenciar lui @TheLord si am intrat pe server, cand intru, prima persoana de care dau era @-=DangeR=- . A inceput sa ma intrebe de unde am gradul cu ce nume am mai jucat crezand ca sunt altcineva. (Era noapte). Am discutat noi ce am mai discutat si cand ma uit la ceas era 04:00 trecusera orele fara sa imi dau seama. El a fost prima persoana cu care am discutat dupa ce m-am reapucat blanao. TI pwp
    Asta a fost pe partea jocului, acu urmeaza pe partea forumului.

    Primul grad care l-am primit pe forumul acesta a fost in 2018-2019(nu stiu exact luna).
    Primul grad pe care l-am primit a fost server admin.
    Nu prea stiam ce aveam de facut ca server admin dar crezand ca are Admin in nume aveam accese pe forum
    Imi amintesc cum ii spuneam lui Lord ca de ce nu am accese iar el mi-a explicat ca server admin nu are accese, eram foarte suparat dar am continuat.
    Fast forward. Cand vad ca se poate face cerere de co-mod eram fericit crezand ca intr-un final voi avea accese globale am facut cerere cu chiu cu vai am fost acceptat si dupa iar dezamagit vazand ca am acces numai la o anumita categorie.
    Dupa aceea am primit ban de la FANTOMA ca eu inchideam cereri aiurea la categorie nestiind ca n-am voie.
    Am luat intr-un final ban 3 saptamani, cand ma intorc vad ca nu mai aveam gradul din cauza inactivitatii.
    Dupa am donat pentru Global moderator.
    Atunci mi-am dat seama ca am accese globale dar iar am facut o greseala. Eu crezand ca am accese globale la mine insemna ca ma pot ocupa si de categoriile serverelor asa luasem un infraction.
    Ma chinui ce ma chinui si usor usor cu 7-8 infractions ajung la gradul de Administrator.
    Nu sunt mandru de greselile facute dar incerc sa trec peste. Stiu ca nu sunt perfect dar incerc sa ma adaptez si sa nu mai repet greselile din trecut.
    Multumesc ca mi-ati citit povestea si le multumesc persoanelor care au fost alaturi de mine si care imi sunt dragi.
    @TheLord @Strumf @TheRemix @Lefter @KillerElite @SageOTSP
    @Buzatel @Khajiit @Snoop Dogg @=T|G|S= @SkillartzHD @randomshot_ @OldSKull @uZzZy
    @-=DangeR=- @MaTTox @moxu112
    Last edited by PalmOlIvE; 25-09-19 at 00:25. Reason: Greseli gramaticale.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •