Quote Originally Posted by TheLord View Post
Hellau dragutilor,
Acest topic este unul foarte important deci VA ROG SA CITITI TOTUL PANA LA CAPAT si sa RAPORTATI ORICE PROBLEMA ! Chiar daca totul functioneaza perfect scrieti in acest topic ca "este totul okay" sa stim ca nu sunt probleme.

Dupa cum stiti azi am dat un REINSTALL la server deoarece am vrut sa trecem de pe dproto pe reHLDS si cum nu a mai fost un reinstall de foarte mult timp probabil se bateau cap in cap unele chestii si nu ne permitea altfel sa bagam reHLDS.
Pana acum am evitat mutarea din cauza ca totul functiona cum trebuie si credeam ca o sa dureze mult pana integram totul pe reHLDS, dar s-a dovedit ca am gresit, singuru plugin care a trebuit integrat a fost HLDS-Shield(protectia) dar si aia a fost gata in 5 minute, asa ca in 4 ore am dat reinstall si urcat iar inapoi pe reHLDS. Integrarea ar fi fost unul dintre dezanvataje.

PROBLEMELE PE CARE LE SCRIU MAI JOS VA ROG SA LE VERIFICATI SI SA RAPORTATI CAT MAI RAPID IN CAZ CA MAI APAR VREODATA!!!!!

Avantajele acum sunt ca am scapat definitiv de "Idle fake player" sau "Fake player connection"(parca asa erau), eroarea care va scotea de pe server de FOARTE MULTE ORI, chiar daca era bot chiar daca nu si la unii jucatori persista eroarea pana la schimbarea mapei astfel renuntau la server, adica stiti destul de bine ca pana si la admini/jucatori vechi apare eroarea la change map sau cand intrati pe server asa random aparea si tot va scotea.
Alte avantaje din cate am observat consuma mai putine resurse server-ul astfel o sa se miste mult mai bine, foarte multe "FIX"-uri sunt implementate in reHLDS, deci sper ca am scapat si de acel bug cu GAG/BLOCKCT cand se transfera "sanctiunea" la un jucator nou intrat de la unul care era deja pe server si a primit comanda aia.(deoarece presupun ca era de la vreun fals detect, daca nu o sa bag mai multe verificari in aceste sisteme, ca daca era o problema atunci se intampla si la sistemul de misiuni)
IMPORTANT!!!! AM RENUNTAT LA MODULUL care fixa eroarea "Realiable Channel Overflowed!" care tot asa scotea jucatorii de pe server(eroare foarte veche dar care era fixata de acest modul) pe unele mape, de ex din 30 de jucatori 25 erau scosi. Asta va rog DACA APARE sa raportati cat mai RAPID ca sa activez din nou acest modul. A fost dezactivat deoarece se spune ca in reHLDS deja este fixat.
IMPORTANT!!!! Daca va mai SCOATE de pe server cu ORICE eroare va rog sa raportati eroarea cat mai rapid IN ACEST TOPIC(puteti face poza si la consola sa vedem eroarea sau copy-paste). Daca NU VA LASA sa intrati pe server tot asa, RAPORTATI CAT MAI RAPID!!!!(daca aveti chef verificati de pe STEAM si de pe NON-STEAM daca este totul ok)

IMPORTANT PENTRU SISTEMUL DE MISIUNI!!!!!!!!!!!!(MISIUNI+PUNCTE)

In cazul in care cineva a pierdut MISIUNILE sau PUNCTELE din sistemul de MISIUNI am rugamintea sa posteze in acest topic cat mai repede cate misiuni a avut completate si cate puncte adunate avea(daca nu stiti atunci postati doar punctele), ca sa le putem baga inapoi, dar a fost configurat reHLDS sa genereze steamid ca dproto deci nu prea trebuie sa existe probleme. Dar totusi daca exista scrieti cat mai rapid!

Momentan cam atat ca dupa spuneti ca iar scriu prea mult ), in principiu asta este ideea acestui reinstall, am bagat reHLDS care inafara de lucrurile mentionate mai sus o sa asigure o mai buna functionare al server-ului. Sa speram ca astfel au fost rezolvate multe probleme deoarece nu vreau sa existe NICIO PROBLEMA la conectarea pe server sau la deconectarea jucatorilor cu diferite erori.

ORICE DETECTATI VA ROG SA RAPORTATI CAT MAI RAPID !!!!
Va pupix



Mie nu imi mai citeste admin-ul cred ca de la "#"