Nu te inregistra daca esti idiot sau agramat!


AlphaCS.RO[ORIGINAL GAMING]


Thanks Thanks:  15
Likes Likes:  90
Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 11 to 20 of 47
  1. #11

    User Info Menu

    Kiss @TheLord
    Nu pot să cred că am citit tot da la școală nu mă ating nici nuvele mor
    Legenda spune că tot eu fac topicul pt 5 ani de acs


  2. Likes KillerElite, TheLord liked this post
  3. #12

    User Info Menu

    La multi ani grasule @TheLord KISS !

  4. Likes TheLord liked this post
  5. #13

    User Info Menu

    La multi ani !

  6. Likes TheLord liked this post
  7. #14

    User Info Menu

    Lma acid te kiss

  8. Likes TheLord liked this post
  9. #15

    User Info Menu

    La multi ani multumesc de +1 post )) love acs

  10. Likes TheLord liked this post
  11. #16

    User Info Menu

    La multi ani ! Sa ne vedem si la anu' cu bine

  12. Likes TheLord liked this post
  13. #17

    User Info Menu

    La multi ani! Io iti zic kys nu kiss

  14. Likes TheLord liked this post
  15. #18

    User Info Menu

    Trec anii...
    Sa fiti sanatosi si fericiti cu totii!
    Cu bune si cu rele acest server este cel mai longeviv din Romania( cel putin pe JailBreak mode) si sunt bucuros ca am avut unde sa-mi descarc energia atata vreme.
    Ne-am bucurat, ne-am suparat, dar el a ramas tot aici, serverul nu a plecat nicaieri, doar oamenii. Stiu ca nu mai e ca in alti ani, o vad si la mine, nu mai am timp sa ma joc atatea ore, nu mai am rabdarea necesara sa explic si sa stau la discutii, o fi de la boala sau de la varsta ca nu-mi explic, dar eu personal am trait vremuri frumoase si cred ca acest server mai are ceva de spus.
    Tin sa-l salut pe @Ryu, omul care mi a oferit sprijin cand eram la inceput si nu ma baga nimeni in seama.
    Nu-l uit pe @cRz, omul cu care pierdeam serile la microfon si pe skype, te salut ba italea .
    Il mentionez si pe @moxu112, omul care imi dadea dreptate cand ma razboiam pe forum si care imi acorda incredere, imi e dor sa jucam ba pe server.
    @GoodNighT ( sau ce drc nume ai), apreciez ca ai donat atunci pentru a primi upgrade, nu am uitat asta , esti baiat de treaba la baza si sper sa ne mai intersectam la CT sa ii daramam
    Sunt multi alti jucatori de care m-am "atasat" oarecum si pe care cum am putut i-am protejat, educat sau articulat =]], gen @?RyN? ( baiat fin), Yety, Danut. skartz, smoke, petrix, shadow, raul, dev., rowst si multi altii. @Rifle. , @Bles? sa mi-l sugeti, oamenii de baza de pe jb care faceau minne-ul sa fie minne
    Sunt multi altii pe care ar trebui sa ii mentionez si sa le multumesc pentru timpul petrecut impreuna, ca m-au suportat atatea ore si ca am impartasit atatea experiente.
    Vreau sa ramana acest server on si sa traiasca nu doar din amintiri, ci si in prezent. Stiu ca nu mai sunt jucatori, ca nu mai avem asa multa popularitate, dar macar putem incerca sa ridicam cum putem, un boost, o reclama ... ceva. Vremurile se schimba, apar jocuri noi, lumea avanseaza, dar va spun ca senzatia pe care jocul asta mi-a dat-o, emotia si amuzamentul primite, nu le-am intalnit in alt joc.
    Pe scurt, comunicarea ne-a adus mai aproape si ne-a ajutat sa mentinem acest server in viata timp de 8 ani. Nu cred ca realizati, dar unii admini nu erau nascuti cand serverul asta functiona( gen Audi =]]).
    Vreau sa ii multumesc lui @TheLord pentru efortul de ungur( sa nu uitam asta) pe care il depune de ceva timp pentru server. Faptul ca vrea sa faca upgrade, sa imbunatateasca ici colo serverul, inseamna ca tine la noi si nu ne lasa balta. Nu uit faptul ca m-a primit pe server dupa ce am avut conflicte la inceputuri si cred ca mi am demonstrat in anii astia fidelitatea fata de acest server, mentionand totodata ca eu nu am jucat pe alt server de cand am intrat in AlphaCS. Il apreciez si ca om, e un tip sensibil si milos, desi n am apucat inca sa-l intalnesc.
    Sa nu uit de fratele @Strumf( nu te mentionez ultimul, dar tu esti spuma, ala de m-a aparat mereu si s-a luptat cu abuzul meu =]]) - si zic: moldovean sincer si devotat acest server te are drept bodyguard( meseria ta de viitor), am multe cuvinte de lauda la adresa ta, stii ca te apreciez pentru munca de pe JB si nu numai, esti prima tigara dimineata, esti faza lunga in ceata, esti ciocolata calda iarna esti dat drc, te pup si sa ramai si in baston pe acest server si la sectiunea REclamatii.

    La multi ani dragilor, nu vreau sa scriu 20010512312 de cuvinte, tin la voi si asta e motivul pentru care am ramas( chiar si inactiv, in umbra) alaturi de voi!
    Cu totii ne-am dorit sa ne jucam si sa ne afirmam, iar acest server in mod cert ne-a oferit asta, mai devreme sau mai tarziu.
    Sper sa ne unim fortele si sa ne mai intalnim la o caterinca pe server, stiu ca vorbesc putin la trecut si vb de parca serverul se inchide si nu face 8 ani, dar comparand 2016,2017 si 2018, sageata este in jos.
    Vreau mai putine reclamatii, mai putina ura intre noi si cam atat.
    Daca am comunica cu altii si nu despre altii, serverul ar fi si mai sus de atat.
    Am realizat in acest an multe proiecte frumoase, serverul a primit numeroase upgrades( @SkillartzHD, sa traiesti frumos si fericit, cu ficatul tanar - esti un baiat de nota 10 si apreciez f mult efortul de a-ti bate capul cu un joc din 99' sau de cand drc a aparut).
    Serverul a primit admini cu sutele si la fel si donatii( sa manance @TheLord SHAORMA), ceea ce e un lucru de apreciat si de respectat!
    Sunt multe intamplari, multe realizari, dar si multe suparari...
    Plm, ne bucuram de moment si aia e, va pup si aveti grija de voi, pe server si in viata de zi cu zi!
    Last edited by Khajiit; 10-06-19 at 16:28.

  16. #19

    User Info Menu

    Sa vin si yo cu postul, cu toate ca n-am idee, dar poate imi vin ideile si le detaliez si yo )

    Ce pot sa mai zic, decat ca au trecut 8 ani de zile, cu zile bune, cu zile rele, foarte bune, foarte rele, ca si in veata de zi cu zi..urcusuri, coborasuri si cum zice al nostru Florin Sala.mior, in melodia "Stau ca vulturul pe stanca":
    "Stau ca vulturul pe stanga si restul lumii pe langa,
    Ca m-am pus, ca m-am pus, ca m-am pus acolo sus."
    , am trait si perioada aia, ceea ce inseamna ca nu am muncit degeaba.

    In rest ce as putea sa mai zic? decat ca am intalnit tot felul de oameni: cu caracter, fara, lepre de oameni, ciudosi, frumosi si tot felul de caractere bune sau mai putin bune, mai jos am sa va enumar cu cine am avut ocazia sa stau fata in fata si sa dam noroace, deci sa incepem:

    @TheLord - am avut ocazia sa-l intalnesc pe la 18 ani, cand mergeam la o nunta in Lugoj si am trecut prin satucul lui si a fost singura si unica ocazia unde am putut sa ne vedem..ma astepta bursucul acolo in gara, dar plm..asa de bine ca am dat un noroc, o poza ca sa avem amintire si deja sugativa aia de control a fluierat ca sa plece, si doar ce am urcat in tren si am plecat...maxim 2-3 minute am reusit sa stam la o vorba ca imediat am si plecat..dar cum am zis, OCAZIA a facut ca sa reusim sa ne vedem, ma gandesc ca daca nu ar fi fost ocazia aia, nu ne-am fi vazut...speram sa mai avem ocazii

    @rZr. - pe el l-am intalnit primul pe la 15-16 ani cred, am fost prima data la biliard, am mai fost si pe la el, a facut si cu mine vreo luna de sala dar a cam tras chiulul numai bine fratelo, nu ne-am uitat, cand ne vedem ne salutam, el avand facultatea pe langa unde invat eu la facultate si am mai avut ocazia sa stam la o vorba, pace acolo si sanatate.

    @ M-am mai vazut cu un fost administrator cred, era din Podu Iloaiei si am fost la o bere si l-a intrebat daca are 18 ani dar el avea, ce mai avea putin si-i arata buletinul, pace si tie acolo si sanatate. (cine-l stie, sa-i dea tag, sau sa-mi zica)

    @Khajiit - omul cu tupeu, m-am vazut cand am fost in Bucale si de acolo in Constanta..a venit sa ma ia din Centrul Vechi, eram la o bere si trebuia neaparat sa ne vedem, omul era venit de la fotbal, cand l-am vazut am crezut ca e Messi de Romania, si mai avea putin si facea pipilica pe el )) am fost si si-a spalat Bentley-ul si dupa am mancat la MC unde s-a luat de un tigan, ca voia sa i se bage in fata la MC Drive, dar oricum daca se dadea buldozerul din masina jos (EU), il calcam pe cap trebuie sa ne mai vedem si sa avem ocazii.

    @^-RoYaL-^SsKCobra - el s-a bagat la un concurs de matematica, ca sa vina special in Iasi ca sa se vada cu mine, deoarece aici se tinea concursul..ne-am vazut, am facut si un ping-pong si cum am zis mai sus cum ca din Bucale am ajuns in Constanta unde am iesit intr-un club cu niste nigga si a fost frumos..cand mai avem ocazii, ne mai vedem...spor la job si sa te tina cu gagicata

    @Orlando - el e un pui de James LeBrone, doar ca atunci cand arunca la cos, se arunca pe el si nu ala de baschet, la ala de gunoi cand am fost in Bucale, i-am dat share la locatia unde am stat cazat, dar facea vreo ora si ceva pana la je si mi-a zis ca daca ies in Centrul Vechi, sa-i dau semn ca vine imediat a avut bulan si cum am zis si la Khajiit, am iesit in Centrul Vechi, i-am dat mesaj..omul era pe afara la baschet, s-a dus repede, a luat un taxiu, si-a luat bateria externa si a venit ca sa ma vada..frumos din partea lui a venit unde i-am zis ca stau la terasa, am stat maxim 10 minute si cu el si cam asta a fost sanatate si tie

    @moxu112 - care si el a avut o oportunitate sa vina in Iasi si aia a fost..trebuia sa ne vedem neaparat a venit si el, m-a luat cu masinuta si am fost la o bere, de fapt 2 ) o ocazia a avut-o si acum vreo 3-4 ani, dar pe vremea aia tinea mai mult legatura cu TheLord si cand a fost in Iasi, nu m-a anuntat dar cu ultima ocazia pe care a avut-o, nu a ezitat sa ne vedem si asa a si fost sper ca esti ok si sa ne mai vedem si cu alte ocazii te pup

    @Rifle. - el a venit in Iasi in excursie cu clasa..deci va dati seama ca omul cand a auzit de excursie a propus Iasi a aparut si el pe aici prin Iasington, m-am vazut cu el, am vrut sa dam un ping-pong, dar nu a fost norocul de parte noastra si unde am dat si cu Royal ping-pong-ul respectiv, nu mai este acolo sala respectiva si cand am fost in alta locatie, erau ocupate pana tarziu pacat ca au avut colegi bulangii si au setat ca la ora 11 maxim sa fie in camera ca am fi avut mai mult timp..vrea sa vina la facultate in Iasi, il astept ) pace acolo

    @Alex Catalin - si cu sugaciul asta m-am vazut ) cand am fost in Constanta, am pus un story, pe care l-a vazut si m-a intrebat daca-s in satucul lui si i-am zis ca da si a zis ca poate ne vedem zis si facut, a venit omuletul unde eram cazat, m-a luat la pachet si ne-am dus la Starbucks si am baut o cafeluta, o vorba, o opinie, una alta super, pup si tie

    @DANUTZ.JB - uitasem de tine, sugaciule..fememe ) a venit si el in Iasington cu ai lui ca avea niste treaba pe aici si cand mi-a zis ca e aici si mi-a dat poza, eu dormeam..m-am trezit, m-am uitat acolo si am zis "ba, asta e aici la mine" ) si i-am zis "hai ca ma imbrac si vin"..zis si facut ) m-am dus unde era cazat si m-a asteptat omuletul cu un suculet am stat si cu el la o vorba, am vazut si niste puicute, mama, mama..ca daca aruncam lanseta, prindeam pestisorul de haur..aveam si la mana, ceasul care e suflat cu aur, doar trebuia sa bata in el lumina si sa straluceasca, si ele cand vedeau, deja...erau inumiate ) sper sa mai ajung pe la el vara asta, daca ma primeste..si nu ma fute in cur ) sper sa mai avem ocazii sa ne vedem, pupix

    @KrAzZzY - stai ca si pe tine era sa te uit )) ai venit si tu la ceva olimpiada sau ce era in Iasi si mi-ai dat semnal ca esti aici la mine si daca nu iesim la o bere zis si facut si cu el, am fost la o bere, o tigara, o vorba, o una-alta si cam asta a fost si cu el il mai astept pe aici, el fiind din Suceava cand esti pe aici si ai liber, dai un telefon si stabilim spor in sesiune

    Cu cei mentionati mai sus, am avut ocazia sa-i intalnesc si in viata reala prin intermediul sv-ului JB.ALPHACS.RO. Nu multi, dar oameni super faini si sper sa mai avem ocazia sa ne vedem, si de ce nu si cu oameni noi, unde repet, nu pot sa ies cu totii, trebuie macar putina varsta acolo, nu de alta, dar nu vreau sa mi se zica "tata" intelegeti voi, nu e vorba de fita, e vorba ca nu pot cu oricine, oricand..asta in functie de timpul pe care-l am liber.

    Deci prin intermediul sv-ului, am cunoscut oameni superi si nu as mai sti ce sa mai zic, sper sa ne revedem cu bine cu totii.

    La multi ani noua si sa avem sanatate ca sa putem face cati mai multi ani si sa ne vedem sanatosi si in viitor daca nu cu o ocazie planificata de noi, atunci prin intermediul altor ocazii...repet, OCAZII, cu toti cei de sus m-am vazut datorita ocaziilor pe care le-am avut

    va pup pe toti
    Subsemnatu: "Te panichezi cand ma vezi ca pe un jamaican, cand fumez manca-mi-ai pula, jointul de un gram."
    Dragos Miron: "Daca vreau o floare, ma apuc din nou de legale."
    Specii: "Pace pentru Raku, pace pentru Sisu, marijuana si hasisu."
    Specii: "Am fumat de cand eram copil, stai chill, si-o sa fumez pana mierlesc, sa inverzesc in cimitir, sa am vecini, trandafiri cu spini, crin lin, maslini si ciuperci cu psilocybin."
    Dragonu': "De la LSD-ul asta, man, vad gandaci, si carabusi, si scarabei, vino mai in fata ca sa tragem niste key."
    Merme: "Vorbesti de LSD, dar hai sa tragem 2CB"
    La Familia: "Am in stanga, dreapta baietasi gata sa sara pentru mine."
    Chimie: "Specii se numea, brigada Liniste, asta era brigada mea."
    Sisu Tudor: "In Bucuresti, baietii alearga numai in brigada."
    Junk: "Bine ai venit in Romania, comercializam droguri legale."
    Samurai: "Si-mi amintesc cand te-am creat, tot eu te-am invatat sa judeci curat si imediat cand am avut nevoie te-ai aratat."
    Killa Fonic: "Nu ma doare daca ii bag direct in reanimare, dar parca simt pe fata lacrima unei mame."
    Cedry2k: "Sufletul meu ramane trist si nu-l mai pot amagi cu droguri."
    Nimeni Altu': "Cum pula mea, sa fiu atat de prost, probabil de la droguri, am avut senzatia ca te cunosc."
    Puya: "Poate e dur, poate credeti ca-s nebun, ca stilul asta de viata nu e ala bun, dar nu eu l-am ales, el m-a ales pe mine si acum stii bine, doar asta-mi curge-n vine."
    Bocaseca: "Si dupa la masa, gonit de fratiori cu care imparti, te desparti ca om de animal cu lacrimi pe obraz."
    Specii: "E adevarat, imi place viata, simt cu se usuca fata, noaptea trece dimineata, am nevoie de-un meleu greu, sa-mi taie greata, s-au dus de milioane pe KEY, cosmico-gangsta, si sticle mari si sticle mici si casa-i plina de seringi si bagabontii vad pitici, nici n-am observat ce zici, valori puternice din clasa disociative, droguri psihedelice, ciocul mic ca esti varza, stinge tigara, frecventa, perversa, dai foc la casa, asta-mi mai lipseste, lasa, partea proasta e testoasa, m-am facut la fel de varza, ca sa vezi sunt om de baza, in fiecare seara rupt, lupta preferata direct din necunoscut, SPECIAL K HOUSE, retine."
    Dragos Miron: "Le-am bagat pe toate, rupt de realitate, daca voiai sa dai de mine, ma gaseai in noapte, pe strazi intunecate."
    Phunk B: "Jucal has moro car socheres merundo."
    Bocaseca: "Dar tu te schimbi si folosesti cuvinte care nu te reprezinta ca sa fii iubit."
    Pacha Man: "Because I'm mad boy, I'm bad boy, I'm gangsta, eu nu sunt ca voi."

    Warning: Doar daca mergi in intuneric ai cum sa iesi la lumina!
    Adio omul vechi!!

    Note: "Am in grija o armata intreaga."

    Dragonu': "C-am vazut strazi grele, stricat am fost, dar prin lumina m-am intos si-s bucuros si zic la toti, adevarul, n-ai cum sa scapi, imparatia cerului regat luminat, suflet curat, impacat in etern, departe de moarte, pacate, blestem."
    Nimeni Altu': "Sunt doua aspecte, aparente nu pentru oricine, de multe ori ne faceam rau, ca sa ne fie bine."
    Dragonu': "Antropologic, din mediul anecdotic si alcoolic, un fost dependent, impertinent, aha, cu un foc perseverent mare si consecvent, dau cu viteza de flow, cu viteza cu care trage plamanul din stou', ca sa scuipe din nou."
    Dragonu': "Am luat-o de la capat si mi-am pus la gura lacat, fara droguri in special legale care te diseaca, era sa mor de atatea ori si am adunat atatea boli, e o greseala in noua ordine mondiala."
    Chimie: "Au urmat seri pline de seringi si ser, cu venin mizer, inchei al tau sincer."
    Dragos Miron: "De asta tin ca nepotul meu sa lase rap-ul, ca eu l-am inteles aiurea si era sa-mi rupa capul."
    Bocaseca: "Nu mai spune tot ce gandesti, tot ce gandesti, nu mai spune ce pandesti, nu mai spune tot ce vorbesti, se va intoarce impotriva tot ce gandesti, mintea ta e arma, nu pot sa ma sterg, daca aprinde sufletele, stinge, poti sa ma certi."
    Dragos Miron: "Ma doare-n pula cine esti, cand habar n-am nici cine sunt, stiu cine am fost si nu mai vreau sa ajung, un infectat introvertit plecat din lumea monstrilor si pierdut in lumea celor vii."
    Nimeni Altu':
    "In timp, si oamenii is la fel, aveam un unchi, si stii ca pana plec, orice as face n-am sa-l uit."

    Warning: "Asta nu e viata... nu e... si eu stiu. In focul vietii mele, eu ard de viu."

  17. #20

    User Info Menu

    ba nu stiu de voi dar eu plang

  18. Likes TheLord, Buzatel liked this post
Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •