IMPORTANT!!!
SERVER-ul este in stagiul de BETA asta insemnand:
- posibil si cel mai probabil o sa fie buguri pe server
- dupa fiecare update la cs2 probabilitatea ca sa nu mearga ceva este foarte mare, chiar exista probabilitatea sa nu mai mearga nimic dupa update
- bugurile gasite va rugam sa le raportati si facem tot posibilul sa le rezolvam

Momentan ruleaza CSSharp pe servere pana se lanseaza ceva oficial (daca se mai lanseaza).

ATENTIE!!! Cand intrati pe server o sa va apara sa acceptati descarcarea mapei de pe WORKSHOP apasati simplu pe ALLOW dupa care o sa va bage pe server, acest mesaj o sa va apara la fiecare mapa pana o sa jucati minim 1 data pe mapele de server, dupa care nu o sa mai apara.(in caz de reinstall la CS2 o sa va apara din nou)
ATENTIE x2!!! Posibil ca la schimbarea mapei sa primiti crash la CS2, aici nu se poate rezolva treaba momentan, lucram doar cu mape de pe workshop. Simplu intrati din nou in cs si scrieti in consola: connect arena.alphacs.ro ca sa nu stati sa cautati server-ul in lista de servere iar.(ca stim si noi ca e urat server listu actual de pe cs2)


ADMINELE au fost bagate inapoi doar la cei care erau ACTIVI si inainte sa se lanseze CS2 (gradele permanente au fost bagate inapoi la toti).
VIP-urile permanente o sa fie bagate inapoi la toti, cele expirate nu.


PENTRU A RECUPERA VIP-UL trebuie sa ne trimiteti un mesaj cand sunteti ON pe sv ca sa va putem baga VIP-ul!!!!
Acum am facut 3 grupe de VIP adica VIP Silver, VIP Gold si VIP Diamond toti cei care ati avut VIP PERMANENT o sa primiti VIP Silver (deoarece pretul pa VIP Silver permanent este cat pretul la VIP-ul vechi de pe server permanent)
Pentru cei care ati recuperat VIP-ul acum primiti reducere de 60% la VIP Diamond PERMANENT ca sa evitam discutiile! Adica daca acesta costa 50 de euro voi o sa platiti doar 20 de euro!




UPDATE 13/01/2024 - 14/01/2024 RECREARE ARENA PE CS2 ce este adaugat

--- In principiu server-ul arata si functioneaza ca in trecut pe CS:GO doar cu mai putine sisteme si cu destul de multe bug-uri, un BUG major este ca la numar impart exista riscul sa il spawneze pe cel fara oponent cu altcineva in arena, adica o sa fie 3 intr-o arena, dar nu se intampla mereu!!!

- Sistemul principal pentru arena Multi1v1
- Sistem Admini Online pentru a vedea adminii online scrieti !admins (primul meu plugin pe cs2)
- Sistem pentru a va muta SPEC pentru a intra la spec scrie !spec sau !afk
- Sistem pentru statistici comenzi statistici !rank !myrank !top !ranktop !resetmyrank !ranks !stats !mystats !statistics !time !mytime
- Sistem resetare scor pentru a reseta scorul scrie !resetscore sau !rs
- Sistem skin-uri arme + cutite pentru a va schimba skin-urile pe arma scrieti !ws si pentru a va schimba cutitul scrieti !knife
Comenzi chat !forum/!discord/!ore/!preturi/!group/!concurs/!lord/!danny/!vipinfo/!info/!reguli/!rules/!rs/!admins/!steam/!steamgroup/!grup
Sistem Anti AFK
Sistem VIP cu 3 grade de VIP

Mapchooser random (alege mapa random la final de meci)
Showdamage - arata damageul dat unui inamic
SCOS* In fiecare seara aveti VIP GRATIS (cu BHOP+HEALTSHOT+NAMETAG+HP+ARMURA+GRAVITY) de la ora 00:00 pana la 07:00! - ACESTA NECESITA FIXARE SI DIN ACEST MOTIV MOMENTAN NU MAI ESTE PE SERVER !!!!

Ca de fiecare data, multumiri speciale lui @STEFANX. care m-a suportat aceste 2 zile si a ajutat cu tot ce a putut pentru a pune pe picioare server-ul pe cs2 si sa ma familiarizez cum functioneaza treburile pe cs2 !




Va mai las si o sectiune cu "DE TESTAT" pentru cei care au chef si timp sa testeze cat mai multe chestii si sa raporteze daca gasesc bug-uri!! (va rog sa imi scrieti pe discord cel mai bine, ca si acolo postez treburile astea)

Ce ar fi de testat:

- daca va auziti pe server (trebuie sa se auda toti ca pana acum ct pe tero si invers)
- daca va plaseaza bine in arene, arena 1 sa fie cu 1 2 cu 2 si tot asa, pe mapele unde nu va spawneaza bine sa raportati ca sa le putem scoate si sa bagam altele
- tot ce tine de arena sa functioneze bine, e limitat sistemul momentan este in BETA, armele le primiti random (cei din aceasi arena primesc aceleasi arme) nu aveti posibilitatea sa alegeti voi armele inca
- toate comenzile sa mearga bine !forum/!discord/!ore/!preturi/!group/!concurs/!lord/!danny/!vipinfo/!info/!reguli/!rules/!rs/!admins/!steam/!steamgroup/!grup
- comenzile de rank !rank !myrank !top !ranktop !ranks !stats !mystats !statistics !time !mytime !resetmyrank si sistemul de rank sa mearga corect
- !knife si !ws
- !afk si !spec
- mesajele sa se afiseze bine pe server daca vedeti mesaje de genul "printToServer.PluginFunctionblabla" inseamna ca nu e bine si va rog sa trimiteti o poza cu mesajul sa imi dau seama unde este problema
- sistemul de afk sa mearga bine
- comenzile de admini de acum o sa fie cu css_comada ex. css_ban css_kick etc. verificati sa functioneze (nu e nevoie sa banati pe cineva doar verificati cand scrieti in consola sa mearga)
- tag-urile de la admini si VIP sa mearga corect
- la final de meci cand expira cele 20 de minute o sa se aleaga o mapa random din lista de mape
- sa mearga corect resetscore adica !rs
- showdamage sa mearga corect (afisarea de damage in mijloc)
- sistemul de VIP sa functioneze corect (asta pentru cei cu vip) aveti si o comanda aici !vip

IMPORTANT!!! Daca da CRASH server-ul am rugamintea sa ne anuntati cat mai rapid sa depistam in timp util eroarea si motivul pentru care pica. (eventual daca aveti un instant replay si va da-ti seama ce ati facut inainte sa pice ar fi de mare ajutor)

Din ce am testat eu si cat am putut testa singur totul merge okay, dar mai dadea crash si nu reuseam sa prind eroarea ca nu eram la pc de asta zic sa raportati cat mai rapid.
Momentan sunt putine mape ca nu toate sunt compatibile, dar cand este totul mai stabil o sa bagam mai multe!



Puteti raporta in acest topic sau direct pe discord !!!

Va pupic, sper sa reusim sa facem chestii frumoase si pe cs 2 !