Quote Originally Posted by Symb0L View Post
la gunoi
propuneri de genu au mai fost si o sa fie
probabil debea ce ai facut 14 ani si acum ai venit cu propunerea asta
hai sa ne uitam din perspectiva unui jucator de 12 ani care vrea admin foarte foarte mult pe serveru asta dar mami si tati nu au bani sau nu vor sa ii dea sa doneze, ce o sa faca? sa se lase de server ca nu are varsta minima pe un joc coaie? mai rau, pe un server dintr un joc cu pac pac, doara nu vreti sa devenim terminati ca 1tap si ggez, si in general copiii mai mici au mai mult timp si mai multa rabdare sa se joace nonstop pe un server de jb, ei sunt cei care fac activitatea asta imensa pe server, ei sunt aia care intra primii si asteapta sa se umple serveru, ei sunt aia care raman pe server si cand e aproape gol serveru. deci despre ce vorbim? sa punem restrictii pe cei mai pasionati jucatori? de obicei adminii mai in "varsta" abuzeaza mai mult decat un copil mai mic care vrea admin pe serverul pe care ii place
deci contra
+ de asta mereu am fost contra la restrictie de varsta, in 9 ani au fost propuneri GARLA cu "restrictie pentru varsta", hai sa ne imaginam ce era pe 1.6 daca puneam restrictie de varsta ? Mai era el top1 timp de 9 ani de la deschidere? Nu prea cred, atata timp cat eu cand am deschis acel server aveam doar 13 ani si poate vorba aia, gandeam mai matur ca unul de 18. (acum poate nu mai gandesc asa matur ca unul de 18 dupa atatia ani de pc ))))))))))))) )
Preturi mai mari pentru grade de ce sa punem? Eu zic ca in 2020 pentru un grad ca General pe server care are pana la urma +1/2 comenzi fata de graduld e dinainte e mai ult ca destul sa fie dat la 15 euro, a ca sunt fomisti care cer 50-60 de euro pentru niste comenzi ca sa aiba o chifla in burta si fac foamea 5 luni pentru o donatie si tot cu acele preturi au mai multa toxicitate si abuz pe server decat avem noi la adminii care doneaza sau la cei care il iau pe merit, adica pe activitate.
Pana la urma donatiile intretin server-ul, nu imi iau eu shaorme din donatii ( poate cand e platit host-ul pe 5-6 luni atunci mai imi permit si eu o shaorma ).
Niciodata sincer nu am vazut necesar un pret exagerat pentru un grad pe un server de cs, pana la urma ar dona doar cei cu "bani multi"/"bogatani" si "smecheri" si ar ajunge si mai grav, poate unul la care ii las general cu 10 euro se bucura mai mult pentru grad si il respecta mult mai mult ca unul care se flexeaza ca a dat 60 de euro pentru grad.

Pana la urma trebuie sa ne gandim din toate perspectivele, nu doar dintr-o perspectiva deoarece multi probabil nu au o situatie financiara buna( cum eram si eu la 12-13 ani, daca le ziceam la ai mei sa imi dea bani sa bag in jocuri sau pc ma luau la bataie si aruncau pc pe geam ) si deobicei acesti oameni sunt cei care isi merita gradul si obtin totul pe merit.
Desigur limitarea de varsta nu isi are rostul ca dupa cum a zis si symbol, cei mai mici au cel mai mult timp, ei sunt cei care tin server-ul in picioare.

In concluzie nu o sa se implementeze asa ceva.
T/C