Quote Originally Posted by Aerius View Post
https://alphacs.ro/showthread.php?93...-ca-sunt-prost arunca o privire pe aici mai ales la post-ul facut de Krazzy ( cat timp are acordul lui Jack ca e svr lui si el are Server Moderator acolo poate sa dea tc si la post din 2005 cred ca nici tie nu ti-ar convenii sa se bage unu la categoria serverului tau daca ai avea ) , la categoria serverelor e una si la asetea de resurse e alta , daca nu asta e imi asum pentru acest post.
El are dreptate, este specificat clar si stiut de atatia ani, poate la administratorii si global moderatorii noi nu a fost mentionata aceasta treaba dar ne asiguram cand primeste cineva gradul sa fie informat despre chestia asta.
In caz ca sergiu a fost adaugat la un server la "misto" sa spun asa, atunci a meritat infractionul, tinand cont ca server-ul a fost mort de atata timp si acela a fost un topic de furien a meritat acel infraction deci buzatel nu o sa fie sanctionat, mai presus de asta sergiu a fost adaugat in ultimele momente de la server deoarece ieri a fost scos server-ul din comunitate.

Las aici si regulile "nescrise"

REGULI NESCRISE PENTRU ADMINISTRATORI (sau poate sunt scrise, dar MENTIONEZ TREABA ASTA LA FIECARE ADMINISTRATOR/GM NOU)

1. Un ADMINISTRATOR sau GM cu putere de infraction/tc/alte chestii NU ARE VOIE SA SE BAGE LA NICIUN SERVER DE CS 1.6/ CSGO/ MINECRAFT/ TEAMSPEAK unde EXISTA UN DETINATOR DE SERVER CARE ISI MODEREAZA CATEGORIA. Aveti voie sa interveniti la CELELALTE CATEGORII dar strict la SERVERE NU.
2. Fiecare DETINATOR isi modereaza categoria cum vrea inima lui, daca lui ii se scoala sa inchida un topic dupa 5 ani atunci dupa 5 ani il inchide, exemplu pe JBGO unde sunt topicuri de jumatate de an inca fara raspuns sau fara T/C dar poate le inchid zilele astea, merit infraction? Poate inca nu am avut timp sa ma uit la ele sau am avut alta prioritate.
3. ADMINISTRATORII sau GM au voie sa intervina in cazul in care MODERATORUL nu are PUTERE de infraction si da REPORT la o postare in care cere sa se acorde INFRACTION, dar majoritatea moderatorilor de la servere au aceasta PUTERE strict la CATEGORIA LOR.
4. REPET INCA O DATA, FIECARE DETINATOR/MODERATOR de server isi administreaza categoria cum DORESTE EL, desigur daca depistam ca acorda inf din oftica/ciuda/etc. adica degeaba atunci intervenim, in rest NU aveti treaba cu ei. De ce credeti ca nu va lasam sa va bagati la jb sau jbgo? Ca ajung jumate dintre ei cu ban. Cei care merita oricum ii rezolvam noi.