Quote Originally Posted by TheLord View Post
La asta ma gandeam acm 2 zile ca zicea @Strumf ca e mult abuz pe la recl. de asta. Atunci hatzzzz mia venit ideea geniala pentru a mai stopa din abuz. Scrieti aici daca sunteti de acord, o limitare oricum o sa fie bagata.

1. Cel care da bani sa isi poata da doar lui nu si altui jucator, deci eu am acces la jbmoney si o sa pot da bani doar mie nu si la ceilalti, asta ar stopa abuzu de bani la tot sv si ar ramane doar cativa cu bani si chestii dim shop. Ideea asta mia venit prima si este cea mai bun dupa parerea mea.
2. Tot asa sa iti poti da doar tie si la alti jucatori sa poti da maxim 200 dupa ce dai la unu 200 sa nu mai poti da la alt jucator pana urmatoarea mapa, deci asta ar insemna ca puteti da 50 50 50 50la 4 jucatori etc. Dar aici deja intervin mai multe chestii si se poate trece de verificare, daca da retry jucatorul, adminul etc. Nu prea vad cale de a salva si mentine statul de "ai dat deja" fara o salvare in baza de date ceea ce nu isi are rostul. Adica na, nu stiu daca sunteti chiar asa de terminati sa dea si adminul si colegul lui retry ca sa ii poata da iar 200 dar dupa cum va stiu ati face asta 100%

Deci care dintre ele? Eu tot la 1 raman. 2 ul l-am gandit mai mult pentru fazele de acum cativa ani "primu care scrie blabla primeste 200" dar deja exista jocul de cuvinte, o sa vina si bet ul si alte rahaturi cu care o sa puteti face ez bani dar na eu ma gandesc mereu la toate situatiile.

Ps. Scriu de pe tel deci sunt greseli
Prima optiune .... pentru ca toti semi-creatorii sunt zgarciti si oricum nu da...
dar totusi sa fie o limita si la ei ... sa nu spameze chatu cu 99999 bani .... De ex. sa fie limita de 1000 pe mapa si gata.... acuma nush